Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kandırıldık! Bir Zamanlar Oyun Oynayan Herkesin Gerçek Sandığı Şehir Efsaneleri

-

Oyunlarda gizli bölümler, sürpriz yumurtalar, araştırılacak ve keşfedilecek şeyler arttıkça yalanlar da bir o kadar arttı. Birilerinin uydurduğu şeyleri, yapımcının eklediği sürprizler gibi algıladık ve arayıp durduk. Ne yazık ki bu "çok nadir" görülebilecek şeylere hiç denk gelemedik. Çünkü hepsi birer yalandı.

Aslında oyun kasetlerine üflememiz hiçbir zaman işe yaramıyordu.

Bütün çocukluğumuz bu kasetlere üfleyerek geçti. Çalışmayan kaseti çalışabilir hale getiriyorduk. Daha doğrusu sadece öyle sanıyorduk. Aslında oyunların çalışmama nedeni pimlerin tam olarak yerine oturmamasıydı. Sadece çıkarıp takmamız bile çalışması için yeterli olacaktı. Üflemek boşuna yaptığımız bir eylemdi.

Lara Croft'u çıplak gösteren bir hile asla var olmadı.

Lara Croft'un ortaya çıkmasıyla birlikte herkes tarafından sevilen bir figür haline geldi. Özellikle erkek oyuncuların seks sembolü haline gelen karakter hakkında söylentiler de çok çabuk yayıldı. Bu muhteşem fizikli kadının tamamen çıplak hale geldiği bir hile kodu olduğu kulaktan kulağa yayıldı. Aslında böyle bir kod hiçbir zaman var olmadı.

Diablo'da ineklerle dolu bir bölüm hiç var olmadı.

Ancak böle bir bölümün olduğu oldukça popüler bir efsane. Çok hızlı bir şekilde yayılan bu şehir efsanesi, oyunun yapımcıları tarafından da yalanlandı.

Kocaayak efsanesi GTA'ya da sıçradı. Ancak San Andreas'da Kocaayak yok.

Oyunun yapımcıları tarafından defalarca açıklansa da bu şehir efsanesine inananların sayısı oldukça fazla ve hala oyunun içinde araştırmaya devam ediyorlar.

Street Fighter 2'de gizli bir karakter yok.

Oyunda Sheng Long isimli gizli bir karakter olduğu söylentisi her zaman var oldu. Ancak böyle bir karakter yok. Bu sadece zamanında yapılmış 1 Nisan şakasından ibaret.

Saddam, PlayStation'ları silah olarak kullanmıyordu.

PlayStation 2'ler piyasaya sürüldükten sonra, Saddam'ın bu konsolları stokladığını ve güçlü silahlar yapmak için kullandığını söyleyenlerin sayısı oldukça fazlaydı. Ancak bu bir şehir efsanesi hatta komplo teorisiydi.

Fallout 3'deki radyolar geleceği tahmin etmiyor.

Radyo sinyallerinin oluşturduğu mors alfebesinin, gerçek dünyadaki felaketlere karşı uyarılar yaptığına inanan kişilerin sayısı oldukça fazla. Ancak böyle bir şey tabiki yok.

Minecraft'ta kötü bir ikiziniz asla yoktu.

Herobrine adı verilen, oyuncunun yapılarını gizlice bozup, kendi keyfine göre değiştiren kötü bir ikizin olduğu söylentisi oldukça popüler hale geldi. Ancak oyunda böyle bir karakter hiçbir zaman var olmadı. Bu hem oyunun yapımcısı tarafından yalanlandı hem de kodlar arasında böyle bir şey bulunamadı.

Bu sinir bozucu köpeği öldürmek mümkün değil.

Avlanırken kuşları ıskaladığımız zaman çimlerin arasından çıkıp o iğrenç sesiyle bizle dalga geçen köpeği vurmaya çalışmayan var mı? Ama hiç birimiz başarılı olmasak da köpeği vurup ekstra puan kazandığını söyleyenler her zaman oldu. Ancak böyle bir şey mümkün değil.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mnyksvsc

Hugo'nun amuğoyayım ı koymamışsınız hani :)

soztekin

Diablo 1'i bilmiyorum ama Diablo II Lord of the Destruction'da inekli bir bölüm var. Oyunu bitirince bir üst zorluk seviyesinde Wirts Leg ve portal kitabını kübe koy inek köyünün kapısı açılacaktır. Gençliğimde çok oynamıştım :))

apollonia-corleone

minecraftta enderman yeterince korkutucu bir de herobrian la uğraşamayacağım

cerkez.kartali

böle bir bölüm yok diyorsanız tabii

tuvuk

keske biraz daha arastirsaydin. diabloda inekli ve asiri zor olan yeri oynamis birisi olarak soyluyorum. butun soylediklerin hakkinda bilgim yok ama bir sayisalci olarak soyleyebilirim ki en az 1 en cok 9 yanlisin var edito.

Başlıklar

CinsellikPlaystationminecraftoyun
Görüş Bildir