İzlerken Duygusal Bir Bağ Kurup Bitimiyle Boşluğa Düştüğümüz 20 Dizi

1.7bPAYLAŞIM

Yıllar geçse de unutamadığımız, bittiğinde fenalıklar geçirdiğimiz bazı diziler var. Yerli ve yabancı bu dizilerin birçoğu için zihnimizdeki o kısmı sildirip baştan izlemeyi bile tercih edebiliriz. Bu listede olmayan, büyük sevgi bağı ile bağlandığınız diziler var mı sizin de? Yorumlarda buluşalım...

1. Keşke bir imkanı olsa da 10 sezonu zihnimizden silinse, 'Friends'i tekrar sıfırdan izleyebilsek. Bitirmeye yakın korkup bölümleri hızlıca eritmeden izleyenlerdenseniz, bizim gibi büyük boşluğa düşenlerdensinizdir de.

2. Yine yapımcıların yediği haltı bildiklerinden 'Behzat Ç.'. Bittiğinde kendimizi özdeşleştirdiğimiz ve artık çok iyi tanıdığımız bu karakterler olmadan ne yaparız bilemedik. Onlar da tekrar denediler, Blu TV'ye özel olarak tekrar çektiler. Eskisi gibi oldu mu, ona siz karar verin.

3. Herkes şöyle bir kenara çekilsin, aile denince bambaşka bir yerden ele alsa da 'Sopranos' akla gelir. Bittiğinde dövmesini yaptıranları, bir süre başroldeki adam gibi konuşanları biliyoruz.

4. En eski efsanelerimizden 'Süper Baba'nın yeri hiç dolmadı. Bir daha ne o kadar gerçek bir mahalle, ne de o kadar gerçek bir aile göremedik. Hala içimizde dipdiri kalan bir sevgidir bu dizi.

5. Finalinin etkileyiciliği sebebiyle de olabilir, 'Breaking Bad'e müthiş alışmışız. Bunu bilen yapımcılar hemen ardından 'Better Call Saul' isimli bir dizi ve 'El Camino' isimli filmle doğan boşluğu doldurmaya çalıştılar.

6. Herhalde Eyşan Ezel'in kollarında can verdiğinde artık ağlamaya halimiz kalmadığında anladık, biz bu dizi olmadan yapamayız. Hala 'Ezel'i baştan açıp izlemediyseniz şanslısınız, biz onsuz duramıyoruz.

7. Yabancı dizilere ısınmamızda en çok katkısı olan dizilerden biri 'Prison Break'ti. Bittiğinde Scofield'ın zihninden mahrum kaldığımıza çok üzüldük. Öyle ki, yıllar sonra devamını çekmeye karar verecekleri kadar iyi biliyorlardı duygusal boşluğumuzu.

8. Hey gidi be! 'Leyla ile Mecnun'un son bölümünü izleyeli tam 6 yıl olmuş. Ama hala absürt dizi deyince ilk aklımıza gelen o. Ağladığımız, kahkahayla güldüğümüz, kalbimizde ayrı bir yere koyduğumuz o.

9. Gelmiş geçmiş en popüler ve dünyaca en saygın dizilerden 'Game of Thrones' biteli bir yıl olmadı. Ama biz çoktan bittik bile. Sürekli yapımcıları bu hikayeye dair yeni bir şey anlatsın diye bekliyoruz, çok özlüyoruz.

10. Bu başlığa en çok yakışan dizilerden biri 'Çemberimde Gül Oya'. Çağan Irmak'ın yarattığı bu dünyada 80'ler dönemini resmen yaşadık, tarihe şahitlik ettik. O aileden biri olduk ve bittiğinde de sanki ailemizi kaybettik.

11. Suç ve gerilim dizisi 'Dexter' bittiğinde bu kadar dağılacağınızı düşünür müydünüz? Belki de onun da mutlu olma ihtimali doğduğu ama elinden alındığı içindir. Bittiğinde içimizde bir yerlerde, bir şeyler koptu.

12. Herhalde 'Aşk-ı Memnu'yu anlatmaya gerek bile yok. 2010'da biten diziyi son 10 yılda 10 kere daha izlemiş olabiliriz. Hala Veda bölümü ilk 10'a girebiliyor tekrarıyla bile. Asla bitmeyecek, unutulmayacak, boşluğu dolmayacak bir efsane.

13. Türklerin kaliteli yabancı dizilerle tanışmasının en çok önünü açan dizi 'Lost' idi. Bir uçak kazası ile başlayan ve gizemlerle dallanıp budaklanan dizinin saçma finali sebebiyle bir kesim hiç özlemiyor olabilir. Ama her şeyi unutup baştan izlemeyi de bizim gibi romantikler çok isterdi.

14. Efsane 'Avrupa Yakası' adeta bitmesini isteyelim diye her şeyi yaptı. 5 yıl içinde o kadar karakter girdi çıktı ve bazen sakız oldu ki, bitmesini isteriz sanmıştık. Tabii yayınlandığı günlerde boş boş televizyona bakınca anladık, bir efsaneye tanık olmuşuz.

15. Şimdilerde Hekimoğlu'nu izleyince bir kez daha anladık ki 'House M.D'yi çok sevmiş ve kalbimizde bir yer açmışız. Uzun yıllar sonunda bittiğinde sanki elimizde hiçbir dizi kalmamış gibi olduk.

16. '1 Kadın 1 Erkek' hala dönüp dönüp izlediğimiz, rastgele bir bölümünü açtığımızda kahkahalara boğulduğumuz bir dizi. Bir daha bu kadar gerçek bir çift gelmez.

17. O kadar ki 'Full House' izleyip de o evde yaşamaya özendiğimiz oldu. Sanki bittiğinde eğlencemizi de kaybetmiş gibi olduk.

18. 'Yedi Numara' gelmiş geçmiş en iyi komedi dizilerimizden biri olarak hafızalara kazındı. Bırakacağı boşluktan korkup uzun süre final yapılmasına izin vermeyen bir seyirci kitledi vardı, o kadar diyelim.

19. Çocukluğunda 'Vahşi Güzel' izlemeyenlere üzülebiliriz. Ne bizim gibi internetten takip edilemeyecek bir dönemde her gün televizyonun başına geçtiler, ne de hala hatırladıkça gözlerini doldurdular.

20. 'Kavak Yelleri' uzun yıllar boyunca sürdü ve bir efsane olarak bitti. Yıllar içinde "Öfff bitsin artık!" desek de, bittiğinde duygusal boşluğa düşmekten kurtulamadıklarımızdan.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doktore

Ya bir sürü boş dizi yazmışsın ne bir Keşanlı Ali Destanı var ne bir Vatanım Sensin var.

kendineassassin

Vahşi Güzel bittiğinde boşluğa düşen de ne bileyim..

misocheonsa94

#10 her sene mutlaka bir kere baştan izliyorum

alican06

gerçekten en'lerim arasında bir dizi

badboycici

Cennet Mahallesi

psyhedelichead

How i met your mother ve the big bang theory bittiği için kendimi yok etmeyi falan düşünmüştüm ben ya bu iki dizi bu listenin içinde niye olmaz ki..

atilla-gurbuz

yok etme giciklar. com gel

Görüş Bildir