Kurtçuklarla Dolu Tabaklardan Kedi Dışkılarına... İstifleme Alışkanlığı Olan Kadının Mide Bulandırıcı Ama Bir O Kadar da Üzücü Durumu

-

İstifleme alışkanlığından dolayı yatağını göremeyen ve plastik şişelere tuvaletini yapmak zorunda kalan Sally-Ann'in durumunu sizler için Thesun'dan derledik...

Uyarıyoruz! Midesi hassas olanlar aşağıya inmesin!

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/911434...

" Yaşamak için bir cehennem inşa ettim."

47 yaşındaki Sally-Ann, çöp biriktirme alışkanlığı olduğunu itiraf etti. Durumu o kadar kötü ki, Sally-Ann' in yatak odasında böceklerle dolu bir halısı var ve banyosu kısıtlı alanlar kullanmaya mecbur kalacak kadar küçük.

Sally-Ann'in söylediğine göre, tuvalete giderken çöp yığınına tırmanmak zorunda kaldığı için zamanında gidemiyormuş ve plastik şişelere işemek zorunda kalıyormuş.

Her 20 İngiliz'den 1'inin ciddi derecede biriktirme alışkanlığı olduğu ve Birleşik Krallık'ta yaklaşık olarak 1.2 milyon kişinin olduğu düşünülüyor.

Sally-Ann, işlerin nasıl çığırından çıktığını bir televizyon programına anlattı.

Sally-Ann, bu problemin kendi evine taşındığı zaman başladığını söyledi.

18 katlı bir apartmanda 2 odalı evi olan Sally-Ann, kedisi Custard ile birlikte 17 yıldır burada yaşıyor ve annesinin ölümünden bu yana biriktirdikleri müdahale edilmesi gereken bir sorun haline gelmeye başlamış.

Sağlık problemlerinden dolayı çalışamayan Sally-Ann, evdeki çöpleri atamayacağından değil uğraşmak istemediğinden dolayı bunu yapmadığını söyledi. Tek başına yaşamaya başladığında, dağınıklığın çok normal olduğunu ve herkesin az da olsa dağınıklığı olduğunu düşünmüş fakat geriye dönüp baktığında her şey için çok geçmiş.

"Evin her yerinde olan kedi kakalarıyla yaşıyordum."

Farklı bir açıdan bakıldığında Sally-Ann'in sağlığı da tehlikede.

"Çöplerin içinde yaşıyordum. Yatağımı göremezdiniz ve zeminden tavana kadar her yer kedi maması, çürümüş yemek, kedi kumu ve kedi kakasıyla doluydu. Bunların içinde yaşıyordum."

"Her yerde halı böcekleri olduğu için yatağımda yatarken üstümde geziniyorlar."

Sally-Ann'in komşuları da bu durumdan şikayetçi ve hatta mahkeme kararıyla tahliye edilmesi hakkında emir gelmiş.

Mahkeme tarafından yetkilendirilen birinin gözetimiyle ev zemininin temizlemesi 6 gün sürmüş ve o zamandan beri, her 18 ayda bir kontrol ediliyor.

Kurtçuklar plastik tabakların üstünde geziyor...

Evi tekrar eski pis haline dönmeye başladığında, temizleme ekibi Kaz ve Tee'den yardım almak için aramaya zorlanmış. Ekip, mutfakla banyonun durumu karşısında gördüklerine inanamamış.

Ekipten bir kişi, mutfak zeminindeki çöpleri ve tabakların üstündeki kurtçukları görünce küçük dilini yutmuş.

"Bir kere istifçi olduğunuzda her zaman öyle kalırsınız. Bu bir alkolik veya uyuşturucu bağımlısı olmak gibi bir şey."

Temizleme görevlilerinden bir tanesi yatak odasını temizlerken çiş kokusu aldığını söyledi. Pislik yığınını temizlemek dört gün sürdü ve Sally'nin evinin zemini sonunda yaşanacak bir yer haline geldi.

Sally artık yatak odasına ulaşabiliyor. Ve, 13 yıl sonra buralara gelebildiği için mutlu olduğunu söylüyor.

"Obsesif kompulsif bozukluğu ve istifleme gizli bir hatalık."

Sally-Ann, Channel 5'teki televizyon programına hikayesini anlatan tek kişi değil.

Londra'da yaşayan ve obsesif kompulsif bozukluğu 40 yaşındaki Faye de, biriktirme alışkanlığını göstermek amacıyla kapılarını açtı. 

3 yıldır yatağında ve kanepesinde uyuyamayan Faye, evine gelecek kişilerin onu yargılamasından ve kirli olduğu konusunda yanlış düşüncelere kapılmalarından endişeleniyor.

Faye, su ısıtıcısını tamir etmek yerine 5 yıldır soğuk suyla duş alıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derin-a-clk

hakikaten hayatı kendine zehir etmiş kadın...

mv

Benim babaannem de istifçi ve biz evini sürekli güncellemezsek evi bu kadınınkinden farksız olur.

Görüş Bildir