Görüş Bildir
Haberler
Mersin’de Dehşet: Eski Kayınvalidesini Benzin Döküp Yaktı!

Mersin’de Dehşet: Eski Kayınvalidesini Benzin Döküp Yaktı!

Mersin'de eşiyle anlaşmazlık yaşayan bir kişi, eski kayınvalidesini benzin dökerek yaktı. Bunun üzerine tutuklanan damadın, bir ay önce yaşanan tartışmanın ardından evinin her yerine benzin döktüğü öğrenildi. Olayın mağdurları, 'Bu bir anlık cinnet değil, bu planlı bir olay' dedi. Öte yandan yakılan kadının yaşam mücadelesi devam ediyor.

Akıl almaz olay, Mersin’in merkez Yenişehir ilçesi Eğriçam Mahallesinde iki gün önce yaşandı. İddiaya göre, yaklaşık 2.5 yıl önce Özgür E. ile evlenen bir çocuk annesi Berna D., eşinden sürekli şiddet görmeye başlayınca bir süre sonra boşandı. Ancak Özgür E.’nin karısını ikna etmesiyle çift tekrar birlikte aynı evde yaşamaya başladı. Tüm bu süreçte biri 1.5 yaşında, diğeri 6 aylık iki çocukları olan çiftin kavgaları devam etti.

Torunlarına bakmak için kızı Berna’nın evine giden 3 çocuk annesi Yasemin D., olay günü yine kızının evindeydi. Bu sırada eşiyle telefonda tartışan Özgür E., elinde bir bidon benzinle eve geldi. Kapıyı açan kayınvalidesine halini hatırını sorduktan sonra halının üzerine benzin dökerek ateşe veren Özgür E., kayınvalidesinin alevler arasında yanmasını izledi.

Zanlı, evde bulunan eski eşi Berna D.’ye de ‘Seni de yakacağım’ diye tehdit ederek şiddet uyguladı. Kayınvalide Yasemin D., alevler içinde kendini söndürmeye çalışırken, kızının da ayakları yandı. Olayın ardından Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi Yoğun Bakın Bakım Servisinde tedavi altına alınan Yasemin D.’nin bütün vücudunda 3’üncü derece yanıklar oluşurken, sağlık durumunun ciddiyetini koruğu öğrenildi.

"Çektiğim acının tarifi imkansız"

"Çektiğim acının tarifi imkansız"

Yasemin D., yaşadığı dehşeti hasta yatağında cep telefonu videosuyla anlattı. Çok acı çektiğini belirten Yasemin D., “Çok canım yanıyor. Çektiğim acının tarifi imkansız . Bu acıları o çocuklar da çekebilirdi' dedi.

'Hiçbir şey anlamadım, ne oldu, nasıl oldu. Kapıyı çaldı, açtım, gayet soğukkanlıydı, sakindi. ‘Ne yapıyorsun anne?’ dedi. ‘Evi topluyorum’ dedim. Koridorda beraber iki adım yürüdük. Baktım yere bir benzin döküyor' diyen Yasemin D., '‘Ne yapıyorsun?’ demeden kibriti çaktı, attı halının üstüne. Birdenbire her tarafım tutuştu, alev aldı, her yanım yanmaya başladı' dedi.

Kendisi yanarken damadının hiçbir şey yapmadığını, söndürmeye çalışmadığını söyleyen Yasemin D., 'Ben kendi kendime sönmeye çalıştım, yerde yuvarlandım. Mutfaktaki halıyı masanın altından çekip alevlerin üstüne atmaya çalıştım. Çocuklara sıçrayacak diye çok korktum. Berna ‘Annem yanıyor’ diye bağırmaya başladı. ‘Seni de yakacağım’ diye bağırıyordu” diye konuştu.

"Annemi böyle gördükçe kahroluyorum"

"Annemi böyle gördükçe kahroluyorum"

Hastanede annesine refakat eden 37 yaşındaki Selin D. kız kardeşi Berna D.’nin eşiyle sürekli kavgalı olduğunu, annesinin torunlarına bakmak için orada kaldığnı söyledi. Selin D. şunları kaydetti:

'Aralarında ne olduysa telefonda konuşmuşlar, annem de onların kavgalarına şahit olmamak için bebekleri alıp tam evden çıkacakken eşi geliyor. Annemin bana söylediği, eşi direk içeriye giriyor ‘Nasılsın anne? Ne yapıyorsun’ diyor. Annem bunun elindeki bidonu görmüyor, ‘İyiyim’ diyor. Eve benzini dökmeye başlıyor. O sırada annem ‘Ne yapıyorsun sen’ diyerek elini tutuyor, kibritin üstüne koyuyor çakmasın diye. O sırada bütün evi yakıyor.'

Annesinin o sırada alev aldığını söyleyen Selin D., 'Benim annem çatır çatır orada yandı, şu anda 3’üncü derece bütün vücudu yanık. O kadar kötü durumda ki, ben onu o şekilde gördükçe kahroluyorum. Benim annem ölseydi bundan daha iyiydi. Çok aşırı acı çekiyor” dedi.

"Yarım bıraktığı işi tamamlayama çalışacak"

"Yarım bıraktığı işi tamamlayama çalışacak"

Kız kardeşinin eşinin dışarıya çıkmaması gerektiğini, çıkarsa kız kardeşi ve çocuklarını da öldüreceğini öne süren Selin D., “Benim annem yandı; bir-iki ay sonra hiçbir şey olmamış, annem o acıları hiç çekmemiş gibi çıkalım gidelim evimize. Sonra bu adam elini kolunu sallaya sallaya çıkacak. Bu adam yarım bıraktığı işi bitirmeye çalışacak' dedi. 

'O çocuklar ne olacak? İki bebek var. Kendi öz evladının canına kast eden, öz evladını çatır çatır yakmaya çalışan bir canavar, başkasına neler yapmaz' diyen Selin D., 'Bu adam eğer çıkarsa kız kardeşim de çocukları elden gidecek. Devlet büyüklerine sesleniyorum; eğer caydırıcı bir yasa çıkmazsa ortada ne kadın kalacak ne de çocuk kalacak' şeklinde konuştu.

Bir ay önce de eve benzin dökmüş

Zanlının kız kardeşini sürekli tehdit ettiğini, evden ayrılırsa öldüreceğini söylediğini belirten Selin D., “Sürekli ‘seni yakacağım’ diyormuş. Bir ay önce de kız kardeşim bana, ‘Kavga ettik, eve geldi komple benzin döktü. Onu teskin ettim. Senden ayrılmayacağım dedim, alttan aldım’ dedi. Bir ay sonra da bunu gerçekleştirdi. Kesinlikle ‘Ben cinnet geçirdim’ demesin. Bu bir anlık cinnet değil. Bunun tatbikatını bir ay önce uygulamış zaten. Bu planlı bir olay' dedi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
rcpbyrm

içinizdeki bu gaddarlık nasıl oluşuyor ya ? allah belanızı versin !

ceren yildirim

Manyak orospu çocuğu

haralagurele

şey yapsanıza.. adamı hemen çıkartın bıraktığı işi tamamlasın çoluğunu çocuğunu da yaksın. sonra yine salın başka kadınları yaksın öldürsün falan ama sakın i... Devamını Gör