Görüş Bildir
Haberler
Kışlada Zehirlenme Davasında Acıtan Sözler: 'Kusmuğun İçinde Boğulduğuma Dair Kabuslar Görüyorum'

etiket Kışlada Zehirlenme Davasında Acıtan Sözler: 'Kusmuğun İçinde Boğulduğuma Dair Kabuslar Görüyorum'

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda bozuk yemek nedeniyle yüzlerce askerin zehirlenmesi ve bir askerin hayatını kaybetmesine ilişkin davada üçüncü duruşma görüldü. Duruşmaya mağdur askerlerin sözleri damga vurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Manisa'daki Albay Arif Seyhun Kışlası'nda geçen 23 Mayıs'ta 722 askerin yemekten zehirlenmesi, 1 askerin de hayatını kaybetmesiyle ilgili hazırlanan iddianame Manisa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Bütün tutuklu sanıklar tahliye oldu

Bütün tutuklu sanıklar tahliye oldu

Hazırlanan tensip zaptıyla, tutuklu bulunan 7 sanığın tahliyesine karar verildi. Bu kararla davada tutuklu sanık kalmazken, hazırlanan iddianamede 28 kişinin 'taksirle ölüme ve birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmak' suçundan 15 yıla kadar, 7 kişinin ise 'görevi ihmal' suçundan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. 

Davanın, Manisa Adliyesi 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen üçüncü duruşmasına tutuksuz yargılanan bazı sanıklar ve tarafların avukatları ile mağdurlar ve yakınları katıldı.

"Yemekleri şirket yetkilileri dahi yemiyordu"

"Yemekleri şirket yetkilileri dahi yemiyordu"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Duruşmada ifadesine başvurulan mağdur askerlerden Naim Işık, olay günü akşam yemeğini yedikten sonra rahatsızlandığını, sonrasında yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu, askerliğinin kalan 11 aylık bölümünde bir daha kışladan yemek yiyemediğini söyledi. 

Yemek şirketinin hazırladığı yemekleri, şirket yetkililerinin dahi yemediğini öne süren Işık, 'Kendi yemedikleri yemekleri neden askerlere yediriyorlar? Ben o günden sonra et yemeklerini yiyemedim. Evde annem yapsa dahi aynı yemekleri yiyemiyorum. 11 ayda 15 kilo kaybettim. Hep cebimden para harcayarak yemek yedim. Yaklaşık 10 bin lira masrafım oldu. Şikayetçiyim' dedi.

"Psikolojim bozuldu"

"Psikolojim bozuldu"

Mağdurlardan Tuncay Özer de askerlik görevini yaparken yediği yemeğin ardından rahatsızlandığını belirtip, yaşadıklarını, 'Midem çok bulandı, pek çok kez istifra ettim. 5 gün müşahede altında tutuldum. Artık et yemeklerinden uzak duruyorum. Bazen rüyalarıma giriyor. Kusmuğun içinde boğulduğuma dair kabuslar görüyorum. Psikolojik olarak çok etkilendim' diye anlattı.

Duruşma 30 Mayıs'a ertelendi

Duruşma 30 Mayıs'a ertelendi

Mahkeme heyeti, mağdur ifadelerinin ardından, daha önce alınan su analiz raporlarının incelenmesi, müzekkerelerin tamamlanması ve alınan ara kararların tamamlanması için duruşmayı 30 Mayıs'a erteledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
239
81
34
8
5
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Serenat Athena

Onlara bu korkuları,kabusları yaşatan herkese lanet olsun!

Jey

sorumlu olanların yedikleri ictikleri zehir zıkkım olsun!!!

Uykusuz Gezgin

şuan doğuda görev yapıyorum yemeklerimiz o kadar kötü ki ne nöbetçi komutanlar yiyor ne de tabur komutanı kendileri bile beğenmediği yemekleri bize yedirtmey... Devamını Gör