Görüş Bildir
Haberler
Kullanabileceğiniz 21 Poz Örneği

Kullanabileceğiniz 21 Poz Örneği

Ilgın Geçgel
15.03.2015 - 14:36 Son Güncelleme: 21.03.2015 - 16:24
İçeriğin Devamı Aşağıda

1.

1.

2. Portre fotoğraflarında eller genelde görünmez ya da fazla ön planda değildir. Ancak modelden ellerini farklı konumlarda oynatmasını isteyerek(yüzünde, saçlarında vb.) yaratıcı sonuçlar alabilirsiniz. Unutmayın eller yanlardan görünecek, karşıdan değil!

2.

2.

1. Başlangıç için basit bir portre. Model omzunun üzerinden bakacak. Farklı açılardan çekmeniz daha ilginç sonuçlar verebilir.

3.

3.

3. Kompozisyon kurallarından 3-1 kuralına aşinasınızdır. Aynı yöntemle, köşegenleri kullanarak hoş efektler oluşturabilirsiniz. Ayrıca kameranızı daima altın kurala göre tutmak zorunda değilsiniz. Makinenizi eğip-bükmekten, kadrajınızı değiştirmekten korkmayın. İlginç ve farklı perspektifler yakalayabilirsiniz.

4.

4.

4. Oturan model için gerçekten sevimli bir poz. Dizler birbirine değmeli ve hafifçe yukarıdan çekilmeli.

5.

5.

5. Modelin yere uzandığı bu tür pozlar da çekici olabilir. Yere yatın ve zemin hizasına yakın bir yerden çekin.

6.

6.

6. Modelin yerdeki pozunun farklı bir çeşiti daha. Eller zemine dayalı da olabilir. Dış çekimlerde çok işe yarayan bir pozdur özellikle çayırda çimende.

7.

7.

7. Temel pozlardan biridir. Yere uzanın ve zemin hizasına yakın çekin. Sonra kademeli olarak yukarıya doğru çıkarak çekmeye devam edin. Ayrıca modelden ellerinin konumunu değiştirmesini isteyebilirsiniz.

8.

8.

8. Tüm vücudu alacak şekilde basit ama güzel pozlardan birisi daha. Farklı el ve bacak konumlarında çekmeyi deneyin ve modelin gözlerine odaklanmayı unutmayın.

9.

9.

9. Şirin bir poz. Farklı yüzeylerde kullanılabilir. Örneğin, yatakta, kumsalda, çimende vb. Alçak bir açıdan çekin ve gözlere odaklanın.

10.

10.

10. Güzel ve basit pozlardan birisi. Model zeminde oturuyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11.

11.

11. Başka basit ama samimi bir poz. Farklı yönlerden ve açılardan çekmeyi deneyin.

12.

12.

12. Modelin vücudunun güzelliğini göstermek için güzel bir poz. Arka planda ışık varken, silüet şeklinde çekilmesi oldukça işe yarar.

13.

13.

13. Basit ve gelişigüzel bir poz. Bir çok şekilde denenebilir. Modelden vücudunu döndürmesini isteyin. Kafasının ve ellerinin konumunu isteğinize göre değiştirin.

14.

14.

14. Basit ve zarif pozlardan birisi. Model hafifçe yana dönecek. Elleri arka ceplerde.

15.

15.

15. Öne doğru hafifçe eğilme. Üst vücut hatlarını vurgulamak için etkili bir poz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

16.

16.

16. Çekici bir poz. Kollar başın üzerinde tutularak vücut hatları vurgulanabilir. Genelde fit bayanlarda işe yarar.

17.

17.

17. Tam boy poz için sonsuz çeşitlilik vardır. Modelden hafifçe vücudunu döndürmesini, kafasının konumunu, bakış yönünü vs. değiştirmesini isteyin.

18.

18.

18. Modelin ayakta durup, sırtını duvara yasladığı rahat pozlardan birisi. Model duvarı sadece yaslanmak için değil, ellerini koymak veya bacağını dinlendirmek için de kullanabilir.

19.

19.

19. Bu tip pozlar ince, atletik yapılı vucuda sahip bayanlar için elverişlidir. Vücut S şeklinde kavis almalı, eller serbest olmalı ve ağırlık tek bacağa verilmeli.

20.

20.

20. İnce modeller için zarif bir poz. Bir çok şekilde uygulanmasını mümkündür. En uygun duruşu bulmak için modelden, ellerini yavaşça hareket ettirmesini ve vücudunu sürekli kıvırmasını isteyin. Güzel bir poz yakalayınca pozisyonunu korumasını isteyin ve fotoğraf çekin.

İçeriğin Devamı Aşağıda

21.

21.

21. Romantik ve zarif bir poz. Her hangi bir örtü(hatta perde bile) kullanılabilir. Modelin arkası tamamen açık olmak zorunda değil. Bazen hafif açık omuz da oldukça işe yarayabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
5
4
4
4
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın