Görüş Bildir
Haberler
Kantinde Satılan 'Şırınga Çikolata' Ölüm Getirmişti: O Okulun İdarecilerine Ceza

Kantinde Satılan 'Şırınga Çikolata' Ölüm Getirmişti: O Okulun İdarecilerine Ceza

Ankara'da 7 yaşındaki Mert Yağız Köksal'ın okul kantininden aldığı 'şırınga çikolata' nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından okul müdürü, müdür yardımcısı ve iki öğretmen hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Soruşturma neticesinde okul yöneticiliği görevlerinden alınan eğitimcilere 1 yıl süreyle kademe ilerleme ve aylıktan kesme cezası verildi. Hepsinin görev yerleri de değiştirildi.

İlkokul birinci sınıf öğrencisi Mert Yağız Köksal, 10 Aralık 2019'da okul kantininden aldığı şırınga çikolatanın kapağının boğazına kaçması sonucu fenalaşmış ve hastaneye kaldırıldığı sırada hayatını kaybetmişti.

Mert Yağız'ın okulunun yöneticileri açığa alınmış ve soruşturma başlatılmıştı 👇

Keçiören Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulunda yaşanan olay sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan idari soruşturma tamamlandı.

Görevden uzaklaştırılan okul müdürü, ilgili müdür yardımcısı ve öğretmenler hakkında, okul yöneticiliği görevlerine son verilmesi, 1 yıl süreyle kademe ilerleme, aylıktan kesme cezası verilerek görev yerlerinin değiştirilmesi kararı alındı.

Bakanlık, konuyla ilgili devam eden adli sürecin de hassasiyetle takip edildiğini duyurdu.

Mert Yağız'dan kısa bir süre önce aynı yaştaki Umut da "şırınga çikolata" nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Mert Yağız'dan kısa bir süre önce aynı yaştaki Umut da "şırınga çikolata" nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Mert Yağız'ın ölüm haberiyle birlikte Diyarbakır'da yaşayan Umut Bilgi'nin de birkaç gün önce şırınga çikolata nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenilmişti.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Umut Bilge, 9 gün süren yaşam mücadelesini 5 Aralık'ta kaybetmişti.

2 çocuğun ölümünün ardından şırınga çikolata imalatı durdurulmuştu.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ufukdiyoki

Bakanlık onaylı bir ürünün kantinde satılmasını engelleme yetkisi okul müdüründe midir?

gaydırı guppak

günah keçisi lazımdı. müdür yerinde ben olsam karşı dava açardım

Sefa Döner

Ben de okul müdürüyüm , okulumuzda kantin olmadığı için yönetmeliğini tam olarak bilmiyorum lakin kantinde satılan ürünlerin tarım gıda bakanlığı onaylı olma... Devamını Gör

deboernfelador

Sus hayin bakanlıkların hiçbiri araştırılmaz hepsini bizzat ulu önder başkomutan reisimiz atıyor hepsi müslüman. Müslümanlar dünyanın en temiz en iyi kalpli ... Devamını Gör

Serhat

Okul müdürü işveren gibi değerlendirilip cezalandırılmış. Bunu Üreten şirkete noldu peki ?