Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Kimbilir Ne Hayalleri Var? Yıllardır Yaz Kış Demeden Tartısıyla Okul Harçlığını Çıkaran Kadir ile Tanışın!

Anasayfa > Gündem

Kadir İlbak, 13 yaşında, ortaokul 7'nci sınıf öğrencisi. Sultangazi'deki okulundan çıkar çıkmaz, tartıcılık yapıyor.  Okul harçlığını çıkaran ve ev bütçesine katkıda bulunan çocuk, DHA'nın aktardığı bilgiye göre 7 yıldır tartıcılık yapıyor...

Onu soğuk havada kaldırımda ders çalışırken gören bir vatandaş "Kim bilir ne hayalleri var?" mesajıyla sosyal medyadan paylaştı ve bu paylaşım büyük ilgi gördü.

Onu soğuk havada kaldırımda ders çalışırken gören  bir vatandaş "Kim bilir ne hayalleri var?" mesajıyla sosyal medyadan paylaştı ve bu paylaşım büyük ilgi gördü.

Sultangazi’nin en işlek caddelerinden olan Eski Edirne Asfaltı üzerinde tartıcılık yapan çocuğa DHA muhabiri ulaştı.

Sultangazi’nin en işlek caddelerinden olan Eski Edirne Asfaltı üzerinde tartıcılık yapan çocuğa DHA muhabiri ulaştı.

Kadir, günde 10 ila 20 TL arasında para kazandığını söyledi. En sevdiği ders ise matematik...

Kadir, günde 10 ila 20 TL arasında para kazandığını söyledi. En sevdiği ders ise matematik...

Kadir 'Okul harçlığımı ve aile bütçesine katkıda bulunmak  için okul sonrası tartıcılık yapıyorum. Sınavlar yaklaşmışken pratik yapıyorum. En sevdiğim ders matematik. Bana göre hava soğuk değil, üşümüyorum. Direniyoruz. Soğuğa alıştım artık” dedi. 

Annesinin ev hanımı olduğunu belirten ortaokul 7'nci sınıf öğrencisi Kadir, babasının da bir tekstil atölyesinde makineci olarak çalıştığını ifade etti.

Yıllardır aynı noktada tartıcılık yaptığı belirtilen çocuğa esnaflar da sahip çıkıyor 🎥

Esnaflardan Burak Köleoğlu  'Elimizden geldiği kadar Kadir kardeşimize destek olmaya çalışıyoruz. O da bizden biri artık. İhtiyacı var, birileri elinden tutsun istiyoruz. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz' dedi.

En kısa zamanda hayallerinin gerçekleşmesi dileğiyle 🙏

En kısa zamanda hayallerinin gerçekleşmesi dileğiyle 🙏
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
495
331
122
6
6
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kzlt

İçerik başlığının yarattığı algıya göre tartıcılık yaparak harçlığını çıkartan çocuğu takdir edelim duygulanalım üzülelim, kendi kendimize söylenip kader de ... Devamını Gör

lunakimu

Tabela yapan bir şirkette sekreterlik yapıyordum, 13 yaşlarında işçi çocuklar da vardı, bütün emekçiler gibi üsleri başları kir içindeydi, gözleri yorgun ve ... Devamını Gör

Fernando Hull

1984'ü,Hayvanlar Çiftliği ve Economy for Dummies'i oku.

eurus

Dünya yalnızca çocuklar için adaletli bir yer olsaydı da bana yeterdi.