Kadın Vücudunun En Büyük Gizemlerinden Olan Bikini Bölgesi Tüyleri Hakkında 15 Şaşırtıcı Bilgi

-
Abone ol

Bikini bölgesi tüyleri, ergenlikten itibaren ömür boyu bizimle yaşıyorlar. Eminiz ki tüm kadınlar onların diğer vücut kıllarından farkını ve neden orada olduklarını merak etmiştir. Bikini bölgesi neresi, hakkında bilgiler, bikini bölgesi nasıl alınır, bikini bölgesi temizliğine dair her şeyi anlattık.

1. Bikini bölgesinin tüylenmesi, ergenliğin ilk belirtisidir.

Önce tüylenme, ardından göğüslerin büyümesi ve son olarak regl. Genç kızlarda  ergenliğin ilk adımı bu bölgedeki tüylenmedir. Bu nedenle birçok dilde adı 'ergenlik tüyü'dür. Genellikle 9-11 yaşları civarında beliren bu tüylerin çıktığı yaş ırka, bölgeye ve kişiye göre değişiklik gösterir.

2. Tüylenme toplam 5 evrede tamamlanır.

Ergenlikte çıkmaya başlasalar da, diğer bölgelere göre çok yavaş büyüyen bu tüyler toplamda beş kez şekil ve yoğunluk değiştirir. İlk aşama ergenliğe girmek üzere olan bir kızdaki ince tüylü görünümdür. Yıllar içinde tüyler kişinin saç renginden daha koyu bir renge dönüşür ve tüm bölgeye yayılırlar. 20'li yaşların başında ise son hallerini alırlar.

3. Aslında her zaman oradaydılar.

Küçük çocuklar tamamen tüysüz gibi görünse de, tüylerin incecik ve açık renkli versiyonları aslında hep oradadır. Şeftali tüyü dediğimiz bu tüyler ergenlikle birlikte salgılanmaya başlanan testosteron ile büyümeye ve gelişmeye başlar.

4. Feromonları tutmaya yardımcı olurlar.

Herkes en az bir kez neden orada tüylerin olduğunu düşünmüştür. Bilimsel çalışmalara göre bu tüyler, karşı cinsi etkilemek için yaydığımız feromonları tutuyor. Yani aslında her şey üremek için.

5. Bir diğer faydası ise cinsel ilişki sırasındaki sürtünmeyi azaltmak.

Bu tüyler cinsel ilişki sırasında hassas olan bölge cildinin tahriş olmasını önlüyor.

6. Bikini bölgesinin "kararmasının" nedeni bu tüyler.

Bikini bölgesi ve koltuk altındaki cilt aslında kararmaz. Bu bölgede cilt ince, kıl kökleri kalın ve koyu renkte olduğundan uzun süre köklerin yerinde bırakıldığı (jilet, tüy dökücü krem) epilasyon yöntemleri uygulanınca kıl kökleri dışarıdan da görünecek şekilde leke gibi bir görüntü oluşturur. Bunu önlemek için köklerin de alındığı epilasyon yöntemleri ve kalıcı epilasyon uygulanabilir.

7. Bu tüyleri yuva edinen bir bit türü vardır.

Sanıldığı kadar nadir olmayan bu bit türü, çok kişiyle yaşayan, cinsel ilişki kuran ve kişisel hijyenine önem göstermeyen kadınları seviyor. Tırnaklarıyla kıl köklerine tutunan bitlerin dayanılmayacak bir kaşıntıya sebep olduğu biliniyor. Bitlerden korunmanın en basit yolu ise epilasyon. Bölgedeki tüm tüylerini alan biri konak olamıyor.

8. Bu bölgeyi tamamen tüylerden temizlemek cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların riskini artıyor.

Temizlik ve bitlerden korunmaya rağmen bu bölgeyi tamamen temizlemek enfeksiyonlara açık olmak demek. Amerika'da yapılan bir araştırma sonucu hayatında en az bir kez cinsel yolla bulaşan enfeksiyon geçirenlerin %78'inin tüylerini düzenli olarak temizleyen kişiler olduğu ortaya çıktı. Bunun sebebi jilet ve ağda gibi epilasyon yöntemlerinin ciltte küçük yaralar oluşturması ve bu yaraların da enfeksiyonlara açık olması olarak gösteriliyor.

9. Bu bölgede tüylere sahip olan tek memeliyiz.

2015'te Endonezya'da keşfedilen ve uzun kasık tüylerine sahip olan bu sıçan türü, bu maddeyi yalanlıyor gibi görünse de; bilim adamları sıçanın tüylerinin insanlarınki gibi olmadığını açıkladı.

10. Pek çok erkek bir kadında hiç tüy olmamasındansa bir miktar tüylü olmasını tercih ediyor.

Anketlerde aşırı tüylü ve aşırı tüysüz görünüm yerine bir miktar tüyün tercih edildiği ortaya çıkıyor. Elbette jiletle kesilmiş ve batan tüyler değil, ince ve yumuşak tüyler cinsel olarak çekici bulunuyor.

11. Bu bölgede kullanılan peruklar var ve onlara merkin deniyor.

Merkinlerin, 1400'lerde Avrupa'da ortaya çıktığı biliniyor. Dönemin kadınları kişisel hijyenleri için kendi tüylerini traş etmelerine rağmen, tüy görünümünün devam etmesi için bu perukları kullanırmış. Günümüzde de porno sektöründe ve eğlence amaçlı merkin kullanımı devam ediyor.

12. Bugüne dek ölçülmüş en uzun bikini bölgesi tüyü 71 cm ile Güney Afrikalı Maoni Vi'ye aittir.

Kendisi ayrıca koltuk altı tüylerini de 81 cm oluncaya dek uzatmış.

13. Kore'de kadınların tıpkı saç gibi bikini bölgesi tüyü ektirmesi çok popüler.

Estetik çılgınlığı mı desek, ne desek bilmiyoruz ama Güney Koreli birçok kadın doğal, yumuşak bir görünüm için kasıklarına tüy ektiriyor.

14. Bir zamanların hediyeleri arasında bu tüyler de vardı.

İngiliz araştırmacılar, 1700 ve 1800'lü yıllardan kalma hediyelik eşyaların arasında bu tüyleri keşfettiler. O yıllarda ayrıca bir erkeğin sevgilisinin kasık tüylerini şapkasının üstünde taşıması ne kadar renkli bir cinsel yaşamı olduğunu gösteriyordu.

15. Bir kadın hayatı boyunca ortalama 59 günü bu bölgenin epilasyonu için harcıyor.

Kadın olmak zor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
smybhh

12.çok kötü kokuyodur koltuk altı kendine eziyet

mihail-ivanovic-kutuzov

Şimdi bulduk ta kıllısını aramayalım.

eren-sual

saat o kadar oldumu ya

twd_michonne

Başlığa bak "büyük gizem" ovvv aşırı gizemli dünyanın sırrı kılda saklı

ayna-efendi

koreliler ektiriyormuş japonlar hiç kesmiyor dfghjşlk

Görüş Bildir