İstanbul’un Keyfini Çıkarmayı İyi Bilenler Yine Bir Arada; 2. Yılında da Tüm Ay Sürecek Jam Session’da Sizi Neler Bekliyor Gün Gün İnceledik

942PAYLAŞIM

Festival mevsimi geldi! Biz de fırsat bu fırsat size Mart boyunca hiç bitmeyecek festival Jam Session'ı inceledik.

Sizi bir yolculuğa davet ediyor aslında Jam Session; sahneler arası bir müzik yolculuğu bu. Eğer cevabınız evetse Mart ayında gezip görmediğiniz müzik türü kalmıyor, hem de en canlısından 😎

Jam Session ile İstanbul, 8 farklı mekanda 14 farklı performansıyla ve biri akustik olmak üzere toplam 3 söyleşisiyle kocaman bir sahneye dönüşüyor ve sizi de bu heyecana ortak etmek istiyor.

Jam Session kapsamında 8 farklı mekanda gerçekleşecek etkinlikte, 4’ü solo olmak üzere 8 farklı grubun müziği geniş kitlelere ulaşacak. Hem genç hem de sevilen sanatçılar müzikleri, söyleşileri, farklı tarzları ve teknikleri ile mart sonuna kadar Jam Session sahnesini dolduracak.

Yeni akım sanatçıların müzikleri ile enerji kattığı Jam Session sahnesine bu yıl ayrıca, Kaan Tangöze, Fatma Turgut, Evrencan Gündüz, Nekropsi gibi müzikleri ile geniş kitlelere ulaşan, sevilen sanatçılar da konuk oluyor.

Akustik Elektronik, Akustik Rock, Dans Elektronik, Etnik Elektronik, Türkçe Pop Cover, Caz Pop Cover, Progresif Rock gibi neredeyse tüm müzik türlerine bu ay boyunca hiç olmadığınız kadar yakınsınız.

Kaan Tangöze’nin akustik performansı ile açılış konserini yapacak olan Jam Session, 1 Mart’ta Can Güngör’ün solo performansı ile devam edecek. 

Islandman, Fuzuli, Nefes, Matmazel, Six Pack, Batesmotelpro, Nusaibin, No Land, Nekropsi, Fatma Turgut ve Evrencan Gündüz de mart ayı boyunca Jam Session sahnesinede olacak.

Hangi gün kimler var diye şöyle bir göz atmak ister misiniz?

Baktıkça sahnenin en önünden yerinizi alma hissi geliyor şimdiden uyaralım. 😎

Açılış Kaan Tangöze'yle akustik bir havada olacak demiştik değil mi? ^^

28 Şubat'ta saatler 21.00'i gösterirken bu özel Jam Session'ı Bant Mag. Havuz / Bina’da izleyebilirsiniz.

Hemen ardından 1 Mart'ta Can Güngör ve 2 Mart'ta Islandman performansları var.

Uzun bir aranın ardından ilk konserini Jam Session kapsamında verecek olan Güngör, yakında yayınlanacak yeni albümü öncesinde sahnede olacak. 

2 Mart Cumartesi gecesi buluşma noktamız yine Bant Mag. Havuz ve sahne Islandman’in. Karakteristik psikedelik dans tınılarıyla benzersiz bir konser deneyimi sizi bekliyor bu gecede de.

6 Mart Çarşamba akşamı Jam Session yer değiştirip şehri gezmeye başlıyor ve ilk durağı Arnavutköy’deki House of Fuzuli (Backyard).

Jam Session burada rock, funk ve pop repertuvarlarıyla sahnede olacak Fuzuli’nin konseriyle devam ediyor.

Günlerden 7 Mart olduğunda Jam Session müziğe biraz söyleşi arası veriyor ve yönünü Kadıköy'e doğru çeviriyor.

Televizyon, beyaz perde ve tiyatro sahnesinin sevilen oyuncusu Şebnem Bozoklu ve Bant Mag. sinema editörü Melikşah Altuntaş, art arda açılan özel kanallarıyla hayatımızda bambaşka bir yer edinen 90’lı yıllar televizyonunu konuşmak için bir araya geliyor.

8 Mart ve 9 Mart'ın Jam Session geceleri için Buddha'ya doğru yola çıkıyoruz.

8 Mart ve 9 Mart'ın Jam Session geceleri için Buddha'ya doğru yola çıkıyoruz.
8 Mart ve 9 Mart'ın Jam Session geceleri için Buddha'ya doğru yola çıkıyoruz.

8 Mart'ta Türkçe rock müziğinin köklü grubu Nefes, 9 Mart'ta ise ritmiyle baş döndüren Matmazel Buddha'da sahnede.

Jam Session'ın ortalarına doğru yaklaşırken rotamız bu kez Moda! Kayıkhane Sahnesi'nde şarkılara yaptıkları mükemmel coverlarıyla tanıdığımız Six Pack sahnede! Ertesi günü iple çekmemizin bir sebebi var çünkü Sütü Seven Kamyon Şöförü ile hayatımıza giren ve bir daha hiç çıkmayan Batesmotelpro söyleşisiyle yönümüzü Aksi'ye çevireceğiz.

Doğu ve batıdan müzikal gelenek ve unsurları tek potada eriterek etnik bir karışım yaratan Nusaibin’in 21 Mart Perşembe akşamı arkaoda’daki performansı, Jam Session’ın kaçırılmaması gereken konserleri arasında altı çizilmesi gerekenlerden.

Yeni albümünü geçtiğimiz haftalarda yayınlayan No Land de Jam Session kapsamında 22 Mart’ta KargART sahnesinde.

Müzikteki 30. senelerini kutlayan ve tarzlarıyla hiç duyulmamışı her zaman bize getirebilen Nekropsi ise Salon İKSV’yi 22-23 Mart’ta iki gece üst üste hakimiyeti altına alacak.

Festivalin son dönemecine gelindiğinde ise tüm Mart ayını doya doya müzikle geçirdik diyecek kıvama gelmiş oluyoruz. Çünkü önümüzdeki 4 gün de yine bizi mükemmel isimler bekliyor.

Festivalin son konserlerine Moda Kayıkhane ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de pop müziğin son yıllardaki en popüler seslerinden biri olan Fatma Turgut ve blues tutkusunu farklı uçlarla kesiştirmeyi alışkanlık edinen Evrencan Gündüz, Jam Session’ın bu seneki kapanışını gerçekleştirecek.

Tüm Jam Session programını sizin için buraya bırakıyor, şimdiden Mart boyunca mükemmel geçecek Jam Session'lı geceler için iyi eğlenceler diliyoruz.

Detaylar İçin Tıkla!

Dio İçerik Altı Banner
Görüş Bildir