Kuşkularının Ne Kadar Esirisin?

-

Kuşkular, beraberinde genellikle hayran olunası bir sorgulama alışkanlığı getirir, amma ve lakin bu kuşkular bir noktadan sonra paranoyaya dönüşebilir. Hatta bazen çok istediğin, heves ettiğin bir şeyden o kadar kuşkulanırsın ki, vazgeçersin. "Acaba harbiden öyle mi?", "bu işte kesin bir bit yeniği var bak demedi deme!", "burnuma pis kokular geliyor!" gibi  gaipten gelen sesler sana ve düşüncelerine hükmetmeye başlayabilir. Bakalım senin kuşkuların sana ne kadar hükmediyor...

1. Beyin yakan bir soruyla başlayalım: Aşırı kuşkucu olduğundan kuşkulandın mı hiç?

2. Gece gökyüzüne bakınca bunlardan hangisini görüyorsun?

Ne göreyim yıldız falan işte
Dibi olmayan bir uçurum
Birilerinin bizi izlediğini
Yürüyen uçak :)
Cennet gibi bir güzellik
Sonsuz olasılıklar evreni

3. Çok düşünmeden hızlıca yanıtla: Kendini hangi doktora emanet edersin?

4. Peki küresel ısınıyor muyuz sence?

O kadar da değil...
Yansın su veren itfayenin...
Bunlar Amerika'nın oyunları!
Ne ısınması, yanıyoruz!

5. Hadi astroloji... Ne sıklıkla burç yorumları okursun?

6. İnsanoğlu gerçekten Ay'a indi mi peki sence?

Nasa indik dedi, inandık...
Bunlar hep yalan dolan!
İnmiş de olabilir, inmemiş de olabilir...
İndik ama orada yalnız değildik...

7. Hadi seni biraz zorlayalım... Arkadaşların sence ne kadar güvenilir?

Bilemiyorsun ki işte insanoğlu...
Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin!
İyiler iyi, fena değiller!
Benim arkadaşımsa zaten güvenilirdir.

8. Bakalım senin evrime bakış açın hangisi?

Bence sadece bir teoriden ibaret.
Bilimsel abartıdan başka bir şey değil.
Aydınlanmamış bir sis perdesi.
Kanıtlanmış bir gerçek.

9. Diyelim ki yolda yürürken yerde yüklü bir miktar para gördün, hangisini yapardın?

Parayı aldığım gibi topuklarım.
Yetkililere teslim ederim.
Etrafı kolaçan eder, ona göre karar veririm.
Kamera şakası olabilir, oltaya gelmeyelim.

10. Son olarak da gündemi hangisinden takip ettiğini öğrenelim!

Ayaklı gazeteler
Twitter
İnternet Siteleri
Televizyon
Dergi, gazete
Facebook

Seviye 1: Çaylak kuşkucu!

Şüphelenmekten çok insanlara güvenmeyi tercih ediyorsun. Bu senin temiz kalbinin bir yansıması. Hiç kuşkulanmıyor ya da sorgulamıyor değilsin, ancak sanki bir tık fazla iyimser yaklaşıyorsun olaylara. Güzel yüreğin herkesi kucaklamaya eğilimli hep. İnsanların senin bu eşsiz yanını suistimal etmesini, kalbinin kırılmasını hiç istemeyiz. O yüzden arada bir dişlerini göster ki, kimse seni kolay lokma sanmasın.

Seviye 2: Profesyonel Kuşkucu!

Şüphelerin ve gerçekler arasındaki teraziyi öyle bir ince ayarlamışsın ki, resmen düşüncelerin bulutların üstünde uçarken ayakların yere basıyor. Bir yandan dünyayı olduğu gibi görürken öte yandan sende her daim merak uyandıran bir "acaba?" sorusu kafanın bir köşesinde duruyor. Sana daha fazla ne diyelim ki, hepimizin olmak isteyeceği yerdesin.

Seviye 3: Usta kuşkucu!

Nadir görülen bir seviyedesin: gerçek bir şüpheci. Gerçekleri, yalanların arasından tereyağından kıl çeker gibi kolayca çekip çıkarıyorsun. Bu senin genlerine işlemiş adeta. Bir kilometre öteden bir bakışla şüpheli bir şeyi anlayacak kadar gelişmiş, doğuştan gelen bir yetenek... Bu yeteneğin sayesinde hayatı sorgulamada tam bir ustasın. Ancak sana küçük bir dost tavsiyesi  vermeden geçemeyeceğiz. Asla kuşkularının, paranoyaya dönüşmesine izin verme! Hiç bir şeye güvenemez, aksi halde kendini insanlardan soyutlarsın .

Seviye 4: Kuşkuların Esiri!

Sen şüphecilikte çığır açmışsın. Septik filozoflar senin yanında halt etmiş. Her şeyden o kadar fazla şüphe eder olmuşsun ki, varlığını sorgulayacaksın neredeyse. Bu kadar kuşku insan bünyesine iyi değil azizim. Kendine bu kadar yüklenmene bizim gönlümüz elvermez. Gel sen dön bu sevdadan, azıcık güven insanlara... Kuşkularını bir kenara bırak, kucakla dostlarını, arkadaşlarını!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sanqne_aq

Seciye 2 Profesyonel Kuşkucul

alienca

hee güveneyim de ağzıma sıçsınlar. yok babama bile güvenmem bu devirde

Gizli Kullanıcı

Seviye 2: Profesyonel Kuşkucu! Şüphelerin ve gerçekler arasındaki teraziyi öyle bir ince ayarlamışsın ki, resmen düşüncelerin bulutların üstünde uçarken ayakların yere basıyor. Bir yandan dünyayı olduğu gibi görürken öte yandan sende her daim merak uyandıran bir "acaba?" sorusu kafanın bir köşesinde duruyor. Sana daha fazla ne diyelim ki, hepimizin olmak isteyeceği yerdesin.

kamran-aze

Seviye 2: Profesyonel Kuşkucu! Şüphelerin ve gerçekler arasındaki teraziyi öyle bir ince ayarlamışsın ki, resmen düşüncelerin bulutların üstünde uçarken ayakların yere basıyor. Bir yandan dünyayı olduğu gibi görürken öte yandan sende her daim merak uyandıran bir "acaba?" sorusu kafanın bir köşesinde duruyor. Sana daha fazla ne diyelim ki, hepimizin olmak isteyeceği yerdesin.

tipikteraziii

Seviye 1: Çaylak kuşkucu! Şüphelenmekten çok insanlara güvenmeyi tercih ediyorsun. Bu senin temiz kalbinin bir yansıması. Hiç kuşkulanmıyor ya da sorgulamıyor değilsin, ancak sanki bir tık fazla iyimser yaklaşıyorsun olaylara. Güzel yüreğin herkesi kucaklamaya eğilimli hep. İnsanların senin bu eşsiz yanını suistimal etmesini, kalbinin kırılmasını hiç istemeyiz. O yüzden arada bir dişlerini göster ki, kimse seni kolay lokma sanmasın.

Başlıklar

Tercihastrolojiburç
Görüş Bildir