Merkür Retrosunda Psikolojini Altüst Edecek Şeyi Söylüyoruz!

73PAYLAŞIM

Merkür retrosunu yaşadığımız şu günlerde senin psikolojini altüst edecek olan şeyi söyleyeceğiz. 

Hadi bakalım, seni teste doğru alalım!

1. Öncelikle cinsiyetini söyle bakalım!

2. Yaşını da öğrenelim!

3. Söyle bakalım, para için aşkından vazgeçer misin?

Kesinlikle bir saniye bile düşünmeden geçerim.
Asla geçmem. Parayı bulabilirim ama gerçek aşkı bir daha bulamam...
Paranın miktarına göre değişir.

4. Peki, kalabalık bir ortamda sevgilin sürekli yakın arkadaşınla ilgilense tepkin ne olur?

Rahatsız olduğumu sevgilime gösteririm.
Hiçbir açıklama yapmadan ortamdan giderim.
Hiçbir şey yapmam daha sonra sevgilimle uygun bir zamanda rahatsız olduğumu söylerim.
Hiçbir şey yapmam. İlgilenebilir. Aklıma kötü bir şey gelmez.

5. Peki, sence uzaktan gelen sevgili havaalanından/otogardan alınmalı mı yoksa kendisi mi gelmeli?

Boşuna zaman kaybı. Kendisi gelsin ne olacak ki?
Bence alınmalı. O kadar uzaktan gelmiş, 1 saat yol da biz gidelim. Ne olacak?
Açıkcası, gelen kişiyi ne kadar çok sevdiğime bağlı. :)

6. Yalan söyleyen birini hemen anlar mısın?

Bu konuda ustalaştım. O kadar çok yalan söylediler ki hemen anlıyorum.
Ben bir türlü anlayamıyorum. Her şeye inanıyorum çünkü...
Yalana göre bazen anlıyorum bazen de hiç anlamıyorum.

7. Senden ayrılan eski sevgilin yeniden karşına zengin biri olarak çıktı ve geri dönmeni istiyor. Fakat senin de sevgilin var. Ne yapacaksın?

Umrumda olmaz. Sevgilimden onun için ayrılmam asla!
Sevgilimden ayrılıp, eski sevgilime dönerim.
Eğer çok sevmişsem geri dönerim.

8. Son olarak, evden çıktıktan bir an ocağı kapatıp kapatmadığına emin olamadın. Ne yaparsın?

Kontrol etmek için geri dönerim!
Eğer çok uzaklaştıysam yakın birilerini kontrol etmek için gönderirim.
Kapıyı kilitleyip kilitlemediğim aklıma gelmez zaten. Yola devam...

Aşk hayatın!

Evet, verdiğin cevaplara göre Merkür Retrosu sürecinde senin psikolojini altüst edecek şey; Aşk hayatın! Retro olsun olmasın genellikle aşk bize çok çektiriyor zaten. Bu bilinen bir gerçek. Bu süreçte, önceden aklına takılan soruların cevaplarını öğrenmeye çalışacaksın ve bu durum seni çok yoracak. Aldığın cevaplar da seni hiçbir şekilde tatmin etmeyecek. Sevgilinin seni sevmediğini düşüneceksin ve bu düşünceyle bir süre kafayı yiyeceksin. Aklından bu şekilde bir sürü şey geçecek. İlişkine dair olmayan birçok şeyi kafanda kuracaksın. Anlayacağın ruhen kendine çok zarar vereceksin. Tam bir paranoyak olacaksın. Bu durumu abartıp sevgilinin seni aldattığını bile düşüneceksin. Bu düşünceni ona söyleyeceksin ve çok büyük bir tepki alacaksın. Bu tepki ne yazık ki ilişkine zarar verecek. Açıkcası, ona soğuk davranacağın için bu tepkiyle karşılaşman normal. O, senin olmayan durumlar üzerine tavırlarının değiştiğinin farkına varacak. aldatma konusu açılınca da büyük bir patlama yaşayacak. Umarım anlatabiliyorumdur. 

Sen kafanda olmayan şeyleri kuracaksın, sevgiline bu nedenle soğuk davranacaksın ve sonra aldatma şüphesi seni yediği için bunu sevgiline söylediğinde olay patlayacak. Aslında bir nevi psikolojini sen altüst etmiş olacaksın. Son olarak gönlünü rahatlatacak bir şey de söyleyeyim. Kısa süre sonra bu durumdan kurtulacaksın. Sevgilinle de bu psikolojiden arındıktan sonra eski halinize döneceksiniz. Merak etme! :)

Seni anlayamayan insanlar!

Evet, verdiğin cevaplara göre Merkür Retrosu sürecinde senin psikolojini altüst edecek şey; Seni anlamayan insanlar! Bu durumu yaşayacak olan çok fazla insan var merak etme yalnız değilsin. Ayrıca bunun psikolojini altüst etmesinde de haklısın. Kendini doğru bir biçimde ifade ettiğini düşünsen de insanların seni anlamamak için diretmesi seni çok etkileyecek. Hem sinirlenecek hem de üzüleceksin. Sorunun sende olup olmadığını düşünüp duracaksın. Tam da anlaşılmaya ihtiyacın olduğu dönemde bu durumla karşı karşıya olmak psikolojini fazlasıyla etkileyecek. Üstüne bir de senin önemli bulduğun konuları karşındaki insanların umursamaması seni iyice çıldırtacak. Belki küçük krizler bile yaşayabilirsin. Aman buna dikkat et

Ayrıca bu süreç arkadaşlıklarını da sorgulamana neden olacak. "Beni anlamayan insanları neden etrafımda barındırayım ki?" diyeceksin ve arkadaşlık ilişkilerin de bozulacak. Anlaşılmama durumu bir süre sonra yalnız olduğunu düşünmene de yol açacak. Tabii bunu kafana takacaksın. Bunları yaşayacaksın doğru ama elbette sonsuza kadar devam etmeyecek. Bir süre sonra kendine geleceksin ve bu psikolojik durumdan kurtulacaksın. Merak etme! :)

Yalnızlık!

Evet, verdiğin cevaplara göre Merkür Retrosu sürecinde senin psikolojini altüst edecek şey; Yalnızlık! Yalnız kalmak zaten senin fobin. Kimin değil ki? İnsana kendisini çok çaresiz hissettirir bu durum. Sen de aslında yalnız olmadığın halde kendini çok yalnız hissedeceksin bu süreçte. Etrafındaki insanların seni sevmediğini düşüneceksin. Onlara ne kadar çok değer verirsen ver bir türlü karşılığını alamadığını hissedip kendi içine gömüleceksin. Çevredeki insanların birkaç hatası nedeniyle bu ruh haliyle dolaşacaksın bir süre. "Beni neden sevmiyorlar?" , "Ben neden yalnızım?" , "hak ettiğim değeri neden görmüyorum?" gibi sorular senin aklını kurcalayacak. Kafanda bu tarz şeyleri kurarak psikolojini altüst edeceksin. 

İnsan bazen bu şekilde hissedebiliyor, seni gayet iyi anlıyorum. Arkadaşlarımızın ya da ailemizin yaptığı en ufak bir yanlış harekette direkt bizi sevmediklerini düşünebiliyoruz. Bu sana özel bir durum değil. Bunu birçok insan yaşıyor. İçini ferah tut. Onlar seni çok seviyor. Sevmeseler neden hayatında olmaya devam etsinler ki? Böyle düşünmeye bak. Merak etme kısa sürede sevildiğini anlayacaksın. :)

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
berkan-toptas

selam bebek ben kelebek

nigtmare

Aşk hayatın!//DOĞRU BİLDİ AMK :/ AYRILDIM.

duygusal_panda

Aşk hayatım mı? ;D asajskjasksjd

sanayadrasmi12

Aşk hayatın!

orhan-ulusoy

Aşk hayatın!

Görüş Bildir