Ünlü Futbolcu Paul Pogba, Neden Müslüman Olduğunu ve İslam Dininin Onu Nasıl Daha İyi Bir İnsana Dönüştürdüğünü Açıkladı

-

Paul Pogba, nasıl Müslüman olduğunu ve yerine getirdiği ibadetlerin onu daha iyi bir insana dönüştürdüğünü anlattı. Biz de sizler için derledik...

Paul Pogba'nın annesi Yeo Pogba, hayatı boyunca İslam'a yönelik ibadetler yapmasına rağmen üç oğlunu da Müslüman olarak yetiştirmedi.

Ancak; Manchester United'ın orta saha oyuncusu, yetişkinliğe erişince arkadaşları sayesinde din ile bağ kurdu ve İslam dininin yanlış anlaşıldığını anladı.

"İslam, herkesin terörizm olarak gördüğü bir din değil."

Pogba; Times'a yaptığı açıklamada, medyada İslamiyet hakkında başka şeyler duyduğumuzu ama aslında çok daha güzel ve anlamlı olduğu söyledi.

Pogba, kişisel zorluklardan geçtikten sonra inancına karar verdi ve geçtiğimiz ay, hac ibadeti için gittiği Mekke'de çektiği fotoğraf ortaya çıktı.

Pogba, nasıl Müslüman olduğunu ise şu sözlerle açıkladı:

"Müslüman olan birçok arkadaşımla sürekli İslam dini hakkında konuştuğumuz için bu dini tanıyabildim. Kafamda bu konuyla ilgili çok fazla soru vardı ve araştırmaya başladım. Arkadaşlarımla dua ettiğimde farklı bir şeyler hissettim. Gerçekten güzel hissettirdi."

"İslam, hayatımdaki bazı şeyleri fark etmemi sağladı ve beni değiştirdi."

"İslam dini, beni daha huzurlu birine dönüştürdü. Annem Müslüman olmasına rağmen ben bir Müslüman olarak doğmadım sadece etrafımdaki insanlara karşı saygılı biriydim ama İslam dini hayatımda güzel bir değişime neden oldu."

"Dua etmeye başladıktan sonra günde 5 vakit namaz kılmak zorundasın."

Pogba'ya göre bunun anlamı ise bağışlanmak ve sahip olduğu her şeye şükretmek.

"İslam, aklımı yerine getiren ve belki de benim daha iyi biri olmamı sağlayan bir din, öldükten sonraki hayatı daha fazla düşünüyorsun. Şu an yaşadığımız hayat, sadece bir test."

"Müslüman olmasan bile bir insansın ve insani ilişkiler içindesin. Kişiliğine, dinine, ten rengine ve her şeye karşı saygı duymalısın."

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Cat Stevens'ın güzel bir sözü vardı.Müslümanların yaşantısına bakarak islamı seçecek olsaydım,kesinlikle islamiyeti seçmezdim.Okudum,araştırdım o şekilde müslüman oldum diyor.Aşağıda ki arkadaşların da belirttiği gibi,sonradan müslüman olanlar daha sıkı- bağlı oluyor (istisnalar kaideyi bozadabilir ). Kelime ile mânâ arasındaki farkı bilmekten geçiyor çoğu şey

emel40

Hak din islam

benbuse

bu adamın bizim gibi taa atalardan dedelerden beri “sözde” müslüman olanlardan daha ahlaklı olacagına eminim.

kemal-demir14

Genelde öyle de olur zaten, sonradan müslüman olan kişi bu dine geçerken, dinin anlatmak istediklerini daha iyi araştırıp daha iyi idrak ettiği için daha tam, daha güzel yaşıyor dinini.

Görüş Bildir