Görüş Bildir
Haberler
Kuzey Kore'den ABD'ye: Size Kimsenin Bilmediği Silahlarla Saldırırız

Kuzey Kore'den ABD'ye: Size Kimsenin Bilmediği Silahlarla Saldırırız

Onedio Medya
16.08.2015 - 15:05
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kuzey Kore, Washington yönetiminin Güney Kore ile gerçekleştireceği ortak askeri tatbikatları durdurmaması halinde ABD'ye saldıracakları tehdidinde bulundu. Pyongyang yönetimi, ABD'ye 'dünyanın bilmediği' en son silahları ile saldırmaya hazır olduğunu belirtti.

Amerikan CNN kanalının haberine göre Kuzey Kore Milli Savunma Komisyonu Temsilcisi, 'ABD, Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlarını sertleştirmesinin, beraberinde daha kararlı ve korkunç bir yanıt getireceğini kabul etmek zorunda' dedi. Kuzey Kore ordusunun artık Amerikan askerlerine tüfeklerle direnmek zorunda kaldığı zamanlardaki gibi güçsüz olmadığını vurgulayan yetkili, 'Kuzey Kore, dünyanın bilmediği savunma ve saldırı silahlarına sahip yenilmez bir güçtür' ifadesini kullandı.

Diğer yandan Kuzey Kore devlet televizyonu KCNA halka, ülkenin askeri güç açısından ABD'den daha güçlü olduğu mesajını veriyor. Kanal, Güney Kore ile sürdürülen askeri tatbikatların sona ermemesi halinde Pyongyang yönetiminin ABD topraklarına saldırmaya hazır olduğunu dahi duyurdu.

ABD ve Güney Kore, pazartesi günü 'Ulçi Özgürlük Muhafızı' adlı ortak bir askeri tatbikata başlayacak. Tatbikatın, Kore yarımadasında istikrar ve güvenliği sağlamak amacı taşıdığı belirtiliyor.

CNN ve Sputnik News

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
2
1
1
0
0