Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

League of Legends Şampiyonları Hakkında Bilinmeyen 7 Şey

Gamer-

League of Legends Şampiyonları Hakkında Bilinmeyen 7 Şey

techkafa.com

Adalet Meydanları üzerinde bitmek bilmeyen bir mücadele devam ediyor. Sihirdarlar tarafından çağırılan bu şampiyonları ne kadar tanıyorsunuz? Bu yazımızda, Adalet Meydanları üzerinde mücadele eden şampiyonlardan bazıları hakkında, fazla bilinmeyen bilgileri derledik.

1) Azir’in İmparatorluğu

techkafa.com

Azir, bir diktatör olmasına rağmen, halkının refah ve sağlığı ile ilgilenen, iyi bir liderdi. Yükselme Ritüeli kendi kibirinin gözünü kör etmesi sebebiyle yapılmış olsa bile, tek amacı halkının güçlenmesi ve daha etkili hale gelmesiydi. Diğer şehir-devletlerinin de Shurima‘nın kültürü ve yaşam biçiminden faydalanması gerektiğine inanır ve onları kendi imparatorluğuna katmak isterdi.

Azir geri döndüğünde büyük bir şoka uğradı. Özellikle Zaun‘un geçmişteki Shurima‘nın tamamen zıttı bir durumda olması Azir‘i şaşırttı. Şimdi ise tüm amacı, Shurima‘yı eski günlerine geri döndürmek.

2) Zed ve Kinkou Tarikatı Ninjaları Arasındaki Benzerlik

techkafa.com

Gölgelerin Efendisi Zed’in kullandığı yetenekler, aynı zamanda Shen’in babası da olan Kinkou Tarikatı’nın ustası tarafından aldığı eğitim sebebiyle, diğer Tarikat üyelerinin   yetenekleriyle benzerlik göstermektedir. Keskin Shuriken saldırısı Kennen‘ın Gürleyen Yıldız özelliğine denk iken Gölge Darbesi iseAkali‘nin Hilal Vuruşu’na benzer. Canlı Gölge yeteneği, Shen‘in kullandığı Gölge Fırlayışı özelliği ile benzerlik gösterir. Ayrıca Ölüm İşareti isimli ultisi, tıpkı ShenAkali ve Kennen gibi rakibi üzerinde etki gösteren bir işaret bırakır.

3) Vel’Koz ve Diğer Hiçlik’ten Doğan Şampiyonların İlişkisi

techkafa.com

Vel’Koz‘, Hiçlik‘ten gelmesine rağmen, diğer Hiçlik şampiyonları ile müttefik değildir. Cho’gath, Kha’zixKog’maw ve Malzahar‘ın karşılaştıkları her canlıyı, Vel’Koz‘a herhangi bir inceleme imkanı bile tanımadan, yemesi veya yok etmesi sebebiyle bu mümkün değildir. Hatta istediği bilgileri toplarken yoluna çıkmaları durumunda, kendisi gibi Hiçlik’ten Doğan diğerlerini öldürmekten çekinmez.

4) Freljord’un Yüreği Braum Efsanesi

techkafa.com

Braum‘un yaşı ve ırkı tam olarak bilinmemektedir. Hikayesini anlatan büyükannenin bile, bu hikayeyi kendi büyüklerinden dinlemiştir. O zamanlarda bile Braum‘un hikayesi uzun yıllardır anlatılmaktadır. Dış görünüşü itibariyle yaşlı görünmemesini sahip olduğu büyülü ekipmanlar ile açıklamak mümkün olsa bile, gücünün kaynağı belli değildir. Lissandra gibi bir Buzdoğan olabileceği tahmin edilmektedir.

5) Ahri ve Gölge Adalar’ın Ruh Toplayıcıları

techkafa.com

Resmi League of Legends sitesinde AhriGölge Adalar‘dan gelen  Thresh ve Hecarim‘in rakibi olarak listeleniyor. Bunun sebebinin, Ahri’nin bir ruh toplayıcı olması olduğu düşünülüyor. Gölge Adalar, kendi çıkarları ile çatışabilecek bir ruh toplayıcısının, planlarına engel olabileceğini düşünüyor olabilir.

6) Lulu’nun Hala Genç Olmasının Sebebi

techkafa.com

Şampiyon Gnar ortaya çıkmadan önce, bilinen en yaşlı yordle Lulu‘ydu. Fakat düşünülenin aksine Luluölümsüz değil. Sadece Kayran‘da geçirdiği süre boyunca yaşlanmadı.

7) Kayıp Halka Gnar’ın Gerçek Yaşı

techkafa.com

Gnar yaşayan en yaşlı yordle olmasına rağmen, Anivia tarafından dondurulmadan önce, insanlara göre sadece 4 yaşındaydı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erencan.korkut

ilk yorum

Görüş Bildir