Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakalım Siz de Benzetecek misiniz? Karakter Benzerlikleri ile La Casa De Papel ve Leverage

42PAYLAŞIM

Son zamanların en çok konuşulan dizilerinden La Casa De Papel'i izlerken bazı benzerlikler gözümüzden kaçmadı değil. Tabii ki de oradan esinlenildiğini öne sürmüyoruz. Sadece her soygun ekibinde bulunması gereken karakterler olduğundan küçük benzerlikler de kaçınılmaz oluyor.

Not: Spoiler bulunabilir!

La Casa De Papel

Yüreğiniz ağzınızda heyecanla izlediğiniz İspanyol yapımı Netflix
dağıtımı bir dizi La Casa De Papel. Kendi alanlarında uzman bir kadronun
ve üstün zekalı Profesörün soygununu gayet başarılı bir şekilde
işliyor.

Leverage

2008-2012 Yılları arasında yayınlanan dizi master beyin Nathan Ford'un ve ekibinin haksız kazanç yapan zenginlerden çalıp, haksızlığa uğramış fakirlere vermesini işliyor.

Robin Hood'luk oynamayı sizden öğrenecek değiliz.

İlk bölümde Profesör halkın sevgisini kazanmak ve Robin Hood imajlarını sarsmamak için kan dökmenin kırmızı çizgi olduğunu söylüyor, size de bu Robin Hood sevdası bir yerden tanıdık gelmiyor mu?

Muhteşem planların efendileri

Profesörün ile Nathan Ford'un üstün zekaları, plan yapma yetileri, ayrıntı hesapları ve muhteşem bir ekip kurma başarıları da birbirlerini andırıyor gibi.

Zekalarına tapılası kadınlar

Nairobi de Sophie Devereaux'da çekici sahtekarlar. Olay esnasındaki sosyal zekaları, sahtekarlıkta bir numara oluşları yönetimleri ve yüz hatlarıyla da birbirlerini farklı varyasyonları gibiler.

Aşık Tekno-zekalar

Rio da Alec Hardison da bilişim zekaları. Hackleme, güvenlik sistemleri, kablolar ellerinden gelmeyen şey yok, ikisinin bir diğer ortak yönü ise takım arkadaşlarına aşık oluşları.

Kahküllü kalp hırsızları

Kahkülerinin ve hırsızlık deneyimlerinin benzerliğinin yanında ikisinin de olaylara burnunu sokma huyu var. Paranın yanında kalp çalmaları da onları benzer hırsızlara dönüştürüyor.

Farklı kulvarların dizileri

İki dizi de kendi alanlarında başarılı olsa da La Casa De Papel'in muhteşem kurgusu heyecanı ve sürükleyiciliği ile Leverage'tan tamamen farklı olduğunu söylememize gerek bile yok.

Mathildaaa?

Bu kadar benzerlik demişken Tokyo'nun tarzının Mathildaya benzeyişinden bahsetmesek ayıp olurdu.

Kitleme rekoru ile La Casa De Papel'de!

Leverage güzel bir komedi aksiyon dizisiydi. Karakterleri benimseterek, onlarla eğlenmemizi sağladı. La Casa De Papel ise her dakikasını nefes tutarak izlettiriyor, sürükledikçe sürüklüyor.

Heyecanlandırırken düşündürmeyi de atlamadı.

La Casa De Dapel'in en iyi yanlarından biri güzel alt mesajlar vermesi.

Aile içi Şiddet

Ne kadar güçlü göründüğünü düşündüğümüz kadınların bile şiddetle karşılaşabileceği buna bahaneler oluşturabileceği güzel bir şekilde anlattılar. Fiziksele dönmeden önce şiddetin duygusal şiddetle başladığı, duygusal şiddetin de şiddet olarak görülmesi gerektiği de alt mesaj olarak işlediler.

Raquel'in annesinin hastalığı

Raquel'in annesinin her şeyi unuttuğu için evi postitle donatma çözümü. Sağlık sorunuyla başa çıkışını, çabasını ve zorlanışlarını çok güzel yansıttılar.

Aile bağları

Moskova ve Denver arasında baba-oğul bağı öncelikli olmak üzere aile sorunları ve aile bağları dizide çok güzel işlediler. Moskovan'ın oğluna karşı olan tutumu insanın yüreğini ısıtıyordu.

Teşekkürler Netflix diyor iyi seyirler diliyoruz.

Şimdi Leverage'n hakkını yemeyelim o da güzel sosyal sorumluluk yaratmaya çalışan güzel kurgulanmış bir diziydi ama kulvar ve etki farkını göz önünde bulunduruyoruz. La Casa De Papel'i izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ladyescobar

tokyo yüzünden gidip saçıma kahkül kestiricem ve boka benzicem muhtemelen

evelyn.mchale

Leverage efsaneydi. Özellikle de Parker’a hayrandım.

arcnoise

La casa eski bir Amerikan filminin uyarlaması gibi. Filimde de darpaeye girerler, aynı şekilde paraları basarlar. Olaylardan sonra kaçarlar ama ellerinde sadece bir köpeğin yavruladığı kutunun içindeki paralar kalır.

Gizli Kullanıcı

leverage müthiştir.CNBC e de çıkıyordu izliyordum çok güzeldi.İnsan keşke benimde böyle grup olsa diyordu.La casa de papel hiç bakmadım leverage ile kıyaslanması da saçma

odunq

ilk fotoğrafta profesörün eli ne öyle? Arkadaş bu dizide bir sıkıntı var Denver ayrı hareket çeker profesör ayrı bu ne ya

Görüş Bildir