Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kanada Başbakanının Kavalyesi Olması İçin İnternette Kampanya Başlatan Liseli Kız

 > 
37PAYLAŞIM

Kaslee Taylor-Proloux 17 yaşında Kanada'da yaşayan bir lise öğrencisi.

Onu ünlü yapan ise 2016 yazında mezuniyet töreni için Kanada Başbakanı Justin Trudeau'ya sosyal medya üzerinden yaptığı çağrı.

Kashlee yaptığı çağrıyla başbakanın kavalyesi olmasını istiyor.

Aslında süreç Kaslee'nin 2 hafta kadar önce 1 yıldan uzun bir süredir birlikte erkek arkadaşıyla ayrılmasıyla başlamış. Önceleri bu mezuniyet balosuna erkek arkadaşıyla beraber gitmeyi planlayan genç kız ilişkisinin bitmesiyle hem hayal kırıklığını uğramış hem de bu planı suya düşmüş. Daha sonra arkadaşları arasındaki bir şakayla devam eden sürecin hiç bu kadar ilgi çekeceğini düşünmemiş.

Şimdiye kadar on binlerce insan genç kızın talebine destek verdi.

Kashlee kendi Facebook ve Twitter adresleri üzerinden gönderdiği bu fotoğrafı insanların da paylaşmasını istemiş ve on binlerce insan onun bu isteğini kırmamış.

Ailesi de destekliyor.

Kashlee'nin ailesi de bu paylaşımı olumlu buluyor. Hatta Kashlee'nin söylediğine göre kendisiyle politik konulardan söz etmeye bile başlamışlar. Ayrıca Kashlee başbakanın mezuniyet törenine katılıp küçük bir konuşma yapması durumunda zaten politik konulara önem veren ve siyaset konuşmayı seven gençlerin gelecekteki oylarına da talip olacağını düşünüyor.

Ancak başbakandan henüz bir cevap yok.

Yine kendi Facebook hesabında belirttiğine göre Justin Trudeau henüz kendisiyle irtibat kurmamış. Yoğun programı nedeniyle başbakanın kendisine cevap vermediğini düşünen genç kız yine de umutlu. Kanada Başbakanı'nın genç kızın bu talebini kabul edip etmeyeceğini ise önümüzdeki günler gösterecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
irembozkurt

'2016 yazında'

furkan-merakli

Ben cumhurbaşkanı veyahut başbakan mezuniyet törenime gelsin desem "sen kimsin aq" derler. Bura türkiye kardeş ne bekliyonuz

kahrolasi-federal

bizim başbakan uyanık tabii... bana ilişmeyin ben size bulurum diyo.. sen gençlere arabuluculuk (çok kibar söyledim) yapmazsan böyle sana dadanırlar hacıı..

h.

bizim psikolojimiz leş gibi dolaşalım millet kavalye peşinde

tahsindogan

adam o yaşta başbakan olmuş, bizim burda kayseri de tükan açmaya kalksa babası her gün arar işler nasıl gidiyo malı ucuza verme batarsın emi oğlum diye...

Görüş Bildir