Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Korkunç İddia: 234 Yıldızdan Gelen Garip Sinyaller Uzaylı Varlığının İspatı Olabilir!

922PAYLAŞIM

‘’Uzaylı’’ gizemi, insanoğlunun ezelden beri farklı tepkilerle kafa yorduğu paradoksal bir durum.

İlk çağlara ait kalıntılardaki hiyerogliflere işlendiği düşünülen uzaylı figürleri, zaman ilerleyip teknoloji geliştikçe kendisini içinden çıkılmaz bir karmaşaya bıraktı.

Düşünmeyi seven ve varlığını sorgulayan her insanın aklında ise ezelden beridir tek bir soru var: Bu evrende yalnız mıyız?

Son zamanlarda elde edilen verilen ve katedilen gelişmeler gösteriyor ki evrende yalnız değiliz. 

Açıkçası umalım da bu teori doğru olsun, çünkü evrende yalnız olmamız çok tehlikeli sularda olduğumuz anlamına gelir ki bu bambaşka bir konu…

Devam edecek olursak eğer, evrenin sınırları hakkında ufacık bilgi dağarcığımızı genişlettikçe görüyoruz ki bilgilerimiz gerçekten çok sınırlı ve evren hakkındaki her bilgi çok değerli.

İnsanoğlu olarak da son yıllardaki ana gayemizi Dünyamız hakkında değil, evren hakkında bilgi birikimi edinme olarak belirlemiş durumdayız.

SETI projesi ile başlayan dünya dışı zeki yaşam arama çalışmaları, pek çok ülkede kurulan uzay araştırma kurumları tarafından da destekleniyor.

Bizler SETI projesinden gelecek iyi haberi -uzaylıların varlığını iyi olarak kabul ederseniz tabii- beklerken, haber Kanada’dan, çok daha küçük ölçekli bir kurumdan gelmiş olabilir.

Kanada’da yer alan Sloan Dijital Uzay Araştırması kurumunda görev alan iki astronom, gözlenen 2.5 milyon yıldız arasından 234 tanesinden dikkat çeken sinyaller aldıklarını açıkladı.

Ermanno Borra ve Eric Trottier adlı astronomlar, gelen ışık sinyallerini analiz ettiklerini ve 234 tanesinden gelen sinyallerin, “Dünya dışı akıllı bir varlıktan gelen sinyaller” olabileceğini çünkü bu sinyallerin tekrarlı olduklarını, rastgele olamayacaklarını öne sürdüler.

Astronomların iddialarına göre bu 234 yıldızda dünya dışı medeniyetler kurulmuş olabilir.

Ve bu medeniyetler, Dünya’ya doğrultulmuş ışık sinyalleri ile bizlerle iletişime geçmeye çalışıyorlar.

Bu iddiaları anlamak için Borra’nın 2012 senesinde ortaya attığı tezi incelemek gerekli aslında.

Borra, dünya dışı bir medeniyet bizimle iletişime geçmek istediğinde, incelemeye değmeyecek kadar doğal gözükmeyen ışık sinyalleri göndermelerinin anlamlı olduğunu iddia etmişti ve bu amaçla tamı tamına 2.5 milyon yıldızı incelemeye aldı.

‘Sonuç olarak uzaylıların var olma ihtimali arttı mı?’ diye soruyorsunuz yüksek ihtimalle.

Cevabımız hem hayır hem de evet aslında

Elde edilen veriler bir şeylerin yolunda gitmediğini ve incelenmesi gerektiğini kesin olarak gösteriyor.

Fakat, verilerde oluşan bu anomalinin uzaylılar tarafından gönderilen sinyallerden mi yoksa insan ya da bilgisayar hatasından mı kaynakladığını henüz bilemiyoruz.

Yakında anlarız ama...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
batal

Uzaylı denince neden şu hayali mendeburları koyuyorsunuz anlamıyorum. Adam belki bana benziyor, belki dedemin 100. kuşak dedesiyle bir akrabalığı var. Belki bizim gibi internette dolanırken annesinin getirdiği meyve tabağından portakal yiyor. Zaten gelmesinler aga, bizim ülkenin abazaları damacanaya bile aman etmedi elin uzaylısından mı çekinecek? Olmadı Sultanahmetde saat satarlar

lauren

aq okadar gıcık resmler koymuşsunki bu saatte bakamadım ama bakmak istiyorum gerildim nedensiz

ali-batyar

ne biçim görsel bunlar amk korku filmi izler gibi haber okuyoruz.

lauren

ay sen yazmışsın ya yazıları okuyayım bari dicektim olmadı yorumları da okumamışım asdghdfsah :D

boraagunes

Bence onlar kendi aralarında mesajlaşıyo bizde göz misafiri oluyoruz. :D Ne işi olur zeki yaşam forumunun insanla :D Çabuk insanlar görmeden !

Gizli Kullanıcı

O kadar ezik canlı türleriyiz ki uzaylı var mı acaba demişiz ve görünmez,aşırı büyük,aşırı küçük,katı,sıvı,gaz olma ihtimalini kendimize yediremeyip insana benzer düşmanlar uydurmuşuz.Burun deliği,göz,kafa,ayak,bacak,kol.Çok yaratıcı

nihatakinal

evet hiper zeki eleştirmen Akıllı Yaşam Formu aranmakta şu an yoksa senin dediğin uzaylı sınıfında olan uzaylı mars'taki su kanallarında bakteri fosili olarak seneler önce bulundu şu an zeki ve medeniyet kurmuş uygarlıklar aranıyor. uydurulmadan ziyade gözü burnu olan uzaylı resmedilmesi ise bilim insanlarının olması mümkün dünya dışı yaşam formu tahminlerinden geliyor gözlerin büyük olmasının burun olmamasının hepsinin kendilerine göre bir açıklaması var o yüzden ne yapıyoruz önce araştırıyoruz sonra yazıyoruz teşekkürler...

tyfn-dmrc

Thug Life :)))))

Gizli Kullanıcı

Off NASA TR temsil heyeti de burdaymış.O zaman bi isim ver de bizde bakalım bi okuyalım kimmiş bu uzaylıların burun delikleri olduğunu tahmin eden bilimi adamı

nihatakinal

ingilizcen varsa oku yoksa tercüme edeyim bütün makaleyi buyrun bu da sizin dediğiniz uzaylının çoktan bulunduğunun kanıtı teşekkürler Bu arada NASA TR olması mümkün değil National Aeronautics and Space Administration açılımındaki "National" kelimesi varken sonuna "TR" eklenmesisaçma olur mesela TBMM ( Türkiye Büyük Millet Meclisi ) ABD gibi bir durum oluyor mantıklı konuşalım lütfen cehalete gerek yok :)

Gizli Kullanıcı

Temsil;Birinin veya bir topluluğun adına davranma demektir (TDK'den bakmanı tavsiye ederim).TR Temsil Heyeti,Türkiyeyi temsil eden kişilerin oluşturduğu grup demektir.Uzaylıların burun deliğini araştırıncaya kadar buna baksaydınız keşke. Sadece konuşmuş olmak için konuştuğunuzun farkındasınızdır umarım çünkü attığınız makale tamamen varsayımlar,olasılar üzerine kurulu.Ha siz ben gözlerimle gördüm burun delikleri vardı diyosanız yetkililere iletmeniz iyi olur.İngilizcenizle bu kadar gurur duymanız ne güzel keşke Türkçe için de aynı şeyi söyleyebilsek :)

nihatakinal

Şaka mısın? ilk attığın yorumdan nerelere getirdin konuyu takdir sosyal medyanın :D

Gizli Kullanıcı

Ha senin olayın like.Tamam anladım söylerim birilerine girip like atarlar yeterki gönlün olsun baştan söyleseydin.İlk yorumunun "evet hiper zeki eleştirmen" diye başlaması üzdü :)

nihatakinal

aman yaaaa :D hadi işin gücün rast gelsin cümlesiyle kapatırken

Gizli Kullanıcı

Amcacım boş yapma daha fazla üst düzey ingilizce ve uzay bilginle kimseyi aydınlatmaya çalışma bidaha bizde hiper zeki eleştirmen diyince bi halt biliyo zannettik

ummuhan..

Ne tatlı atışmışsınız siz öyle ya! Sit-com gibi. Fonda sürekli bir kahkaha efekti varmış gibi :)

Görüş Bildir