İsveç'te Çipli İnsan Dönemi Başladı

 > 
402PAYLAŞIM

İsveçli bir şirket tarafından geliştirilen yeni teknolojiyle birlikte 'çipli insan' devri başladı. Artık şirket çalışanları vücutlarında bulunan çiplerle işe giriş çıkış yapacak ve birçok işini bu çipler sayesinde halledecek

İsveç'te bir teknoloji şirketi çipli insan dönemini başlattı. Şirket geliştirdiği elektronikçipi insanın derisinin altına yerleştiriyor. Deri altına yerleştirilen çiple birlikte kişi birçok işini halledebiliyor. Ancak çipin yakılmasından sonra kişinin tüm hareketleri takip edilebiliyor. Şirket müşteri bulmaya da başladı.

Teknoloji şirketinin ilk müşterilerinden olan bir iş merkezi, fotokopi makinelerini kullanabilmeleri, güvenlik kapılarından geçebilmeleri ve kantinden alışveriş yapabilmeleri için, çalışanlarının eline çip taktırmaya başladı.

BBC'de yer alan habere göre, pirinç tanesi büyüklüğündeki çip, dokunmatik kredi ve metro kartlarında da kullanılan radyo-frekans tanımlama (RFID) sistemi ile çalışıyor.

Stockholm’deki Epicenter isimli yüksek teknoloji ürünü iş merkezinde 700 kişi çalışıyor ve önümüzdeki aylarda tüm çalışanlara mekânı rahat kullanabilmeleri için çip takılması planlanıyor.

Dünya Bülteni

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir