Görüş Bildir
Haberler
Mehmet Ağar Sedat Peker'in İddialarına Cevap Verdi: 'Dokunulmazlığım Yok, Devlet Beni Araştırsın'

Mehmet Ağar Sedat Peker'in İddialarına Cevap Verdi: 'Dokunulmazlığım Yok, Devlet Beni Araştırsın'

Batuhan
12.05.2021 - 08:55

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, suç örgütü lideri Sedat Peker'in kendisine ve oğlu Tolga Ağar'a yönelik iddialar ile ilgili ilk kez konuştu. Ağar, 'Devlet hizmetinden ayrılalı 25 yıl, siyaseti bırakalı da 15 yıl oldu. Dokunulmazlığım yok. Devlet, benimle ilgili istediği araştırmayı istediği zaman yapar. Bunun için herhangi bir engel yok.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına ilk kez cevap verdi.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e konuşan Ağar, iş insanı Mübariz Mansimov'u tehdit ederek Yalıkavak Marina'yı aldığı iddiası için 'Oranın sahibi değil, yöneticisiyim' dedi.

"24 saat konuşan kişiyim"

"24 saat konuşan kişiyim"

Ağar, şunları kaydetti: 'Madem tehditle el koydumsa, bu kişinin tehdit davası açması gerekirdi. Madem tehdit, zorlama varmış niye dava açılmamış. Bu marinanın biz bir tarafında yokuz. Rica üzerine profesyonel yönetici olarak buradayım. Devletin bütün kayıtlarında buradaki konumum bellidir.

Utanç verici, saçma sapan iddia ve isnatlarla suçlama konusu yapmak utanç vericidir. Yıllarca terörle mücadele etmiş, bütün terör örgütlerinin hedefinde olan, her adımı devlet tarafından bilinen, 24 saat korunan kişiyim. Bu kadar kör gözle bakan insanlarda mantık diye de bir şey yok.'

"Bizi buradan uzaklaştırmak"

"Bizi buradan uzaklaştırmak"

Ağar, şöyle devam etti: 'Ben alnı açık gezerim. Böyle olduğumu devlet de, millet de bilir. Benden, ehli namus olan, ehli vatan olan kimse şikayetçi olmaz. Ama son dönemlerde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK siteleri marina ve benimle ilgili yalan haberler üretiyor. Bunlar karşılık bulmuyordu.

Şimdi farklı taktikler uygulanıyor. Beni gündeme getirmelerinin asıl nedeni de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır.'

"En az 10 sefer gittiğini biliyorum"

"En az 10 sefer gittiğini biliyorum"

Peker'in 'Mübariz Mansimov'u FETÖ'yle sen tanıştırdın, sonra FETÖ'cü diye içeri attırdın' ifadeleriyle ilgili de konuşan Ağar 'Mübariz Gurbanoğlu, Fethullah Gülen'e bir kez değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen'le bağlantım yok. Onun Fethullah Gülen'e yakınlığı biliniyordu' açıklamasını yaptı.

Saygı Öztürk, Ağar'a başka soruları da olduğunu belirterek, 'Ancak, şu aşamada önemsediği konu marina olduğu için diğer sorulara cevap vermedi' diye yazdı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
85
48
23
3
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sedat Yılmaz

Mafya, uyuşturucu ve her türlü pis işe bulaşmışsın ama hala ''alnım ak'' diyorsun.

begonvila

Mafyanın ağa babası bu adam zaten..

Ercan

Eski bir iç işleri bakanı neden marina sahibi veya yöneticisi olmak ister ? Manzarası güzel herhalde...Muktedir olan hiç kimse masum kalamıyor,işler belki ke... Devamını Gör