İstanbul Eczacı Odası: 'SSK'lı Olarak Çalışanlar, Eczanelerden Ücretsiz Maske Alamayacak'

 > 
78PAYLAŞIM

İstanbul Eczacı Odası, ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili bir açıklama yaptı. Odanın açıklamasında, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile yapılan görüşmeler sonucunda, yoğunluğun azaltılması adına bazı vatandaşların ücretsiz maske almamasına karar verildiği aktarıldı.

20 yaşından küçükler, 65 yaşından büyükler ücretsiz maske alamayacak. Kamu kurumunda ya da özel sektörde, SSK'lı olarak çalışanlar ise maskelerini çalıştıkları kurumdan alacak.

'Yoğunluğun azaltılması için yeni düzenlemeler yapıldı'

Eczacı Odası'nın açıklaması şu şekilde:

"Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır. 

Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK'lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edeceklerdir."

Kimler eczaneden ücretsiz maske alamayacak?

Kamu ve özel sektör çalışanları, maskeleri çalıştıkları iş yerinden alacak

Eczacı Odası'nın açıklamasında, "herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar ile, bir iş yerinde SSK'lı olarak çalışanlar, maskeleri çalıştıkları iş yerinden temin edeceklerdir" ifadesi yer alıyor.

Ancak bu sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin bir bilgi yok.

Arapsaçına dönen maske konusunda atılan son adım, sosyal medyanın da gündemindeydi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir