Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kendine Ait Bir Ada ve Dahası: Airbnb'den Kiralayabileceğiniz Ne Otel Ne Ev Olan 11 İlginç Yer

Anasayfa > Cafe

Hiç tatile çıkma niyetiniz yokken bile sizi ekrana kilitleyen konaklama imkanlarını olabilecek en uygun fiyatlara sunan Airbnb sitesinin bizlere sundukları sadece evler ve otellerle sınırlı değil. 

Fantastik şatolardan sadece başınızı sokabileceğiniz 1 metre karelik evlere kadar birçok sıradışı konaklama fırsatı sunan siteye her gün yeni ve ilginç yerler ekleniyor.  

Sizin yapmanız gereken tek şeyse, rastgele bir şehir seçip o şehirdeki ilginç yerleri bulmak. Tabi bu sıradışı konaklama imkanlarını bir çırpıda bulmak kolay olmuyor, bu yüzden sizlerle Airbnb’den kiralayabileceğiniz en ilginç 11 yeri tanıtıyoruz..

Not: Fotoğrafların altındaki linklere tıklayarak bu ilanların Airbnb'deki hallerini görmeniz mümkün.

Kaynak: http://elitedaily.com/life/weird-cool...

1. Geçmişini Muhafaza Etmiş Bir Şato - 145$

1. Geçmişini Muhafaza Etmiş Bir Şato - 145$

Kalanların “göründüğü kadar büyüleyici” bir deneyim yaşadıklarını söylediği Irlanda’daki bu şato, peri masallarından kopup gelmişe benziyor. Penceresinden yemyeşil ovaları ve otlayan hayvanları görebileceğiniz bu şatoda kalmanın bedeliyse gecelik sadece 145 $

2. Peri Masallarının Vazgeçilmez Öğesi: Otantik bir Vagon – 111$

2. Peri Masallarının Vazgeçilmez Öğesi: Otantik bir Vagon – 111$
tr.airbnb.com

Külkedisinin prensin davetine giderken kullandığı araca benzeyen bu küçük vagon, kendini modern bir masal kahramanı gibi hissetmek isteyen herkesin tercih etmesi gereken türden bir konaklama! 

Göründüğü gibi çok büyük olmayan bu vagonda iki kişilik bir yatak ve eşyalarınızı saklamanıza yetecek bir saklama alanı içeriyor. Üstelik eski zaman çingenelerinin kullandığı bu vagonun içinde zamanın insanlarının kullandığı bir ocak da yemek pişirmeniz için sizleri bekliyor olacak.

3. “Romantik Yel Değirmeni” -280$

3. “Romantik Yel Değirmeni” -280$
www.airbnb.ie

Romantik ve yel değirmeni kelimelerini yanyana görmek sizi şaşırtmasın! Bu yel değirmeni 3 yatak odası, bir mutfak ve iki banyosuyla kullanıcılarına otantik bir deneyim sunuyor. Yel değirmenlerinin bu kadar geniş olduğunu biz de tahmin etmiyorduk doğrusu. 280$’lık fiyatı biraz pahalı gelse de 6 kişiye kadar kalabileceğiniz bu Yel Değirmeni’nde bir-iki gece arkadaş grubunuzla kalıp parti yapmak ilginç bir deneyim olabilir.

4. Hippi Karavanı – 107$

4. Hippi Karavanı – 107$
www.airbnb.ie

60’lara geri dönüp hippilerin yaşam stiline bir göz atmak için bu rengarenk karavandan daha iyisi yoktur. Mutfak, yeme alanı ve 3 kişinin sığabileceği genişlikteki yatağıyla Kuzey Hollanda’da misafirlerini bekleyen bu karavanın günlük kirası 107$

5. Sakin bir Kızılderili Çadırı – 73$

5. Sakin bir Kızılderili Çadırı – 73$
www.airbnb.ie

Bu çadır tam olarak Kızılderililerin kullandığı türden olmayabilir. Ama geniş iç mekanı ve içindeki sobayla 6 kişiye kadar kalabileceğiniz bu çadırın sizlere modern dünyadan farklı bir dünyanın kapılarını açacağı kesin! Fransa’da bulunan bu çadırın sahibi mekanını “meditasyon yapmak veya yaratıcı fikirler bulmak için mükemmel bir yer” olarak tanımlıyor.

