Kandırılıyor muyuz? Sağlık Bakanlığı'nın Gerçek Sayıları Açıklamadığını İddia Eden Düşündürücü Detaylar

1.5bPAYLAŞIM

Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır...

Koronavirüs salgınından beri ülkemizdeki en büyük tartışmalardan biri Sağlık Bakanlığı'nın gerçek sayıları halkla paylaşıp paylaşmadığı.

Türk Tabipler Birliği salgının başından itibaren gerçek sayıların açıklanmadığını ve bu ısrarın neye dayanarak yapıldığını sorguluyordu.

Ülkemizde tırmanan ikinci yükselişten sonra hasta ve vaka sayılarının neye göre belirlendiğini de sordu TTB.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Mezarlıklar Daire Başkanlığındaki sayıları baz alarak Sağlık Bakanlığı'nın yanlış bilgi verdiğini söyledi.

Gazeteci Fatih Altaylı ise köşesinde vefat sayılarının açıklanandan %40 daha fazla olduğunu şu sözleriyle ifade etmişti.

"Vefat sayılarına inanan hiç yok desem yeridir. Açıkçası ben de vefat sayılarının açıklananın yaklaşık yüzde 40 üzerinde olduğunu zannediyorum. Böyle düşünmemin nedeni ise PCR testlerinin yanılgı oranı. Testlerde yüzde 60 civarında doğruluk var ise, Korona negatif görünen ama aslında Korona tedavisi görenlerin de listeye eklenmesi halinde sayı bu olur"

Her yerden yükselen gerçek sayı baskısının ardından Sağlık Bakanlığı, 24 saatte toplam hasta sayısına 6 bin 17 kişi ekledi.

Ve bu eklenen sayıların ardından Fahrettin Koca, semptomsuz hasta sayısının 28 bin 351 olduğunu da şu sözleriyle açıkladı:

"Hasta sayımız 6 bin 814. Yüzde 80'e yakını hafif geçiren hastalarımız olmakta. Bugün vaka sayısı olarak da 28 bin 351. Toplam vakamız bugün itibarıyla. Hasta sayımız ise ikisini bir arada vermeyi düşünüyoruz, pozitif olan herkes artı hasta sayısı olarak ayrıca bu sütunu devam ettirmeyi düşünüyoruz'

Ancak çoğu kişide bu sayıların hâlâ daha açıklananın çok daha altında olduğu endişesi var çünkü gelen haberler bu soru işaretine sebep oluyor.

Bu da İstanbul’un Bahçelievler ilçesine bağlı Zafer Mahallesi’nin muhtarı Ahmet Reyhan'ın paylaşımı

Şimdi sorulması gereken soru şu: TTB'nin başından beri yaptığı gerçek sayı ısrarı haksız mıydı? Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
galatacimbm1905

Sırf başka ülkelerden ''Vay anasını. Türkiye'ye bak. Ne kadar iyi idare ediyor durumu.'' övgüleri almak için yalan söylemek yerine en baştan beri gerçek veriler açıklansaydı. İyice '' Yalancı Çoban'' olayına döndü durum. Artık ellerinde kesin kanıtlarla gelseler de bu millet inanmaz artık.

kadir-aksahin1

Bu iktidara artık güven falan kalmadı ne ekenomiyi yönetebildiler,ne pandemiyi de demokrasiyi.Seçmen olarak,sistemden beslenen gruplar ve tefecilere yüzmilyarlarca dolar faiz ödeyenlere,aşık olanlar ,,ha bir de küçük ortak vardı,onu unutmuşuz,hani Çakıcıyla ,muhalefeti düşman ilan eden,ne günahı varsa muhalefetin?herhalde ülkeyi ,CHP yönetiyor sanıyorlar.

viyol10sel

8 aydır her gün halkına yalan söylemekten, görevi kötüye kullanmaktan, gerçek vaka sayının kat kat aşağısında açıklamalar yaparak insanlari rehavate düşürüp daha rahat davranmlarina sebep olup korona olmalarina ölmelerine sebebiyetten devlet suçludur katildir yargilanmalidir

halil-degerli

Adamların herşeyi yalan.... ..... 🤪😡

tihan1982

işte ilaç alabilmek için gerçek rakami açıklamak zorunda kaldilar. e hergun 3 bin 5bin vaka dersen adama sormazlar mi senden once binlerce vakasi olan ulke var sen oncelikli ulke icinde degilsin diye. Noldu şimdi 10 milyon 100 milyon aşı almak için bir yerleriniz sıkışınca dogru yolu buldunuz. YÖNETEMEDİNİZ. kapatacaktiniz 15 20 gun herkesi ama yok insanlara 20 gun aci cektirmiyelim bunu aylara yayalım daha acı çeksinler dediniz.

tihan1982

bizim milletimiz okumusuda okumamisida aptal birileri arkasindan ittirmedigi surece durumun vahametini anlamadi bunda en üstten en altına kadar siyati yanlış izlenen politika. Bu süreci adam akıllı yöneten ülkelerden acip internetten bile bilgi almak yerine gobeklerini kasiya kasiya biz bunu yaptık biz sunu yaptık sen bunu dedin sen sunu dedin diye senden olmayani düşüncelerini fikirlerini anlamamak için acaba kimin ölmesi gerekiyir.

Görüş Bildir