Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Moda Çevreleri Tarafından Parmakla Gösterilen Stili ile Global Moda İkonu Ece Sükan!

507PAYLAŞIM

Yüksek moda zevki ve modaya erken yaşlarda başlayan ilgisi sayesinde moda sektörü tarafından parmakla gösterilen ve global stil ikonu unvanını yakalayıp, bu yolda emin adımlarla ilerleyen Ece Sükan'ı biraz daha yakından tanıyıp müthiş zevkli stiline göz atmaya ne dersiniz?

1977 yılında Ankara'da doğan Ece Sükan, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara Ted Koleji'nde tamamladı. Piyano dersleri ve bale eğitimleriyle sanatın içinde bir çocukluk yaşadı.

Ece Sükan'ın zevkli tercihlerinde tiyatrocu annesinin etkili olduğunu anlayabilmek mümkün.

Sonrasında ODTÜ'de psikoloji eğitimi alan Ece Sükan şeref derecesiyle mezun oldu. Öğrencilik döneminde DJ'lik de yapmış olan Ece Sükan'ın çok yönlü ve zevkli kişiliğini uğraşlarında da görebilmek mümkün.

Bu arada şeref derecesiyle mezun olabilmek için not ortalamasının 4.00 üzerinden 3.5 üzeri olması gerekli ki bu gerçekten bir başarı ve disiplin işi.

Üniversite eğitimi bittikten sonra İstanbul'a giden Ece Sükan'ın modaya ve dergiciliğe ilgisi onu okuduğu bölümden başka bir alana yönlendirdi.

Modaya ve dergiciliğe ilgisi onu ilk olarak Marie Claire dergisinde moda editörlüğü yapmaya itti, 1998 yılında da Best Model of Turkey yarışmasına katıldı.

Modellik ve moda editörlüğü yaptığı dönemlerde kameranın bir arkasında bir önünde olarak ilgi duyduğu sektörle bağını hiçbir zaman koparmadı.

Ece Sükan'ın bir ev alabilecek kadar parayı dergiye ve kitaplara yatırdığını biliyor muydunuz? Dergiler Ece Sükan için bir tutku adeta!

Ve aldığı dergi ve kitapları asla atamayan Ece Sükan taşınma sırasında oradan oraya taşımaktan yorulsa da bu huyundan vazgeçemiyor.

Modelliğe ara verip New York Fashion Institute of Technology'de moda eğitimi almaya başladı.

Eğitimi sonrası tekrar Türkiye’ye gelip, bir yandan o dönem Vogue Türkiye ile çalışıp moda editörlüğüne devam ederken, bir yandan da modellik, oyunculuk, vintage butik ve televizyon programları işleri ile uğraştı.

Yaptığı bir program sayesinde dünyada gerçekleşen moda haftalarına katılıp dünyaca ünlü markaların kulislerini ziyaret etme fırsatı yakaladı Ece Sükan.

Sokak stili fotoğrafçılığının yeni yeni yükseldiği dönemlerde, moda haftalarında koşturmaları sırasında ünlü moda fotoğrafçıları tarafından fotoğraflandı ve fotoğrafları çok beğenildi.

Modellik deneyimi, dergicilik geçmişi ve müthiş zevkli tercihleri sayesinde Ece Sükan'ın moda haftalarındaki fotoğrafları çok beğenilmeye başlandı.

Moda sektörünün belirlediği "Stiliyle moda dünyasına yön veren 50 kişi" gibi listelerde yer almaya başlayan Ece Sükan, tarzı ile global bir ikon olma yolunda emin adımlarla ilerledi.

New York- İstanbul arasında mekik dokuduğu modanın tam içinde bir hayatı var Ece Sükan'ın.

Her zaman çarpıcı ve stil görünmeyi başaran Ece Sükan sokak stilinde özgün seçimleriyle kendi rüzgarını estiriyor.

Ece Sükan'ın Instagram'dan paylaştığı bu fotoğrafa, "Esenyurt düğün salonu arka fonunda bile bu kadar cool gözükmeyi nasıl başarıyorsun?" gibi yorumlar gelmişti, ki çok haklılar!

Arka plan nasıl olursa olsun Ece Sükan her daim cool ve tarz!

Sizi Ece Sükan'ın muhteşem stili ile başbaşa bırakıyoruz!

😍

Alfa! 🌟

Şık ve zarif...

Kendinden emin...

👌

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

♥ ♥ ♥

Görüş Bildir