İşte Benim Stilim Yarışmacısı Neslihan Doğrusöz Cinsiyet Değişim Süreci Başlattı, Sosyal Medya Karıştı

-

İşte Benim Stilim yarışmasıyla pek çok yeni isim ekranlarımıza ve evimize giriş yaptı. Onların birçoğu yarışmanın sona ermesiyle unutuldu. Bu isimlerden biri de Neslihan Doğrusöz. Yarışma sonrası ekranlardan uzak kalan isim, bu kez cinsiyet değişimi ile yeniden gündemde.

Neslihan Doğrusöz, bir dönemin fenomen programı İşte Benim Stilim'in dikkat çeken yarışmacılarından biriydi.

7. sezonda sonradan dahil olmasına rağmen üçüncülük elde etmişti.

Asıl mesleği stilistlik olan genç kadın, yarışma sonrası ekranlardan uzak kaldı.

Derken geçtiğimiz günlerde yepyeni haliyle magazin dünyasına konu oldu.

Artık eskisinden çok daha farklı görünüyordu.

Pek çok haber sitesi ve sosyal medyadaki magazin sayfaları onun bu yeni görüntüsünü "imaj değişikliği" başlığıyla paylaştı.

Haberlere göre genç kadın artık maskülen bir stili tercih ediyordu.

Oysa bu haber dilinin altında transfobi olduğu çok açık. Neslihan Doğrusöz cinsel kimliğini açığa vuruyor ve bunun için de bir geçiş sürecinde olduğu görülüyor.

Ancak sosyal medyada gündem olmasının ardından bir açıklama yaparak imajının her zaman böyle olduğunu, şu an için bir operasyon düşünmediğini dile getirdi.

Aynı durumu daha önce Rüzgar Erkoçlar da yaşamış ve yaşadığı sürecin zorluğunun yanında bir de medya baskısı altında kalmıştı.

Sosyal medyada kendisine destek mesajları gelmeye başladı bile.

😕

Kendisi gibi yine bir İşte Benim Stilim yarışmacısı olan Büşra Eyen ile mutlu bir beraberliği olan Neslihan Doğrusöz'e yeni hayatında mutluluklar diliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karelahana

Sırf alnını kırıştırıp poz vermek için cinsiyetini değiştirmiş gibi davranmış:) kadınların da dudağını büzüp foto çekmesi çok komik bunu neden yapıyorlar kırışık alın ve büzük dudak baya kötü görünüyor

canerckr89

istediği gibi olur istediği gibi yaşar kime ne sanki hergün görüyorsunuz yada göreceksiniz adamı. yaşamanı böyle devam etmek istiyorsa ailesi bile saygı duyuyorsa k, duymasa bile genel olarak saygılı olmak gerekir. yakışıklı olmuş

ebru-tasci

ulan kadın bide güzelmiş be yani çok kadının imrenceği bi fizik nasıl vazgeçmiş de erkek olmuş

taner-imamoglu

Kendi hayatı, kendi kararı ama ilk fotolarda sanki minik genç kızların sevgilisi, yerli Castin Biber Alper Ersözer'e benzememiş mi? Tabii ki Flash TV yaşlandırma tekiğiyle bir 10 sene yaşlanmış halini düşünün.

bbbbb

Oha son fotoda resmen erkek. Mutluluklar demekten başka bir şey demek düşmez bize.

Görüş Bildir