Ivanka Trump, Hikâyesini Tüm Dünyaya Duyurdu: Edirne'de Minibüs Şoförlüğü Yapan Pelin Aslantaş

 > -

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump, Edirne’de minibüs şoförü olarak çalışan Pelin Aslantaş’ın hikâyesini 4 buçuk milyona yakın takipçisi bulunan kişisel Twitter hesabından tüm dünyaya duyurdu.

Trump, Birleşmiş Milletler’in kadınların güçlendirilmesi ve cinsiyet eşitliği için çalışan birimi UNWomen’ın sitesinde yer alan haberi “Pelin’in hikâyesine göz atın” diyerek paylaştı.

Birleşmiş Milletler Kadın biriminin internet sitesinde geçen yıl 8 Mart tarihinde yayımlanan haberde, Pelin Aslantaş'ın şoförlük mesleğine nasıl merak sardığı ve işe nasıl başladığı anlatılıyor.

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi'nde (ETUS) şehir içi minibüs şoförlüğü yapan Pelin Aslantaş, 243 şoförü bulunan ulaşım sisteminin iki kadın şoföründen biri.

Osmaniyeli, 44 yaşında ve bir çocuk annesi. Üç yıldır minibüs şoförlüğü yapıyor, eşinin tayini dolayısıyla Edirne'de yaşıyor.

Paylaşımın kendisini duygulandırdığını söyleyen Aslantaş ekliyor: "Bir kadın olarak ayaklarımın üzerinde durmayı çok seviyorum"

"Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum, çok duygulandım. Paylaşılması güzel bir şey. Bir kadının kendi ayakları üzerinde durabilmesi güzel bir şey. Her zaman bu konuyu destekledim ve bir kadın olarak ayakta durmayı çok seviyorum. Herkes çalışsın. İşin büyüğü, küçüğü olmaz. Herkese işini benimseyip dört elle sarılmasını tavsiye ederim. Ivanka Trump'a teşekkür ediyorum bu yazıyı paylaştığı için, kadınlara destek olduğu için. Biz de kadınlar olarak elimizden geldiğince örnek olmaya çalışıyoruz."

Ulaşım sektöründe yer alan kadın görevlilerin sayısı her geçen gün artıyor.

Eşinden Boşandı, İşsiz Kaldı Ama Yılmadı: Halk Otobüsü Şoförü Fatma Güngör - onedio.com
Eşinden Boşandı, İşsiz Kaldı Ama Yılmadı: Halk Otobüsü Şoförü Fatma Güngör - onedio.com
İsterse Başaramayacağı Şey Yok: Kent Uykudayken Makas Değiştiren Kadınlar - onedio.com
İsterse Başaramayacağı Şey Yok: Kent Uykudayken Makas Değiştiren Kadınlar - onedio.com

Kadınlara eşit şans verildiği takdirde her yerde başarılarını görmeye devam edeceğiz. Bravo Pelin Aslantaş! 👏 👏 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir