Komünist Başkan Fatih Maçoğlu Mazbatasını Aldı: 'Hediye ve Çiçek Yerine Sokak Hayvanlarına Bağış Yapın'

 > -
Abone ol

Tunceli'de belediye başkanlığı yarışını kazanan TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu, mazbatasını bugün aldı. Maçoğlu, kendisini tebrik edecek kişilerden, hedive ve çiçek almak yerine Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bağışta bulunmalarını istedi.

Türkiye'nin ilk ve tek TKP'li il belediye başkanı seçilen Maçoğlu, bir grup partiliyle sabah saatlerinde adliyeye gidip, Merkez İlçe Kurulu Başkanı Satı Taşkaya Şenlik'ten mazbatasını aldı.

Adliye önünde açıklama yapan Maçoğlu, aylardır yürüttüğü çalışmanın karşılığı olan mazbatayı teslim aldığı için mutlu olduğunu ve hafta başından itibaren çalışmalarına başlayacağını belirtti.

Başkan Maçoğlu, tebrik ve ziyaretler için çiçek alınması yerine belediyenin Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bağışta bulunulmasını isteyerek, şunları söyledi 👇

"Sonunda aylardır döktüğümüz terin karşılığı olan mazbatayı aldık, şimdi sıra belediyede. Saat 13.00'te belediyede devir teslim töreni olacak. Bundan sonra süreç bizim için yeni başlıyor. Muhtemeldir ki Tunceli halkının ilgisi olacak. Pazartesi gününden itibaren halkımız bizi ziyarete gelecek ve biz de hizmete başlayacağız. Herkesin artık çok rahat gelebileceği ve kapıları hep açık olan belediye var, bunu da burada söylemek istiyorum. Ovacık'ta belediye başkanlığı yaptığım dönemin tecrübesinden biliyorum. Birçok dostumuz bize çiçek hediye gibi bir şeyler getirmeye çalışacak. Ben burada özellikle şunu belirtmek isterim. Belediyemizin Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi var. Oradaki sokak hayvanlarının bakımının daha rahat gerçekleştirilmesi ve beslenmesi için belediyemizin açacağı hesap numarasına çiçek ve hediye göndermek yerine buraya bağış yapmalarını rica ediyorum. Çiçek ve hediye kabul etmiyoruz, sokak hayvanlarının bakımı için açacağımız hesaba yardımda bulunurlarsa çok daha iyi olur."

Mazbatanın alınması ardından Twitter'da açıklama yapan Tunceli Belediye Meclis Üyesi Candan Badem, "Belediyeyi 68 milyon borçla devraldık, kasada 266 bin TL var" dedi.

Maçoğlu seçimde oyların yüzde 32,77'sini almıştı.

Maçoğlu'nun mazbatası dün "güvenlik" gerekçesiyle verilmemişti.

Tunceli'de Belediye Başkanı Seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu'nun Mazbatası 'Güvenlik Gerekçesiyle' Verilmedi - onedio.com
Tunceli'de Belediye Başkanı Seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu'nun Mazbatası 'Güvenlik Gerekçesiyle' Verilmedi - onedio.com

Ayrıca bakınız 👇

Ovacık'ta Şeffaflık Kazandı: Komünist Başkan Devrettiği Belediyedeki Tüm Belgeleri Paylaştı - onedio.com
Ovacık'ta Şeffaflık Kazandı: Komünist Başkan Devrettiği Belediyedeki Tüm Belgeleri Paylaştı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir