Kariyerleri Kendi Ellerinde! Bill Gates 240 Milyarlık Servetini Çocuklarına Bırakmayacak

1.7bPAYLAŞIM

Microsoft'un kurucusu ve başarılı CEO'su Bill Gates 60 yaşında ve 3 çocuğu var. 20 yaşındaki Jennifer, 17 yaşındaki Rory ve 14 yaşındaki Phoebe babalarının 70 milyar avroluk servetinden miras olarak hiçbir şey almayacaklar. Dailymail'in haberine göre ise Bills bütün parayı hayır kurumuna bağışlayacak ve çocuklar babalarının verdiği bu karar ile gurur duyuyor.

Kaynak: https://slack-imgs.com/?c=1&url=http://i...

Bill Gates geçtiğimiz hafta katıldığı bir TV programında 240 milyar liralık mal varlığını vakfına bağışlayacağını söyledi.

Özel yaşamından bahseden Microsoft kurucusu, 'çocuklarının parasını dünyanın fakir kesimine yardım etmeye bağışlama kararı ile gurur duyduğunu' söyledi. 

Bill Gates iki kızının ve oğlunun milyon dolarlık emanet fonu almak yerine kendi kariyerlerini başarılı bir şekilde başlatmak için harika bir eğitim alacaklarını söyledi.

Bill Gates ve 52 yaşındaki eşi Melinda Gates'in üç çocukları var.

Fakat başarılı iş insanı Bill Gates aynı zamanda çocuklarının asla fakir kalmayacaklarını, onlara her zaman finansal bir güvenlik ağı gereceğini söyledi. 

This Morning adlı televizyon programına konuşan Gates; "Çocuklarımız harika bir eğitim alacaklar ve bu yüzden asla eli darda kalmayacaklar ama oraya çıkacak ve kendi kariyerlerine sahip olacaklar."

"Çocuklara büyük miktarlarda servet bırakmak onlar için iyilik yapmak değil. Onların yapacağı herhangi bir şeyi, kendi yollarını çizmelerini çarpıtabilir."

Bill Gates kızı Jennifer'in okuduğu Stanford Üniversitesi'ne kendi adına bir bilgisayar bilimleri binası yapılması için 5 milyon avro bağışladı.

Bill Gates kızı Jennifer'in okuduğu Stanford Üniversitesi'ne kendi adına bir bilgisayar bilimleri binası yapılması için 5 milyon avro bağışladı.
Bill Gates kızı Jennifer'in okuduğu Stanford Üniversitesi'ne kendi adına bir bilgisayar bilimleri binası yapılması için 5 milyon avro bağışladı.

Jennifer aynı zamanda başarılı bir at binicisi ve ulusal yarışmalarda yarışıyor. Rory ve Phoebe ise yerel bir okula gidiyor ve Seattle'da aileleri ile birlikte yaşıyor.

Gates ailesi geniş varlıklarının yanlızca çok küçük bir kısmını çocuklarına bırakacak.

Geri kalan varlıkları ise dünyanın çeşitli yerlerinde sağlık ve eğitim projeleri yapan Bill & Melinda Gates Vakfına gidecek.

This Morning programında Holly Willoughby ve Ben Shephard ile konuşan Bill Gates çocuklarının bu kararın arkasında durduğunu söylüyor. 

"Bu para fakirlere yardım etmek için ayrılmış bir para. Bunu biliyorlar, bundan gurur duyuyorlar, yapılan işleri görmek için bizimle birlikte gezilere geliyorlar."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kutudakikeci

Görünürde çok mantıklı, güzel, olması gereken ama hayranlık uyandıran bi olay. Fakat ben bu zenginlere güvenmiyorum vergi için, parası daha iyi yönetilsin veya farklı bir planı için yapmış da olabilir bla bla. Not:afrikada yaptıklarını, diğer zenginlerden çok daha duyarlı olduğunu(veya göründüğünü) biliyorum ama fazla toz pembe duruyo

Gizli Kullanıcı

Kendi 240 bıraksa,karısı da 200 bıraksa,Amerika şartlarında iyi para :D

Gizli Kullanıcı

Ben de Bill Gates'e göre fakirim,bana 100 lira verse yine mutlu olurum.

mehmetygt.yoruk

Doğru olan bu zaten çocukların kendi parasını kendi kazanması lazım ömür boyu hiç çalışmasalar çok rahat yeticek bir para ama ortaya birşey koymadıktan sonra anlamı yok

kartacali

dilenciye bile para bağışlamayan tipler gelmiş adamı eleştiriyor!!! sen devletten nasıl vergi kaçırırım derdinde ne yapacağını şaşırırken adam milyar dolarlarını bırakıyor. senin tüm sülaleni bırak senin yaşadıgın şehirdekilerin tüm sülalesi ömrü boyunca o parayı kazanamıyor.... bu kadar kötü niyetli ve geri zekalı bir kitle nasıl olduk

Görüş Bildir