Görüş Bildir

Koronavirüste Türkiye Tablosu: 64 Kişi Hayatını Kaybetti, Yeni Vaka Sayısında Artış Sürdü

Anasayfa > Gündem

Türkiye'de koronavirüsten son 24 saatte 64 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 3 bin 584'e yükseldi. Yeni vaka sayısı ise 2 bin 253 oldu. Yeni vaka sayısında bugün de artış yaşandı.

6 Mayıs'ın koronavirüs tablosu yayımlandı. Son 24 saatte 64 kişi hayatını kaybederken, toplam can kaybı 3 bin 584'e yükseldi. 30 bin 303 test yapıldı, 2 bin 252 yeni vaka eklendi. Yeni vaka sayısında bugün de artış yaşandı. Pozitif vaka sayısı 4 Mayıs'ta bin 614, 5 Mayıs'ta bin 832 olarak bildirilmişti. Türkiye'de toplam vaka sayısı 129 bin 491'e yükseldi. 

Bugün iyileşenler hanesine 5 bin 119 kişi daha eklendi. Bin 338 kişinin tedavisi yoğun bakım ünitelerinde sürüyor.

Bugüne ait Kovid-19 veri tablosu:

Bugüne ait Kovid-19 veri tablosu:

Koca: "Beklenen bir artış, tedbirlere uyalım"

Koca: "Beklenen bir artış, tedbirlere uyalım"

Yeni vaka sayısında beklenen bir artış yaşandığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedbirlere uyulması çağrısı yaptı.

Koca, 'Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç duyan hasta sayısı azaldı. Yeni vaka sayısında, sokağa çıkma kısıtına ara verilen günlerden kaynaklanan, beklenen sınırlar içinde bir artış oldu. Virüs bulduğu her fırsatı kullanıyor. Tedbirlere mutlaka uymalıyız' dedi.

TTB eski başkanı Tükel: "Bilimsel bir yaklaşımla değerlendirilmeli"

TTB eski başkanı Tükel: "Bilimsel bir yaklaşımla değerlendirilmeli"

Türk Tabipler Birliği'nin eski başkanı Raşit Tükel de son üç günde yapılan test ve pozitif vaka sayılarını aktardı. Son üç günde test sayısının azalmasına karşın vaka sayısının arttığı görülüyor. Tükel bu verilere ilişkin 'Son üç günün verileri, kısıtlayıcı önlemlerin gevşetilmesinin bilimsel bir yaklaşımla epidemiyolojik verilere dayandırılması gerektiğini ortaya koyuyor' değerlendirmesinde bulundu.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, son üç gündeki artışın, dört günlük sokağa çıkma yasağının ardından çarşı ve pazarlarda oluşan kalabalıktan kaynaklandığını ifade etti. Özlü zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması, sosyal mesafe ve hijyen gibi tedbirlere uyulması uyarısında bulundu. Özlü'nün paylaşımları şöyle:

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ashirogi Muto

Bugün İstiklal’de kıç kıça dolaşan davarlar ve benzerleri olduğu sürece biz bu süreci ilk pikte atlatamayız. Beyin yok ki adamlarda. Durumun ciddiyetini anla... Devamını Gör

N.

Tedbirleri almak için AVM'ler, kuaför ve berberler açılmamalı. Okullar açılmamalı sınavlar ertelenmeli yoksa daha çok 'beklediğiniz'şey olur

Muhammet Erdoğan

11 Mayıs günü avm açılışlarının, sınav tarihlerinin ve kontrollü sokağa çıkma saçmalığının tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Sayın Fahrettin Koca'nın içte... Devamını Gör