Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ketçap Mayonez Olsun mu? Kim Kardashian Yine Rahat Durmadı Yine Bebeğinin Plasentasını Yedi

 > 
7.5bPAYLAŞIM

Tom Cruise'un bebeğinin plasentasını yediğinin öğrenilmesinden sonra ünlüler arasında moda olduğu ve hatta başka plasentalara para ödenerek alındığı ortaya çıkmıştı. Daha önce plasenta yiyen ünlülerden olan Kim Kardashian'ın son doğumundan sonra hap şekline getirttiği plasentayı yemesi konuyu yine gündeme getirdi.

Plasenta, anne karnındaki bebeğin besin ve oksijen ihtiyacını karşılayan, doğum ile birlikte vücuttan atılan bir organdır. Plasenta, bebeğin ve annenin dolaşım sistemini birbirinden ayırır.

Halk arasında döleşi olarak adlandırılan plasentanın boyutları farklılık gösterebilmekle birlikte, genel olarak doğumda 20-22 cm çapında, 2-2,5 cm kalınlığında ve 500 gram ağırlığındadır.

Hamilelik sırasında gelişen bu parçanın Tom Cruise, Kim Kardashian, January Jones gibi ünlüler tarafından doğum sonrası yendiğinin açıklanması bunu batıda bir trend haline getirmişti.

Ünlülerin bu davranışının altında plasentanın hamilelik sonrası depresyondan koruduğuna, süt üretimini ve enerji seviyelerini arttırdığına inanmaları yatıyor.

Bebek doğduktan sonra doktor kordonu kesiyor, plasentayı alıyor, hijyenik bir çantaya koyuyor ve aileye veriyor. Ebeveynler bunu pişmiş ya da çiğ olarak yiyiyorlar.

Diğer bir metod ise Kim Kardashian'ın yeni tercihi olan haplar. Bu tarzda plasenta limon ve tarçın ile karıştırılıyor, kurutulup toz haline getiriliyor ve kapsüllere doldurulup tüketiliyor.

Hakkında çok fazla bilimsel çalışma bulunmadığından tam olarak yararı ya da zararı bilinmiyor. Plasenta yiyen ebeveynlerin daha iyi hissetmelerinin nedeninin psikolojik olduğu düşünülüyor.

Hiçbir kanıtlanmış yararı olmasa da yine de yemeyi düşünenlere uzmanlar "Yemeden önce plasentanın temiz ve hijyenik bir ortamda tutulmasına çok dikkat edin" uyarısını yapıyor.

Batıda uzmanlar konuya yeni yeni eğilirken uzak doğulular için plasentadan üretilen ürünlerin veya doğrudan plasentanın tüketilmesi gelenek haline gelmiş durumda.

fareastfling.files.wordpress.com

Daha önce ünlü yıldız Eva Longoria, verdiği bir röportajda, yüz güzelliği sırrının uzak doğudan gelen plasenta proteinli kremlerde saklı olduğunu söylemişti.

Amerika ve Avrupa olaya sonradan katılsa da işi uç noktalara götürmekte geç kalmadı. Plasenta ile yapılan 25 farklı yemek tarifinin bulunduğu bu kitabı internet sitelerinde bulmanız mümkün.

Kadınlar Kulübü'ndeki yorumlara bakılacak olursa bu trendin Anadolu'nun kapılarını açması biraz zor olacak:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozbek-stan

iyi bok yemissiniz amk

sosyopat-bayan

Plasentayı sütü çoğaltıyor diye yiyorlarsa Tom Cruise niye yemiş amk

yatogami

İğrenç ya bide çiğ yiyenler de mi var öykk...

birilerikonusur

yamyamlık bu resmen, insan kendi etini çiğ çiğ hemde nasıl yer bu nasıl bi mide. iğrençsiniz :o !!

ekin-polat

insan plasentayı niye yer ki? te allahım ne günlere kaldık.

Görüş Bildir