Görüş Bildir

Kışlada Zehirlenme Davasında Acıtan Sözler: 'Kusmuğun İçinde Boğulduğuma Dair Kabuslar Görüyorum'

Anasayfa > Gündem

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda bozuk yemek nedeniyle yüzlerce askerin zehirlenmesi ve bir askerin hayatını kaybetmesine ilişkin davada üçüncü duruşma görüldü. Duruşmaya mağdur askerlerin sözleri damga vurdu.

Manisa'daki Albay Arif Seyhun Kışlası'nda geçen 23 Mayıs'ta 722 askerin yemekten zehirlenmesi, 1 askerin de hayatını kaybetmesiyle ilgili hazırlanan iddianame Manisa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Bütün tutuklu sanıklar tahliye oldu

Bütün tutuklu sanıklar tahliye oldu

Hazırlanan tensip zaptıyla, tutuklu bulunan 7 sanığın tahliyesine karar verildi. Bu kararla davada tutuklu sanık kalmazken, hazırlanan iddianamede 28 kişinin 'taksirle ölüme ve birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmak' suçundan 15 yıla kadar, 7 kişinin ise 'görevi ihmal' suçundan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. 

Davanın, Manisa Adliyesi 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen üçüncü duruşmasına tutuksuz yargılanan bazı sanıklar ve tarafların avukatları ile mağdurlar ve yakınları katıldı.

"Yemekleri şirket yetkilileri dahi yemiyordu"

"Yemekleri şirket yetkilileri dahi yemiyordu"

Duruşmada ifadesine başvurulan mağdur askerlerden Naim Işık, olay günü akşam yemeğini yedikten sonra rahatsızlandığını, sonrasında yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu, askerliğinin kalan 11 aylık bölümünde bir daha kışladan yemek yiyemediğini söyledi. 

Yemek şirketinin hazırladığı yemekleri, şirket yetkililerinin dahi yemediğini öne süren Işık, 'Kendi yemedikleri yemekleri neden askerlere yediriyorlar? Ben o günden sonra et yemeklerini yiyemedim. Evde annem yapsa dahi aynı yemekleri yiyemiyorum. 11 ayda 15 kilo kaybettim. Hep cebimden para harcayarak yemek yedim. Yaklaşık 10 bin lira masrafım oldu. Şikayetçiyim' dedi.

"Psikolojim bozuldu"

"Psikolojim bozuldu"

Mağdurlardan Tuncay Özer de askerlik görevini yaparken yediği yemeğin ardından rahatsızlandığını belirtip, yaşadıklarını, 'Midem çok bulandı, pek çok kez istifra ettim. 5 gün müşahede altında tutuldum. Artık et yemeklerinden uzak duruyorum. Bazen rüyalarıma giriyor. Kusmuğun içinde boğulduğuma dair kabuslar görüyorum. Psikolojik olarak çok etkilendim' diye anlattı.

Duruşma 30 Mayıs'a ertelendi

Duruşma 30 Mayıs'a ertelendi

Mahkeme heyeti, mağdur ifadelerinin ardından, daha önce alınan su analiz raporlarının incelenmesi, müzekkerelerin tamamlanması ve alınan ara kararların tamamlanması için duruşmayı 30 Mayıs'a erteledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
239
81
34
8
5
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
F Can

Bir yanda Meclis lokantasında en güzel yemekleri üç beş liraya yiyen tepedekiler, bir yanda yemekten zehirlenen askerler.. Bu kadar değersiz mi oradaki ana ... Devamını Gör

Serenat Athena

Onlara bu korkuları,kabusları yaşatan herkese lanet olsun!

Jey

sorumlu olanların yedikleri ictikleri zehir zıkkım olsun!!!