Modanın Kurbanı Sarman! Yeni Zelanda'da Ölü Kediden Yapılmış El Çantası 3000 TL'ye Satışa Açıldı

-

Yeni Zelanda'da ölmüş bir sarman kedi postundan yapılmış el çantası 1400 NZD'ye satışa çıktı. TradeMe adlı açık arttırma satış sitesine konulan ürün oldukça farklı tepkiler çekti. Çantanın ürün sayfasında 'yapımında hiç bir hayvan zarar görmemiştir' ibaresi yer alıyor. Karşıt görüştekiler ise zevksiz, itici ve saygısızca olduğunu söylüyor. Haberi sizler için Dailymail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Bu tatlış sarman artık bir el çantası! Yeni Zelanda'da bir post doldurucusu tarafından bir moda parçası haline getirilmiş.

Bu oldukça alışılmamış ve dehşet verici üründe kedinin kafası bile tamamen yerli yerinde. Açık arttırma açılış fiyatı ise 3000 TL.

Ürünün açıklamasında ayrıca Clare Hobbs'un bu eseri için kedinin öldürülmediğini yazıyor. Açık arttırmanın gerçekleşeceği internet sitesinin temsilcisi Logan Mudge, şirketin bu üründe herhangi bir 'hayvan zulmü' olmadığına teminat verebileceğini açıkladı. 

Öte yandan çantanın karşıtları çantayı ağır dille eleştirdiler. Yeni Zelanda'da çalışmalarını sürdüren Hayvanları İstismardan Kurtarma Derneği başkanı Hans Kriek, çantanın 'zevksiz' ve 'saygısız' olduğunu söyledi. 

'Eğer bunları insanlarla yapacak olsaydınız, kesinlikle kabul edilemez oldurdu... bir kediyi çantaya dönüştürmek bir filin ayağından şemsiyelik yapmaktan farklı mı?'

Çantanın üzerindeki açıklamda; 'Profesyonel eğitim almış post doldurucusu Clare Hobbs 'sanatsal tutkularını ve özellikle vahşi ve evcil kedileri kullanarak gerçeküstünü yakalama arzusunu ifade ediyor,' ifadesi bulunuyor.

Yeni Zelanda'da doğal yollardan ölmüş veya uyutulmuş hayvanların postunu doldurmak yasal. Fakat açık arttırma sitesi üzerinde yine de çantaya oldukça ciddi tepkiler de geldi. Bazıları 'bunu yapanların nesi var?' derken, diğerleri bu kedinin nasıl ölmüş olduğunu sorguladı. Ama yorumlarda çantayı çok beğenmiş olanlar ve 'param olsa ben alırdım' diyenler de oldu. Açık arttırma Çarşamba akşamı sona erecek ve bu 'değişik' çanta sahibini bulacak.

Aynı açık arttırma sitesi üzerinde başka doldurulmuş hayvanlar da satışa sunuluyor.

Peki sizce durum nedir ne olmalıdır?

Ben post ve diğer hayvan kullanan işlere toptan karşıyım doğrusu.
Kedi zaten ölmüş, bence bi sıkıntı yok!
Gayet güzel olmuş, ben alıp kullanırdım.

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seker.pare

178 kişiyi o yaratığın eline verip postlarını doldurtmak lazım

busrax

O 148 kişinin ne yaşadığını, kafasında neler olduğunu çok merak ediyorum.

purple-up

yaw yok anasının ..

Gizli Kullanıcı

kürk kullanımı anlarım da, kedinin kafasını çantaya dahil etmek nedir allah aşkına.. estetik olarak da çirkin duruyor. kedi bildiğin faltaşı gibi açmış gözlerini sana bakıyor.. yani orasını burasını sorgulamıyorum ancak bir çanta için çirkin bir tasarım.

palimoglu

İfade etmeden küfür ediyorum.

Görüş Bildir