Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kavga Sırasında Kafasından Bıçaklanıp Fark Etmeyen Adamın Tüyler Ürpertici Röntgen Görüntüleri

305PAYLAŞIM

Güney Afrikalı 25 yaşındaki adam, arkadaşına yardım etmek için girdiği kavgada bıçaklandı. Detayları The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/7331692/ma...

Sarhoşken ettiği kavgada gözünün altından bıçaklanan bir adamın, kafatasına giren 10 santimetrelik bıçağı çıkarmak için ameliyat olması gerekti.

Tüyler ürpertici röntgen fotoğrafları, bıçağın sapı koptuğunda nasıl burnunun arkasına, kafasının derinliklerine saplandığını gösteriyor.

Güney Afrikalı 25 yaşındaki adam, arkadaşına kavgada yardım etmek için araya girdiğinde suratından bıçaklandı, pazar sabahı hastaneye bu şekilde gitti.

Şanslı adamın karşılaştığı tek semptomlar baş ağrısı ve sol gözünü oynatmaya çalışırken hissettiği acıydı. Bıçak başarılı bir şekilde çıkarıldığında da hayatta olduğu için çok şanslı olduğunu söyledi. İnsanları kavga etmemeye ve bıçak taşımamaya teşvik etti.

"Hikayemi paylaşmamın amacı, karşıdaki insan bıçak ya da silah taşıyorsa kahraman olmaya çalışmamanız gerektiğini göstermek."

"Kavgadan sonra biraz uyuyabilmek için eve gittim. Arkadaşlarım eve geldi ve beni hastaneye götüren onlar oldu, bıçaklandığımı hissetmediğim için biraz tartıştık hatta. Bıçaklandığımı röntgen çektirdikten sonra anladım."

Doktorların bıçağı nasıl çıkaracaklarına karar vermeleri tam 84 saat sürdü. Göz doktorları bıçak yanlış şekilde çıkarılırsa görüşünü kaybedeceğinden korkuyorlardı.

Bu süreç boyunca hasta uyanıktı ve konuşuyordu. Neyse ki görüşü ve algısı zarar görmedi. Bıçak kemiğe saplandığı için hareket edememiş ve başka bir dokuya zarar verememiş. Hasta, anestezi etkisinde ameliyat oldu.

Doktorlar operasyon sırasında korneası zarar görmesin diye gözüne bir dikiş yerleştirdi. Sonrasında da sapın kırıldığı yeri görmek için derisini açtılar.

Bıçağı çekmeye yetecek kadar kısmını açığa çıkaran doktorlar hiçbir damarın zarar görmediğini fark ettiler ve zarar gören kas dokularını kendi kendine iyileşmeye bıraktılar. Hasta, 2 gün sonra hiçbir sıkıntı çıkmadan hastaneden taburcu oldu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
busra-kucuk

İbrahim Tatlıses 1 bu adam 2 // Öldürmeyen Allah öldürmüyor

burak-simsek16

akp seçmeni olabilir

shiroshinju

Adam ne içmiş ki,suratına bıçak girdiğini anlamayacak kadar sarhoş etmiş onu.Çok şanslıymış hiç bir zarar görmemiş.

pinear

Nasıl hissetmezsin onu duygusuz ayı!!

kemal-keskin

hahhha geçmişte çok kırıldıysa demek

cent

Qaliba seyr etdiyim İrakın Süleymaniye şehrindendi. Dini ayın sırasında şişler sokuyorlardı karınlarına filan. ne kan çıkıyordu nede acı veriyordu. Bedenimizin belirli noktaları var. Akapunkturda bu sayede uyqulanıyor qaliba. Beyne giren bıçağın da hissedilmemesi o noktalardan birine saplandığıyçin olabilir. ama bu onu yine de ayı yapmaz.

Görüş Bildir