Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Lili Reinhart'ın, Vücudu Güzel Olduğu İçin Güvensiz Hissetme Hakkı Olmadığını Söyleyen Zorbalara Verdiği Tokat Gibi Cevap

-
Abone ol

Riverdale dizisinin popüler oyuncusu Lili Reinhart, vücut standartları hakkında konuştu. BoredPanda'dan derlediğimiz hikayeye göre vücut standartları hakkında konuşmaya hakkı olmadığını söyleyen Twitter kullanıcısına haddini bildirdi.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/lili-reinhart...

Burada gördüğünüz Lili Reinhart.

Kendisi 'Riverdale' adlı popüler televizyon dizisinde Betty adlı karakteri canlandırıyor.

Aynı zamanda kendisi de anksiyete ve depresyonla savaş vermiş olup ruh sağlığı ile ilgili konularda farkındalığı savunuyor.

Yakınlarda Harper's Bazaar'a bir röportaj verdi ve vücut standartları hakkında konuştu:

"Ben o kusursuz imaj insanı değilim. Asla da olamam. İnsanları bu mükemmel kadın olduğuma inandıramam. Saçım çoğu zaman b*k gibi görünür. Tabii ki kırmızı halıda güzel görünecek ama insanların yalnızca bu yönümü görmelerini istemiyorum."

Ancak bir Twitter kullanıcısı vücut standartları hakkında konuşabilmesini bile saçma buldu.

"Gigi Hadid fiziğinde kadınların endüstri standartlarında değillermiş gibi vücutlarının nasıl 'kabul edilmediğini' konuşacak platformlarda yazmasına izin vermeyi bırakmanız gerekiyor. Yorucu."

"Betty, vücudu toplumca kabul edilebilir olmasa işe sahip olamayacağını veya dergilerde çıkamayacağını biliyor değil mi? Ama hayır, onun yerine benim koca kıçıma vücut ölçülerini yargılamanın ne olduğunu açıklamaya ve öyle olmasına rağmen vücudunun Gigi Hadid gibi olmadığına inandırmaya çalışıyor."

Bunu gören Lili'nin cevabı gecikmedi.

"Benim vücudum onunki gibi değil. Bunun epey ortada olduğunu sanıyordum. Güvensizlik, belli bir elbise bedeninin sınırları dışında da varlığını sürdürüyor. Probleme yardımcı olmuyorsun."

"Birine sırf vücudu 'gayet iyi' ya da bilmem kime benziyor diye güvensizlik duymaya hakkı olmadığını söylemek... yalnızca yanlış. Bu da problemin bir parçası, bu da vücut ölçülerini yargılama."

"Birisinin telefonu arkasına korkakça saklanıp hiç tanımadığı bir yabancıya, sırf ideal bir figürü temsil ettiğini düşündüğü için nasıl duygularının 'alakasız' olduğunu ve 'mızmızlanma' olarak gördüğünü söyleyebileceğini anlayamıyorum."

"Umarım bu örnek çağımızın genç kızları ve erkeklerinde görülen önemli bir probleme dikkat çekmiştir. İşte bu yüzden ruh hastalıkları, yeme bozuklukları ve depresyonla savaşan insanlar ihtiyacı olan yardımı alamıyor. Çünkü sessiz kalmaya zorlanıyorlar."

"Çok fazla insandan 'Sen zayıfsın, vücudunu kabullenme konusunda çeneni kapa.' tarzı şeyler duymak cesaretimi kırıyor. Sanki birilerine güzel göründüğüm için benim beden algı bozukluğum önemsizmiş gibi. Güvensiz hissetmek için yeteri kadar kıvrımlı ya da yeteri kadar zayıf değilim."

"İnsanlar hissettiğin şekilde hissetmeye hakkın olmadığını söylediğinde ruh sağlığın daha çok bozuluyor. Bu davranışı teşvik etmeyin. Bu yıkıcı. Anlayamayacağınız kadar yıkıcı. Birinin güvensizliğini anlayamayabilirsiniz ama saygı duymalısınız."

İnsanlardan da cevap gecikmedi.

"Lili'nin böyle şeyler hakkında açık olması bana çok daha güven veriyor. Çok içine kapanığım özellikle vücut ve bu tarz şeylerle ilgili ve bu tarz yorumlar daha iyi hissetmemi sağlıyor."

"Bana ilham veriyor çünkü sevilmek veya ortama uyabilmek için mükemmel vücut tipine sahip olmak zorunda olmadığımı hissettiriyor."

"Lili 'mükemmel kadın' tiplemesini takip etmemem için bana ilham veriyor, bu da vücudumun her kesimini kabullenmemi sağlıyor. Ona çok teşekkür ederim."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Göreceli olan bu konuların tartışılması bile son derece saçma bence

furkan-kuran

yorum yapan eleman gayet doğru bi noktaya parmak basmış bu kadının beni herkes güzel buluyo ama ben öyle düşünmüyorum beni anlamıyosunuz halleri ergen saçması resmen yazınında tamamını okuduk ortada bi tokat falan yok cümle ne kadar uzarsa içi o kadar boşalır zaten bununkide o hesap bomboş bi açıklama

huseto61

Peki bu kadar güzel yüzlü olması?

-sessizkedi

Depresyon hakkında söylediklerine katılıyorum, ve içindeyim o durumun. Acaba destek almadan depresyon ne hallere gider diye endişelenmek, berbat...

hera-sude-r

DERDİNİZE SIÇAYIM

Görüş Bildir