Görüş Bildir

İsmailağa Cemaatinde Liderlik Kavgası: Hasan Kılıç Kabul Görecek mi?

Haberler
> İsmailağa Cemaatinde Liderlik Kavgası: Hasan Kılıç Kabul Görecek mi?

İsmailağ cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun hayatını kaybetmesiyle birlikte, tarikatın yeni şeyhinin kim olacağı da merakla bekleniyordu. Mahmut Efendi'nin oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, babasının vefatından önce Hasan Kılıç'ı temsilci ve cemaatin başı olarak vasiyet ettiğini açıklamıştı. Ancak cemaat içinde bazı grupların bu liderliği kabul etmeyeceği ifade ediliyor.

Muhaliflerin videosu dolaşımda

Muhaliflerin videosu dolaşımda

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’deki bugünkü köşe yazısında İsmailağa cemaatinin içinde yaşanan şeyhlik kavgasını ele aldı.

Saymaz, Muhammed Keskin'in lideri olduğu, İsmailağa'nın ikinci merkezi sayılan Beykoz Çavuşbaşı'ndaki Marifet Derneği’nin, Hasan Kılıç’ın şeyhliği karşısında suskun olduğunu ifade etti.

Saymaz’a göre ‘Marifet'çiler’ Mahmut Efendi'ye ait 2007 yılındaki bir videoyu dolaşıma soktu. Videoda, Cübbeli Ahmet’in, hastane yatağındaki Mahmut Efendi'ye, kendisinden sonra kimin şeyh olacağını ima ederek, 'Yazıya dökelim' diyor. Mahmut Efendi'nin 'Nasip neyse o olur' dediği ve hiç kimseyi tayin etmediği savunuluyor.

Şeylik için bir aday da Mahmut Eren

Şeylik için bir aday da Mahmut Eren

İsmail Saymaz, cemaatte son yıllarda öne çıkan bir isimin de Mahmut Eren olduğunu iddia ediyor.

Hayatını kaybeden Mahmut Efendinin oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu'nun damadı olan Mahmut Eren, reformist yapısı ile dikkat çekiyor.

İsmail Saymaz’ın köşe yazının tamamını okumak için tıklayınız…

Bu içerikler de ilginizi çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
12
7
6
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?