Lohusa Depresyonunu Dibine Kadar Yaşayan Annelerin Bilmenizi İstediği Sarsıcı Gerçekler!

3.5bPAYLAŞIM

Yakın zamanda BuzzFeed okuyucularına doğum sonrası depresyonunda yaşadıkları en garip anlar soruldu ve biz de sizler için cevapları derledik. Verilen cevaplar gerçekten şaşırtıcı, gelin birlikte bakalım...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/asiawmclain/pos...

1. "Doğum sonrası depresyonu çok garip sanki camdan bir duvarın önündesin ve bebeğin diğer tarafta. Ona dokunmak istiyorsun ama dokunamıyorsun... İçinde sürekli bir şeyler kırılıyor gibi."

-virgomom22

2. "Hemen olmuyor. Ben bebeğim 6 aylık olana kadar doğum sonrası depresyonu yaşamadığıma seviniyordum ki birden bir tren gelip çarpmış gibi oldum."

-maliaf2

3. "Keşke insanlar 'bu sadece annelik hüznü' demekten vazgeçse. Bebeğimiz olmadan bir gece bile uyuyamıyoruz, kendimize nasıl gelelim? Bu bir depresyon ve çok kalp kırıyor."

-angels4d4906ef4

4. "Doğum sonrası depresyonu beni ağlatmadı. Tek hissettiğim öfkeydi."

-youreakitty

5. "Bir anlığına bebeğimi bırakıp, arabaya binip gidebildiğim kadar uzağa gitmek istedim, o an asla geri dönmek istemiyordum. Çok korkunçtu."

-thinmint

6. "Emzirmeyi seviyordum. Bebeğimle bir bütün gibi hissediyordum o an. Uyuyakaldığı zaman hem üzülüyordum, hem de seviniyordum."

-Anonim

7. "Birden çok kötü bir anne olduğumu düşünmeye başladım. Sonra kendimi ölürken, kocamın ardımdan evlendiğini ve kızıma benden sonra bakacak kadının daha eğlenceli, daha komik ve daha seksi olduğunu düşündüm. Çok ürkütücü bir andı."

-Antoinette Morales

8. "Bu sadece bebeğinizle iletişim kuramama durumu değil. Benim için hem endişe hem de onunla birlikte gelen korku ile baş etmek zorunda kalmaktı."

-kelleyk47e9b33d2

9. "Her şey angarya gibi geliyordu. Hiçbir şey eğlenceli, kolay ya da mutluluk verici değildi."

-Elizabeth Hayes

10. "Hamile olmaktan nefret etmemiz, bebeklerimizden de nefret ettiğimiz anlamına gelmiyor ya da depresyonda hissetmemiz, anneliği sevmediğimiz anlamına da gelmiyor."

-melle

11. "Günler uzun, yalnız ve acı vericiydi... Her gün bir öncekinden daha da kötüydü. Ama kızım için öyle değildi, ben onun annesiydim."

-mareng4a318a3eb

12. "3 ay süren doğum sonrası depresyonuma kadar kadınların bunu genellikle ilgi çekmek için uydurduklarını düşünüyordum. Şu anda neler çektiklerini çok iyi anlıyorum. Kontrolünüzde olmayan bir şeyle mücadele etmeye çalışmak çok zor."

-thinmint

13. "Kocama baktım ve içimden 'Biz ne yaptık?' diye haykırarak ağlamak geldi. Daha iyi hissedene kadar ne kadar kötü bir durumda olduğumun farkında bile değildim. Hamilelik ve doğum kadınları değiştiriyor."

-montgomerycliftonh

14. "Depresyon boyunca işe gittim, çocuğumla ilgilendim ama hepsinin içi boş gibiydi. İyi gibisin ama iyi değilsin."

-michellej4585659d3

15. "Yıllar sürdü. Oğlum 2 yaşına gelene kadar anne olmanın güzelliğini tadamadım."

-mirianflsnow

16. "Çok fazla ağrım vardı ve doğumdan dolayı olduğunu düşündüğüm için hastaneye gittim. Doktor bütün kontrollerimi yapıp bunun aslında doğum sonrası depresyonu olduğunu söyledi."

-jessiecai12

17. "Annelerin kurduğu ve doğum sonrası depresyonlarını paylaştıkları bir blogla karşılaşana kadar çok kötüydüm. Daha sonra herkesin benimle aynı hisleri paylaştığını görmek beni biraz olsun rahatlattı."

-caitlinl22

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahubostanciii

cok ilginc , magnezyum al gecer ( ciddiyim ac oku )

_ozlm_

belki de bunları yaşayacağıma adım gibi emin olduğumdan anne olmadım! (çünkü düşüncesi bile benzer duygular hissettiriyor)

yanomami54

5.maddeyi anlatan anneyi o kadar iyi anlıyorum ki.. Aynısını kocamın ailesi ile gittiğimiz bir piknik ortamında yaşadım. İki aylık bir bebeğim var ve çok kalabalık etrafım. Her kafadan bir ses çıkıyor harala gürele. Sanki her şey herkes üstüme üstüme geliyor gibi hissettim. Tek düşündüğüm bağıra çağıra o piknik yaptığımız yerden uzaklaşmaktı. Bebeğimi eltime bırakıp biraz yürüyeceğimi söyledim. Koşarak en tepeye kadar çıktım nefesim kesilene kadar koştum. En tepede bir ağacın altında bir kaç saat bağıra bağıra öküz gibi böğüre böğüre ağladım. Nasıl iyi geldi nasıl rahatladım anlatamam. Yeni annelerin doğum depresyonunu anlıyorum hiç kolay değil gerçekten.. Annelik dünyanın en güzel şeyi ama aynı zamanda en zor duygusu...

askito-muyum-ben

Bunlar yine bir nebze iyi olanlar, depresyon etkisiyle cocuguna zarar vermek veya öldürmek isteyenler dahi var.

Görüş Bildir