Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mehmet Helvacı: "Galatasaray'da Gidişat İyi Değil"

Anasayfa > Gündem

Galatasaray Eski Yöneticisi Mehmet Helvacı, Galatasaray'ın UEFA'dan ceza almasının yüksek ihtimal olduğunu söyledi.

Galatasaray Eski İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, Galatasaray'ın mali tablosunun iyiye gitmediğini ve ceza alma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

'Galatasaray'ın mali tablosu cezaya doğru gidiyor' 

Radyospor’a konuşan Helvacı, 'Galatasaray'ın geçen seneden itibaren mali tablosu iyiye gitmiyor. Cezaya doğru gidiyor. Son 2 yıldaki bütçe açığı 40 milyon euronun üzerinde. Umarım mevcut yönetim ve kulüp başkanı bunun tedbirini almıştır. Ben kesinlikle Galatasaray'ın ceza almasını istemem ama gidişat o yönde’’ dedi.

'Borcum çok, transfer yapamıyorum bir bahane değil' 

Mehmet Helvacı, 'Gelir elde etmenin ana yollarından biri seyir zevkini arttıracak yıldız futbolcuların transferidir. Taraftarı stada, televizyona çekebilecek, storelardaki satışı arttıracak yıldızlara her zaman ihityaç var. Borcum çok, transfer yapamıyorum bir bahane değil. Bunların hepsi aynı anda yürümesi gereken işler. Önceden planlaması yapılır. Ben aday olsaydım transfer çalışmalarını önceden planlar, ona göre hareket ederdim' ifadelerini kullandı.

'Melo'nun yaklaşımını doğru bulmuyorum' 

Felipe Melo'nun durumuyla ilgili de konuşan eski yönetici, 'Eğer Melo'ya takımın ihtiyacı varsa anlaşma sağlanmasının çok yanlış olduğunu söyleyemem. Ancak ben bir sporcunun bu tarz yaklaşımını doğru bulmuyorum. Ben olsaydım alternatif yollar arardım' diye konuştu.

İbrahimovic transfer edilmeli 

Helvacı, Zlatan Ibrahimovic’in transferinin zorlanması gerektiğini düşündüğünü belirten Helvacı, ‘’Bence Ibrahimovic transfer edilmesi gereken bir oyuncu. Yaşının 34 olması bir engel değil. Çünkü karatede siyah kuşak sahibi. Karate antrenmanları yapıyor. Ve kendini sürekli diri ve sağlam tutuyor. Galatasaray transfer edilmesi gereken bir oyuncu. Sadece sportif açıdan değil, başka pek çok konuda da kulübe katkı sağlayacaktır. Bence iyi bir planlamayla transfer edilebilir. Ben bu transferin mümkün olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

Eurosport

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?