Mitolojik Bir Tanrı Olsaydın Karşı Konulmaz Gücün Ne Olurdu?

842PAYLAŞIM

Bütün zorlu savaşlarının sonunda hep eve dönmek için karşı konulmaz güçlere ihtiyaç duyulur çoğu zaman. En eski zamanlardan, en bilinmeyenden, mitolojik Tanrıların sahip olduğu kadim güçler gibi güçlerden. 

Peki, mitolojik bir Tanrı olsaydın karşı konulmaz gücün ne olurdu?

1. İlk olarak, kendi kimyana yakın olduğuna inandığın elementi seçmeni istiyoruz!

Su
Ateş
Toprak
Hava

2. Halkın zor zamanlar geçirirken onlara yardım eli uzatmak için güvendiğin birini göndereceksin. Ama kimi?

Kadim bir ejderha
Bilge bir baykuş
Lider iki savaşçı
Derin suların sahibi bir deniz ejderhası

3. Güvendiğin iki lider savaşçının senin için olmazsa olmaz özelliği nedir?

Korkusuz olmaları!
Serin kanlı, mantıklı, planlı olmaları!
Her daim meraklı ve bilgiye aç olmaları!
Halklarına sadık olmaları!

4. Mitolojik bir Tanrı olarak nerede yaşamak isterdin?

Gökyüzünde
Denizaltında
Çölde
Büyülü bir evrende

5. Kimi zaman yolundan sapmış halkına korku salmak için bir şey yapman gerekiyor. Ne yapardın?

Altında kalacakları büyük seller yaratırdım.
Her şeyi tozla buz eden bir deprem!
Topraklarını verimsizleştirirdim.
Rahat uyku yüzü göremeyecekleri şimşekler çaktırırdım.

6. Son olarak, halkın sana olan sadakatini ve sevgisini nasıl sunsun isterdin?

Herkesin sevinçle katılacağı bir ziyafet düzenleyip eğlensinler.
Sunaklar üzerinde onlar için kıymetli olan bir şeyi adasınlar.
Kavuşamayan iki mutsuz âşığı kavuştursunlar.
Topraklarına toprak katsınlar.

Kor bir alev gibi yanan bilgelik!

Mitolojik bir Tanrı olsaydın karşı konulmaz gücün kor bir alev gibi yanan bilgelik olurdu! Senin halkına verebileceğin en büyük şey bilgeliğin ve bilgelik doğrultusunda onlara kendi seçimlerini yapma hakkını tanıman. En eski zamanlardan kalma kadim bilgeliğinle her seçimin açacağı kapıyı elbette biliyorsun ama senin bilgeliğin biraz da adaletli olman ve özgür bir yaşam sunmandan geliyor!

En kuru topraklara neşe getiren bereket!

Mitolojik bir Tanrı olsaydın karşı konulmaz gücün en kuru topraklara bile neşe getiren bereketin olurdu. Sen tek bir hamleyle gücündeki eşsiz tohumları etrafa saçabiliyor, bereketsiz olana bereket; neşesiz olana neşe verebiliyorsun. Halkın sana sadık ve sevgi dolu olduğu sürece bereketinden nasibi alacak lakin aksi olursa üzerinde yaşadıkları tüm toprakları ve denizleri kurutmayacağını kim bilebilir ki?

Tüm yeryüzünün kaderini belirleyecek kehanetler!

s289.photobucket.com

Mitolojik bir Tanrı olsaydın karşı konulmaz gücün tüm yeryüzünün kaderini belirleyecek kehanetlerin olurdu! Senin kehanetlerin bugüne kadar kimseyi yarı yolda bırakmadı. Bu kehanetler vadedilmiş bütün toprakları kazandırdı, yenilemeyecek tüm düşmanları yendi. Halkının kendi içindeki güce inanmaları için senin kehanetlerine ihtiyaçları var.

Konuşamayan tüm canlılarla iletişim kurabilmek!

Mitolojik bir Tanrı olsaydın karşı konulmaz gücün konuşamayan tüm canlılarla iletişim kurabilmek olurdu! Sen dilsizin dilinden, hayvanların derdinden, yassı ağaçların endişesinden anlıyorsun. Bu eşsiz gücünle kurduğun iletişim aynı zamanda onların en müphem dertlerine de çare oluyor. Dilsizin dilinden anlamak senin en şifa veren yanın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-alp-kuru

Tüm yeryüzünün kaderini belirleyecek kehanetler!

whovian_dreamer61

Mitolojik bir Tanrı olsaydın karşı konulmaz gücün tüm yeryüzünün kaderini belirleyecek kehanetlerin olurdu! Senin kehanetlerin bugüne kadar kimseyi yarı yolda bırakmadı. Bu kehanetler vadedilmiş bütün toprakları kazandırdı, yenilemeyecek tüm düşmanları yendi. Halkının kendi içindeki güce inanmaları için senin kehanetlerine ihtiyaçları var.

zeynep-kara22

tüm yüzünün kaderini belirleyecek kehanetler

karmasik-bir-poncik

Konuşamayan tüm canlılarla iletişim kurabilmek! Mitolojik bir Tanrı olsaydın karşı konulmaz gücün konuşamayan tüm canlılarla iletişim kurabilmek olurdu! Sen dilsizin dilinden, hayvanların derdinden, yassı ağaçların endişesinden anlıyorsun. Bu eşsiz gücünle kurduğun iletişim aynı zamanda onların en müphem dertlerine de çare oluyor. Dilsizin dilinden anlamak senin en şifa veren yanın

nergiz-sirinova

Kor bir alev gibi yanan bilgelik! Mitolojik bir Tanrı olsaydın karşı konulmaz gücün kor bir alev gibi yanan bilgelik olurdu! Senin halkına verebileceğin en büyük şey bilgeliğin ve bilgelik doğrultusunda onlara kendi seçimlerini yapma hakkını tanıman. En eski zamanlardan kalma kadim bilgeliğinle her seçimin açacağı kapıyı elbette biliyorsun ama senin bilgeliğin biraz da adaletli olman ve özgür bir yaşam sunmandan geliyor!

Görüş Bildir