6. . Masallardaki “Şekerden Yapılma Ev"- 120$

6. . Masallardaki “Şekerden Yapılma Ev"- 120$
www.airbnb.ie

California’daki bu ev, masallarda sıkça karşımıza çıkan şekerden

yapılmış evlere benziyor. Gerçekten şekerden yapılmış olmasa da, bu görünümün

ve kulübeyi tamamlayan büyülü atmosferin bir parçası olmak kendinizi masallarda

yaşıyormuş gii hissetmenize yetiyor. Üstelik bu küçük kulübede 3 kişiye kadar

konaklayabiliyorsunuz.

7. Ağaçlar içinde Dev Bir Balon – 135$

7. Ağaçlar içinde Dev Bir Balon – 135$
www.airbnb.ie

Fransa’da bulunan bu balon şeklindeki evimsi kulübemsi çadırımsı şeyin tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz. Ama burada kalmanın da alışılmıştan çok daha uzak bir deneyim olacağı kesin. 

İlanda yazılana göre bu dev balon 4 kişinin içinde uyuması için uygun! Gözükenden de büyük bir iç hacme sahip olduğunu düşündüğümüz bu balonun geceliğiyse 135$.

8. Deniz Kabuğu – 249$

8. Deniz Kabuğu – 249$
www.airbnb.ie

Tabi ki 249$’a sizi gerçek bir deniz kabuğunda konaklatmıyorlar. Fakat Meksika’daki ilginç tasarımlı bu yer deniz kabuğundan ilham alınarak tasarlanan bu evin sahipleri evlerinin herkese kiralanmak için fazla değerli olduğuna kanaat getirmiş. Bu yüzden misafirlerini Airbnb üzerinden yapılan başvurulara göre değerlendirerek alıyorlarmış.

9. Ormanın İçinde Bir Ağaç Ev 350$

9. Ormanın İçinde Bir Ağaç Ev 350$
www.airbnb.ie

Bir gün yolunuz Atlanta’ya düşerse, biraz macera ve değişiklik için konaklamanız gereken ilk yer olan bu sevimli ağaç ev ormanın içinde gibi dursa da aslında çok merkezi bir yerde! Çok fazla talep gören bu ağaç evin 350$’lık gecelik fiyatına bu yüzden şaşırmamak lazım.

10. Kendine Ait Bir Ada – 350$

10. Kendine Ait Bir Ada – 350$
www.airbnb.ie

Arkadaşlar, koca bir ada kiralamanın bir ağaç ev kiralamakla aynı fiyata denk geldiği bir devirde yaşadığımız için şanslı sayılabilir miyiz? Belize’deki bu Ada’yı kiralamanın gecelik bedeli sadece 350$, üstelik adaya ulaşım servisi de bu fiyata dahil!

11. Restore Edilmiş 200 Yıllık Bir Kilise – 200$

11. Restore Edilmiş 200 Yıllık Bir Kilise – 200$
www.airbnb.ie

İrlanda’daki bu ev aslında devlet koruması altında. 200 yıllık bir kiliseden dönüştürülen bina,  bu sayede yapıldığı dönemin mimarisini koruyarak günümüze taşımış.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
152
136
14
9
6
5
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ayna Efendi

#6 Türk-Moğol çadırı, Türk dillerinde otağ, yurt, boz üy gibi adları vardır Moğolcada ise ger

Pasif Kullanıcı

Çadır ile ağaç ev çok güzel. Doğa ile başbaşa.

Furkan Meraklı

Ada fiyatları ne ara bu kadar ucuzladı 😂