Görüş Bildir
Haberler
Microsoft Yazılımcısı: ‘CCleaner Kullanmayın’

Microsoft Yazılımcısı: ‘CCleaner Kullanmayın’

Onedio Medya
16.10.2015 - 16:36

Bildiğiniz gibi birçok bilgisayar kullanıcısı, işletim sisteminin yavaşlığını gidermek ve gereksiz çerez dosyalardan arınmak için CCleaner isimli uygulamayı kullanıyor. Her ne kadar basitliği ve hızlı işlem gerçekleştirmesi sayesinde tanınıyor olsa da, Microsoft’un yazılım uzmanlarından olan Gov Maharaj, CCleaner’ı önermediğini net bir şekilde belirtti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gov Maharaj’a katıldığı canlı yayında Windows 7’den Windows 10’a geçiş sırasında çeşitli sıkıntılar yaşandığına yönelik soru yöneltilmesi sonrasında gereksiz sürücü ve yazılımların kaldırılmasının gerektiğini belirtirken, CCleaner’ı açıkça önermediğini ve sistemlerden kaldırılması gerektiğini ifade etti. 

Elbette bu tarz bir açıklamanın yapılmasının sebebi altında CCleaner’ın kayıt defteri verilerinde temizlik yapabiliyor oluşu. Bu sayede işletim sistemindeki çeşitli ayarlamalar doğrudan sistem dosyalarından ve kayıt defterinden silindiğinden dolayı, işletim sistemlerinde çeşitli kararsızlıklar ya da çökmeler yaşanabiliyor.

Teknolog.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
84
65
59
36
12
8
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ozan Karakaya

Ben bu salak programı kullanmayın diye yıllar önce söyledim

Ali Doymuş

kayıt defterine erişiyor diye önermemiştir anlamadınız mı aq

Ayşe Boyunbuken

http://www.indirson.com/ccleaner/ indir download yaptım free ücretsiz yani son zamanlarda çok yavaş çaışıyorduu buradan güncelledim son sürüm indiiii mükkem... Devamını Gör