Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstanbul'da Şehrin Göbeğinde Meydana Gelen Deprem Kanal İstanbul Tartışmalarını Yeniden Gündeme Getirdi

472PAYLAŞIM

Aynı merkezli ve şiddetli bir depremde büyük bir yıkım olur...

Bugün İstanbul'da merkez üssü Kartal olan bir deprem meydana geldi.

İki Yakadaki Birçok İlçede Hissedildi: İstanbul'da Korkutan Deprem! - onedio.com
İki Yakadaki Birçok İlçede Hissedildi: İstanbul'da Korkutan Deprem! - onedio.com

AFAD depremin büyüklüğünün 3.9, Kandilli ise 4.2 olarak duyurdu.

Ancak hissedilen çok daha fazlası oldu. İki yakadan da hissedilen depremde insanların pek çoğu şiddetli bir sesle birlikte gelen bir sarsıntı hissetti.

Bu durum da akıllara deprem riskini artıracağına ya da şiddetin daha fazla hissedileceği tartışmaları süren Kanal İstanbul Projesi'ni getirdi.

İşte Kanal İstanbul tepkilerinden bazıları:

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

Kanal İstanbul savunulurken koca kıtalar dolaşılmasın diye kullanılan Süveyş ve Panama Kanallarının örnek verildiğini gördükçe çıldırıyorum..

ortalik-karisik

istanbulda yaşayana sabır diliyorum büyük deprem yakın Türkiye deki tüm deprem hatlarında yeni kırılmalar var enerji birikimi kaf ta çok fazla bu depremden sonra belimizi doğrultabilirmmiyiz emin bile değilim 99da zaten krizin eşiğinden dönmüştük

erhan-armada-ozsoy

insanları tahliye etmeyi düşünmüyorlar bunlar KADER unuttuysanız ahtırlatayım SOMA! bugünkü olan depremden ziyade Vurgun gibi hem patlama hemde sarsıntı gibiydi ve o kadar fazla hissedildiki bırakın okadar dakika 2sn bile yetti. İstanbulda yaşamayan istanbulda oturmayan diğer vtandaşlarda dahil size tek Lafım o kanl vergi muhabbetine değil başka zenginlere yaradı ve siz ATALARINIZDAN bilimden yüz çevirip uslanamdan hala daha nasıl konuşuyorsunuz şimdiye kadar yapılan doğa içinde olan projelerden hangisi etrafına zarar vermeden tamamlandı şehrin mahvaolmasına çanak tuttunuz! inanmıyorsanız buyrun salda gölü ve zehirlenen ayder yaylası uzungöl yassı ada göz atın buyrun.oda olamdı ahlatta yapılan saraya bakın 30m mal olunacak denilen yer 100M mal oldu, ayrıca geçmediğiniz köprüler ve garanti ücretlerinide hatırlatmak isterim...

t-c-ahmet-yilmaz

bilime ne ters ise onu yapacaklar .

vortia

Bu projeyi savunanların doğaya ve İstanbul'a verecekleri zarar umurlarında değil. Oluşacak tehlikeli durumlar umurlarında değil. Tek umursadıkları şey açılacak yeni yüksek değerli arazileri katarlılara satarak daha fazla ceplerini doldurmak.

Görüş Bildir