Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Maskeni Tak da İki Dönek Gardaş! 2021 Yılında Muhtemel Pavyon Ortamları?

1PAYLAŞIM

Herkesin eğlence anlayışının ayrıldığı bir nokta vardır. Eğlence sektörünün geçmişten bugüne vazgeçilmez ortamlarından pavyonlar da bu noktada karşımıza çıkıyor. Dünyayı etkisi altına alan ve köklü değişikliklerin yaşanmasına sebep olan koronavirüs pandemisi, birçok sektörde olduğu gibi eğlence sektöründe de çeşitli değişikliklere gidilmesini sebep oldu. Peki geleneksel eğlence anlayışını yansıtmasıyla anılan pavyonların pandemi sonrasında durumu ne olacak? Gelin hep beraber pavyonların akıbetine göz atalım..

1. Kimilerine göre terapi merkezi kimilerine göre ise alevli meyve tabakları, konsomatrisler ve kaşık havası…

Eğlence dünyasının kültürel değerlerini taşıyan pavyonlar, hatırı sayılır bir kitlenin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Pandemi sürecinin adım adım sona ermesiyle oluşan yeni dünya düzeninden elbette ki pavyonlarda nasibini alacak. Pistlerde maskeli ve “nasıl olacaksa!” sosyal mesafeli kaşık havası oynayanları görmek mümkün olabilir.

2. Tüm dünyada köklü değişikliklerin yaşanmasına sebep olan corona virüs, Aksaray ve Ankara merkezli olarak nitelendirilen pavyonlarda ne gibi değişiklikler yaratabilir?

Bildiğiniz üzere pandemi sürecinde alınan bir takım tedbirler var. Bu tedbirlerin uzun bir süre hayatımızda olacağı da aşikar. Tedbirler kapsamında, sosyal mesafeyi korumak, maske takmak gibi başlıca kurallar var.  Sosyal mesafenin mümkün görülmediği ve yakın temasın yoğun olduğu pavyon ortamlarında “maskeni çıkarda yüzünü görelim güzelim” sohbetlerinin dönmesi bekleniyor. Temassız pavyonda ne bilim

3. Pazarlık payı yüksek olabilir! Pavyon anılarından duyulduğu üzere, pavyondan çıkarken cüzdanı boşalmayan nadir insan vardır. Onlara işin ehli deniyor.

Bilinçsiz ve heveslisiyseniz pavyonda cüzdanı bırakmaya hazır olun. Çünkü, girişte sizi paşalar gibi karşılayan kişiden tutunda pistte oynamak için dahi elinizi cüzdana atmanız gerekebilir. Tabi hala yerindeyse.. COVID-19 sürecinde evlere kapanmak zorunda kalan, hazırı tüketen ve satacak tarlası olmayan pavyon müdavimleri şimdiden garsonla gireceği pazarlık dozunu hesaplamaya başladı. Tabi bunun bir de kişisel alışverişi olduğunu unutmayalım. Pavyon eğlencesinin ardından eğlenceye devam etme hayalini sosyal mesafe kuralına uyarak geniş tutan kişilere mekana girmeden condom almaları önerilir. Hazırlıksız gider ve garson beyden bu şekilde bir talebiniz olursa yine cüzdanlar fora.. Tabi gecenin ilerleyen saatlerinde sosyal mesafe kalır mı? Meçhul…  Bilinçli ve pavyon ehliyseniz, pazarlığa gerek kalmadan çıkış kapısına ulaşabilirsiniz.

4. Online pavyon doğar mı? Neden olmasın!

Pandemi sürecinde en belirgin öğrendiğimiz şu ki, onlineda hayat var. Aslında bu zaten belirli bir kesim tarafından bilinen bir durumdu. Lakin bu süreçte büyük şirketlerden de tutunda küçük esnafa kadar daha birçok kesim onlinedan işlerini yürütebildiklerini gördüler. Pandemi sürecinin akabinde gelen dönemde panvon ortamlarını onlineda görebiliriz. Bir bakmışsınız ki bilgisayarın içinden, pavyon denildiğinde akla gelen ilk isim Sarı Tutku çıkıyor. Ya da bir bakmışsınız Ankaralı Hande, Sarı Melek… Bunlarla beraber adeta pistler için yaratılmış Deli Bayram’ın şovlarını onlinedan canlı izlemek isteyen olabilir. Elbette ki online pavyon hizmetinin de bir bedeli olacaktır. Örneğin, havaya girmek için yanarlı dönerli meyve tabağı ve ışıklandırma hazırlamanız gerekebilir.  Bu sayede pandemi sonrası yeni yaşamın kurallarını çiğnememiş olursunuz. 

“2021 yılında pavyon ortamlarında ne gibi sürprizlerle karşılaşabiliriz” konusunda bir fikriniz varsa bize yazabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gaddar-kerim

Olum amma çok 2021 içeriği açılmış peşpeşe nedir bu ya durun önce bir 2020 yi çıkartalım götümüzden 2021 beklesin az daha

Görüş Bildir