Kadınları Vücutlarını Sevmeleri İçin Yüreklendiren Akımın Son Trendi: Bel Simitleri!

3.5bPAYLAŞIM

Bir gün bunun olacağını biliyorduk! Beden olumlama ve kendini sevme hareketleri, şimdi de bel simitleriyle barışmaları için kadınları yüreklendiriyor. Aslında kalçanın üstünde olsalar da dilimize bel simidi olarak geçmiş çıkıntılar yüceltiliyor. Daha ne isteyebiliriz ki?

Kadınlara şekilcilik aşılayan 'thigh gap' (üst bacak boşluğu) gibi trendler geçti, yerlerini kişinin kendi vücuduyla barışmasını sağlayacak daha doğal trendler aldı.

Beden olumlama hareketinin son gözdesi bizim simit, İngilizce konuşanların 'hip dip' dediği bu çıkıntılar.

Bu çıkıntılar sanılanın aksine zayıf insanlarda da olabiliyor ve sebebi düşünüldüğü gibi düşük bel pantolonlar değil.

s1240.photobucket.com

Kalça kemiği çıkıntılı ve içe dönük olduğu için bu bölgede kendini gösteriyor, ancak eğer bu bölgede kas gelişimi normal ise dışarıdan çıkıntı görünmüyor.

s920.photobucket.com

Eğer kas gelişimi zayıf ve vücut yağ oranı yüksekse simitlere sahip oluyorsunuz. Bunun sebebi tamamen genetik; yani yağ oranı düşük birinde de kas gelişimi zayıf olabiliyor veya yağ oranı yüksek de olsa simit çıkıntısı oluşmayabiliyor.

Keman görünümü de denen bu görüntü pek çok kadında olmasına rağmen, genelde yokmuş gibi davranılıyor. Medyada önden bakışta dümdüz kalçalı kadınlar görüyoruz.

Kadınların pelvis bölgesi daha geniş olduğu için bu çıkıntının olmaması neredeyse imkansız, yalnızca bazı kadınlarda daha az belirgin.

Bu çıkıntıdan kurtulmanın estetik operasyon dışında kesin bir yolu yok, öyle ki spor bile kas gelişiminin az olduğu kişilerde işe yaramayabiliyor.

Ancak elbette iyi bir spor ve beslenme programı görüntüyü hafifletmede yardımcı oluyor.

Kim derdi ki insanı dar elbise ve tişört giymekten soğutan, pantolon belinin çıkıntıya göre ayarlanması gerektiği (çok düşük belde fışkırır, yüksek belde çıkıntı olur) bu vücut bölgesi bir gün trend olacak diye?

Kadınlar eskiden korselere sıkıştırdığı çıkıntılarını paylaşmaktan artık utanmıyor.

Özellikle bazı fitness bloggerları, meslektaşları tarafından sosyal medyada yayılan "kusursuzluk" iddiasına karşı savaş açmış durumda.

İnsan doğasının sonucu olan bir özellik nasıl kusur olarak görülebilir ki?

Vücudunu olduğu gibi seven ve simitleriyle barışan tüm kadınları tebrik ediyoruz! 👏👏👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meltem-vural

Bu içeriği görene kadar bunun bi kusur olduğunu bilmiyordum, artık kendiminki bile beni rahatsız ediyor. Teşekkürler onedio, algı yönetimine sokayım.

ekrem-keceli

kadınlar bol bol fitnes salonlarına gitsin spor spor spor diyoruz sağlıklı bir vücut.

ilayda-oz3

sanane ki sağlığımı benden çok düşünüyorsun skjdfhjsfdh beyfendi sağlıklı bir vücut diyormuş!!! sağlıklı bir vücut. ama sağlık ya başka bir şeyden değil. sağlık sağlık. bol bol fitness salonlarına gidin. bol bol gidin ama.

birinci-tekil-birey

Oluversin ne var ki bunda?

ayse-yavuz19

bu tarz sıkıntılar için irem Wrap öneririm kızlar kesinlikle işe yarıyor

insansiniz

o ne ya? ilk defa duydum?

cihad-edebiyati

bu paylaşımın ne bi faydası nede bi anlamı var resimler tamamen +13 sıkıntılı ...

Görüş Bildir