Görüş Bildir
Haberler
Mehmet Faruk Saygın: 'Haddini Bil' Diyerek Öğretmeni Sınıftan Kovan Kaymakamdan Açıklama!

Mehmet Faruk Saygın: 'Haddini Bil' Diyerek Öğretmeni Sınıftan Kovan Kaymakamdan Açıklama!

Artvin'de yer alan Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni (ÇPAL) ziyaret eden İlçe Kaymakamı Faruk Saygın burada kendisine selam vermek için elini uzatan öğretmene karşı sergilediği tavır ile gündeme gelmişti. Sınıfa sonradan girdiği öğrenilen öğretmenin elini uzatarak selam vermesi üzerine “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyen kaymakam, gelen tepkiler üzerine özür diledi. İşte merak edilen detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Faruk Saygın, okul ziyaretleri kapsamında gittiği bir lisede kendisine selam vermek için elini uzatan öğretmeni, “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek sınıftan kovmuştu.

Sınıfa sonradan girdiği öğrenilen öğretmenin elini uzatarak selam vermesi üzerine “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyen kaymakam, gelen tepkiler üzerine özür diledi.

Mehmet Faruk Saygın Özür Diledi

Mehmet Faruk Saygın Özür Diledi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, olayın yaşandığı okula yeni bir ziyarette bulunan Saygın, bu kez öğretmen Burak Kılıç'a çiçek vererek özür diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde: 

Ziyarette öğretmenimiz ile bir araya gelen Kaymakam Saygın: '29.09.2021 Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz okul ziyareti sırasında karşılıklı yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan hadise beni derinden üzmüştür.

Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında iki öğretmenin görevli olduğu sınıfınızda sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum.

Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. Yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim' dedi.

"Kaymakamımız ile Helalleşti"

"Kaymakamımız ile Helalleşti"

Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmeni Burak Kılıç, Kaymakam Saygın'a yanlış anlaşılma sonucu doğan olayın bu noktaya gelmesinden üzüntü duyduğunu ve kamuoyuna yansıtılan içeriğin olayın gerçekliği ile bağdaşmadığını belirterek 'Kaymakamımıza yapıcı tavrı dolayısıyla teşekkür ediyorum.' ifadelerini kullandı ve kaymakamımız ile helalleşti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
2
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın