Kameraya Tuhaf Bakışıyla Kalbimizi Kazanmış, Dizi Tarihinin En Efendi Erkeği: Jim Halpert

14PAYLAŞIM

Dizi tarihinin en efsanevi yapımlarından biri olan The Office hayatımıza birbirinden eşsiz karakterler soktu. Michael, Dwight, Pam ve daha niceleri. Bu listenin başında gelecek isimlerden biri hiç kuşkusuz Dunder Mufflin'in göz bebeklerinden biri olan Jim Halpert idi.

Kameraya tuhaf bakışıyla kalbimizi kazanmış, dizi tarihinin en efendi erkeği Jim Halpert'a biraz yakından bakalım.

The Office dizisi ve Dunder Mifflin Paper Company çalışanları zaman içerisinde izleyiciler için ikinci bir aile gibi oldu desek yeridir.

Bu ailenin tüm bireyleri kendilerine has tüm özellikleriyle bir şekilde hafımızda yer ediyor, kalbimizi kazanıyordu. Hiçbiri diğerinden daha az acayip değildi. Tüm sezonlar boyunca muhakkak her birine yönelik ciddi detaylar hafızanıza işleniyordu.

O isimlerin başında ise elbette John Krasinski'nin 9 sezon hayat verdiği Jim Halpert geliyordu.

Jim kameraya attığı o bakışlarıyla, neşesiyle, aynı zamanda duygusal yanıyla, iyi kalpliliğiyle ve mizah anlayışıyla adeta Dunder Mifflin Scranton'ın can damarlarından biriydi. Sezonlar ilerledikçe kendisinin sakinliği ve sağ duyusuna hayran kalmamak imkansız hale geliyor; sürekli kendinizi "Onun yerinde olsam şimdiye çoktan çıldırmıştım!" derken buluyordunuz.

Jim'in belki de ayaklarının bu kadar sağlam yere basmasına ve sakin kalmasına yardımcı olan kişi Dunder Mifflin'deki suç ortağı Pam Beesley'ydi.

Jim ve Pam'in hikâyesi belki bir süre bu dizinin en hüzünlü yanlarından biri oldu. Bilhassa Jim için. Daha ilk sezonun ilk bölümünden Jim'in Pam'e olan aşkı ve Pam'in de ona karşı boş olmayışı gözler önüne seriliyor ancak hayat bir şekilde ikisini bir araya getirmiyordu.

Pam uzun bir nişanlılık dönemi geçiriyor ve bu durum Jim için günden günden izlemesi daha güç bir hale geliyordu. Öyle ki bir noktada Jim şube bile değiştirdi. Ama hayat işte! Gerçekten sevenler bir şekilde kavuşuyor ve mutlu sona yaklaşıyor (Spoiler'a girmemesi için Jim ve Pam'in hikâyesini burada noktalıyoruz).

Ancak 9 sezon boyunca öğrendiğimiz bir şey vardı ki Jim her zaman sevdiğinin arkasında duran, onu destekleyen iyi bir aşık oldu.

Bu sempatik karakterin şeytan tüylü de bir yanı vardı. Elini attığı birçok şeyde çok iyiydi!

İnsan ilişkileri ve kriz anlarında ne kadar iyiyse basketbol oynamakta da bir o kadar başarılıydı. Her yönüyle sizi etkilemeyi başarıyordu Jim.

Ofisin neşe kaynaklarından biri belki de temel neşe kaynağı olduğunu söylemiştik. Pam'le beraber düzenledikleri etkinliklerle bir şekilde nefes alacak alan açıyor...

ve herkesin yüzünü güldürecek, herkesi mutlu edecek anlar yaratıyorlardı.

Ama Jim'in alametifarikası belki de Dwight ile olan ilişkisi...

Ve bilhassa yaptığı şakalardı!

9 sezon boyunca gördük ki Jim gerçekten de bir şaka ustası. İnsanı bazen sinirden bazen de gülmekten çıldırtan şakaları hiç eksik olmuyordu. Bu şakaların mağduru ise büyük ölçüde Dwight oluyordu. Dwight'ın şakalara verdiği tepkiler çoğu zaman şakaların kendisinden daha komikti.

Bazen Dwight'ın masasından sandalyesine tüm eşyalarını hediye paketine sarıyor, bazen ona tuhaf fakslar çekiyor ve insanı delirtecek daha bir sürü şey yapıyordu.

Bunlar arasında en unutulmazlardan biri yalnızca 11 dolara kendisine mal olan Dwight görüntüsü yaratmasıydı.

Onca şey arasında Jim'in seyircinin kalbini kazandığı en önemli noktalardan biri Michael'ın tüm aşırılıklarına karşı olan nazik tutumuydu.

"Bu tavrı nasıl sürdürebiliyor?" diye sormadan edemiyordunuz ve o Michael'ın en aşırı derecede Michael olduğu anlarda bile kendisinden ödün vermiyordu. Her şeyiyle bir beyefendisin Jim Halpert! ❤️

Jim Halpert sezonlar boyunca saçlarıyla da o kadar çok dikkat çekti ki birçok seyirci dönem dönem Jim'in saçlarının peruk olduğunu bile düşünmüş. 😄

The Office dizisi boyunca en sevdiğiniz Jim şakası hangisiydi? Yorumlara bekliyoruz. 😉

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ceren-crn1

nellie'yle yaptıkları radyo şakası çok net.

a.yavuzhan

Dwight'a gelecekteki kendisinden faks göndermesi harikaydı bence :D

Görüş Bildir