İsmail Küçükkaya Fatih Portakal'ın FOX TV'yi Bırakma Nedenini Açıkladı: 'Bırakmak İstemedi Ama Ailesini Düşündü'

 > 
15PAYLAŞIM

Gazeteci İsmail Küçükkaya mesai arkadaşı Fatih Portakal’ın FOX TV’yi bırakma kararıyla ilgili konuştu. Küçükkaya, Fatih Portakal'ın normalde bırakmak istemeyeceğini söyledi.

İsmail Küçükkaya Birgün gazetesinden Mehmet Emin Kurnaz'ın sorularını yanıtladı.

Küçükkaya röportajda Fatih Portakal'ın kanalı bırakma nedenini anlattı

Küçükkaya Portakal ile ilgili şunları söyledi:

"Fatih Portakal ile 7-8 yıl çalıştım. Pek çok ortak yayın yaptık. Bırakma kararını kanal yönetimine ağustos başında söylemiş. Kendisiyle de konuştum yarım saatin üzerinde telefon görüşmesi yaptık. Kanal yönetimiyle de konuştum. Kanal Fatih’in ayrılmasını istemedi, kalması için çabaladı. Özellikle de Doğan Şentürk kararın kısa sürede alınmasından kaynaklı içinde bulunduğumuz sezonda zor durumda kalınacağını da bilerek bu sezon da devam etmesini istedi. Fatih bunu da kabul etmedi."

'İtibarsızlaştırmaya çalışalım ve sesi kısılsın'

Küçükkaya Portakal'ın iktidarın yönlendirmeleri nedeniyle bıraktığını söyleyerek şöyle devam etti:

"Bence Fatih’in kafasına silah dayayıp tehdit de etmediler. Ama Türkiye’nin içinde bulunduğu iklim ve iktidarın yönlendirmeleri nedeniyle bıraktığını düşünüyorum. Fatih’in açıklamalarına saygı duyuyorum. İktidar medyasında aleyhimize defalarca haber yazıldı. 'Bunları atın' diyecekleri patron yoksa “psikolojik olarak yıpratalım, itibarsızlaştırmaya çalışalım ve sesi kısılsın” istiyorlar."

'Normalde bırakmak istemezdi'

Meslektaşının normalde kanalı bırakmak istemediğini söyleyen Küçükkaya, "Bunların yanında RTÜK’ün ağır cezaları işliyor. Bir taraftan soruşturmalar açılıyor. Tüm bunları düşündükten sonra Fatih Portakal çekilme ve dinlenme hakkını kullandı. Ama normalde bırakmak istemezdi, devam etmek isterdi. Ama bir yerde ailesini düşündü, kendisini düşündü çekilme hakkını kullandı" açıklamasında bulundu.

Fatih Portakal geçtiğimiz haftalarda FOX TV'den ayrılma kararı almıştı👇

Fatih Portakal FOX TV'yi Bıraktı: 'İçsel Devrime İhtiyacım Vardı' - onedio.com
Fatih Portakal FOX TV'yi Bıraktı: 'İçsel Devrime İhtiyacım Vardı' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir