Miniklerin Ayakları, Bizim Yüreğimiz Isındı: Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Özcan’ın Başlattığı Kampanyaya Türkiye Ses Verdi

 > 
4.2bPAYLAŞIM

Iğdır'lı fotoğraf sanatçısı ve atanamayan öğretmen Mehmet Özcan'ın başlatığı kampanya 5 bin çocuğun yüzünü güldürdü. Türkiye'nin en soğuk illerinin başında gelen Iğdır'da çocukların botlarla okula gitmesini amaçlayan Mehmet Özcan çocuklara ulaştırdığı 5 bin botla çocukları mutluluktan havaya uçurdu. 

'Köy okullarındaki çocuklarımız üşümesin'

Türkiye'nin en doğusunda olan ve en soğuk illerden biri olan Iğdır kışın kar nedeniyle yolların kapandığı, köylerin kar nedeniyle iletişimin kesildiği bölgelerden.

'Çoğu çocuğun botu bile yok.'

Zorlu kış koşulları ve halkın maddi durumu nedeniyle çoğu çocuğun botunun bile olmadığını söyleyen Mehmet Özcan, 'Iğdır'da Köy Okullarındaki Çocuklarımız Üşümesin' adlı bir kampanya başlattı.

'Kışın terlik ya da bez ayakkabıyla okula gidiyorlar.'

Vatan gazetesinden İlker Akgüngör'ün haberine göre atanamayan coğrafya öğretmeni olan Özcan, kampanyaya geçtiğimiz yıl başladı. Çocukların okula terlik ya da bez ayakkabı ile gittiğini söyleyen Özcan, bir şey yapılması gerektiğini düşündüğünü ve sosyal medyadan kampanya başlattığını anlattı.

Geçen yıl 450 bot ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmıştı. Bu yıl ise bu sayı 5 bine yükseldi!

Geçen yıl kampanya sayesinde 450 botu çocuklara dağıttıklarını söyleyen Özcan, bu yıl yaklaşık bir ay içince 5 bin botu çocuklara dağıttığını söylüyor.

Toplanan botlar Iğdır'daki 25 köy okuluna dağıtıldı.

''Çocuklar botları ellerine aldığında yüzleri ay gibi parladı. Burada kış çok sert geçiyor. Bu çocukların narin ayakları çok üşüyor. Botlar geldiğinde öyle mutlu oluyorlar ki görmeniz lazım. Mehmet Abi gece botuma sarılıp uyuyacağım diyen de var. Botlarını yarıştırmaya çalışan çocuklar da.''

Ve kampanya Iğdır'ı da aştı...

Toplanan 5 bin bot Iğıdır dışında Kars, ŞırnakMardin,Van ve Afyon'daki ihtiyaç sahiplerine de ulaştı.

Şimdi hedef 10 bin bot!

Kış sertleşmeden 10 bin bot dağıtmayı hedefleyen Özcan, bundan sonrada mont, giyecek ve kırtasiye malzemesi toplayıp dağıtacağını söylüyor.

Özcan’ın kampanyasına sosyal medyadan yardım ve destek yağdı ☺️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir