Görüş Bildir
Haberler
KPSS Tercihleri Başladı: ÖSYM KPSS 2021/2 Kamu Kuruluşları Personel Alım Tercih Kılavuzu…

KPSS Tercihleri Başladı: ÖSYM KPSS 2021/2 Kamu Kuruluşları Personel Alım Tercih Kılavuzu…

ÖSYM, KPSS 2021/2 puanı ile kamu kuruluşlarına personel alınması için tercihlerin başladığını duyurdu. Kamu kuruluşlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak. Bugün (22 Aralık) başlayan tercihler 29 Aralık tarihlerine kadar devam edecek. İşte KPSS tercih kılavuzu…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kamu kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşlar, ÖSYM tarafından alınacak tercihleri bekliyordu. ÖSYM, KPSS tercih kılavuzunu yayınlandı. Adaylar, T. C. Kimlik numaraları ve şifreleriyle tercih işlemlerini yapabilecek.

ÖSYM KPSS Tercih Başvuruları Başladı

ÖSYM KPSS Tercih Başvuruları Başladı

ÖSYM KPSS tercihleri için şu açıklamada bulundu;

Bazı kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzuna saat 10.00'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar, tercihlerini 22 - 29 Aralık 2021 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 29 Aralık 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

KPSS Tercih Kılavuzu İçin Tıklayınız…

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın