Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kilis Yine Roketlerin Hedefi Oldu

 > -

Suriye'nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden Kilis'e 3 roket mermisi atıldı... Roket mermileri boş araziye isabet etti ve yaralanan olmadı.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre saat 11.45 sıralarında Suriye'den atılan roket mermileri, Mücahitler Mahallesi'ne düşerek patladı. 

İlk tespitlere göre can ve mal kaybının yaşanmadığı olayın ardından bölgeye polis ekipleri sevk edildi. 

Anadolu Ajansı, mermilerin birkaç dakika arayla boş araziye isabet ettiğini paylaştı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları, bölgeyi ateş altına aldı. Sınır hattındaki güvenlik önlemleri artırıldı.

Valilik: 'Can ve mal kaybı yok'

Kilis Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Suriye'den (DAEŞ Bölgesi) atıldığı tespit edilen 3 roket mermisi, 23.08.2016 günü saat 11.50 sıralarında il merkezinde muhtelif yerlere isabet etmiştir.

Olay sonucunda herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır."

84 gün sonra yeniden...

Kilis, 18 Ocak'tan 31 Mayıs gününe kadar IŞİD tarafından ateşlenen roket mermilerinin hedefi oldu. Kentin tüm mahallelerine düşen roketler nedeniyle 8'i Suriyeli 21 kişi hayatını kaybetti, 87 kişi ise yaralandı. 

Roketlerin hedefinde olduğu için büyük tedirginlik yaşayan Kilisliler, bu süreçte evlerini terk ederek çevre il ve ilçelerde ya da roket menzili dışındaki köylere göç etti ve haziran ayından itibaren sessizliğin hakim olmasıyla kente döndü.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016IŞİDKilisPolisSuriyeTürk Silahlı Kuvvetleriolayroket
Görüş Bildir