İsimlerin Taşıdığı Karakter Özelliklerine Cuk Oturan 15 Şahane Analiz

-

Her şeyin analizi olur da isimlerin olmaz mı? Üstelik elimizde olan en önemli malzemeyi görmezden gelemeyecek kadar önemli bir kaynak kendisi. Şimdi çevrenizde en çok tanıdığınız isimlerden birkaçını ele alarak yolumuza devam edeceğiz. Büyük ihtimalle sizler de içlerinden en az bir tanesi için bize katılacaksınız. Buyrun isimden karakter analizine...

1. Ebru (Elinden her iş gelen marifetli bir insan)

Evet, Ebrular'da genel olarak bir el işi becerisi söz konusu. Bu kişiler okuldayken çok sivri tipler olmazlar genelde. Önüne bakar, dersini çalışır, macera peşinde koşmaz. Yetişkin halli ve zıpçıktı olan bir Ebru şu ana kadar pek görülmemiştir. Ailesine de düşkün olurlar Ebrular.

2. Mustafa (Sıkışınca borç istenecek yegane insan)

Mustafalar dünyaya sanki denge sağlamak için gelmiş gibidirler. Bir insanın eğer Mustafa diye bir tanıdığı varsa, başı sıkışınca kesinlikle ona gitmelidir. Nedense hiçbir şeye hayır demezler Mustafalar. Gece saat 3 gibi arayıp en yakınızdaki Mustafa'ya yardım çağrısında bulunun, tutmazsa gelip bana "Yalan attın" diyebilirsiniz.

3. Emre (Her genç kızın uzaktan ya da yakından aşık olduğu bir isim)

Emreler, temiz suratları ve farkında olmadıkları çekicilikleriyle meşhurdur. Zaten onları tercih edilir kılan da bu tatlı saftirik halleridir. Bir Emre, okul hayatı boyunca çok fazla kıza bakmaz ama kızlar ona gizli gizli hep bakar. Emreler'in yetişkin hallerinden, çok güzel orta düzey yönetici olur ve onlara mutlaka şirket aracı verilir.

4. Esra (Tuttuğunu kopartan, inadım inat bir kişi)

Esralar'ın en büyük özellikleri hırslarıdır. Kafaya bir şeyi taktılarsa eğer onları tutmak neredeyse imkansız olur. Bir Esra, idealleri için bütün dünyayı dümdüz edebilecek inanca sahiptir. Onunla sevgili olacaksanız kendinizi bi gözden geçirmeniz gerekir yoksa çok zorlanırsınız.

5. Gizem (En pembiş kankalıkların bir numaralı ismi)

Gizem, tam olarak kanka olunacak bir insandır. Çılgınlık falan onun yapacağı işler olamaz. Ayakları yere basan, duygusal ve vefalı bir insan arıyorsanız Gizem'e koşmanız gerekir. Bir de Gizemler'in babalarıyla olan ilişkileri epey güzeldir. Tam kafa kızdır Gizem ama adrenalin konusu hiç ona göre değildir.

6. Barış (Annelerin "Keşke benim oğlum olsa" diyeceği efendi birey)

Barışlar'ın özellikleri Emreler'le çok karıştırılır. Çünkü o da oldukça efendi ve temiz yüzlüdür. Barışların Emreler'den ayrılan en önemli özelliği, hayatları boyunca korudukları stabil çizgileridir. Yani bir Barış okuldayken pısırık, mezun olunca zıpçıktı olamaz. O her zaman aynıdır, değiştiği pek görülmez.

7. Burcu (Cingözler halkının kraliçesi)

Bir Burcu asla ama asla saf olamaz. Hayatınızda tanıdığınız bütün Burcular'a bakın, mutlaka biraz delidir. Deli olmaları, onların cesaretlerinden ve dobra dobra kurdukları cümlelerden ileri gelir. Hiçbir şekilde lafını sakınmaz, çekinmez. Bu yüzden Burcular'ın az ama öz arkadaşları olur. Burcu olmak yürek ister...

8. Ozan (Duygusallık ve zıpırlığı bir arada götürebilen yegane isim)

Ozanlar bugüne kadar çok fazla can yakmış olabilirler. Çünkü onların sağları ve solları her zaman aynı değildir. Kah bir şarkıda deli gibi hüzünlenip şiir yazmaya başlarlar, kah pijamalarıyla cumartesi gecesi eğlenmeye çıkarlar. Bunlar böyledir; elinizde zor tutarsınız. Hayatınızda bir Ozan varsa sıkılmanız pek mümkün değildir.

9. Merve (Yardım ve yataklık konusunda en çok ismi geçen ama hiçbir şeyden haberi olmayan ahretlik)

Biliyorsunuz, Merveler'in en meşhur özelliği onlarda ders çalışılmasıdır. Bir anneye ya da babaya Merve ismi zikredildiği anda, güven duygusunun uyanmaması imkansıza yakındır. Merveler çalışkan, Merveler temiz, Merveler prensiplidir. Damarlarına basılınca dünyanın en korkunç insanı da olabilme yetenekleri vardır.

10. Mehmet (Beyaz eşya ve araba alırken danışılacak tek isim)

Mehmetler, yaşadıkları şeylerden ders çıkarıp işe yarar sonuçlar elde eden akıllı adamlardır. Bu yüzden tecrübelerini sadece kendileri için değil, başkalarını faydaları için de kullanırlar. Üstten bakma ve kompleks gibi karakter özelliklerini herhangi bir Mehmet'te göremezsiniz. Dünyanın en olması gereken insanıdır Mehmetler.

11. Murat (Dünyanın en çok çeşitliliğe sahip insanı)

Muratlar için bir genelleme yapmak neredeyse oldukça zordur. Bunlar kesinlikle kötü insanlar değildir, bir kere onu söyleyelim. Ancak hayatlarındaki öncelikler, sizin kafanızdakiyle örtüşmez. Bu yüzden Muratlar, anlaşılması zor insanlar olarak tarihe isimlerini yazdırmışlardır. Çok iyi arkadaş olurlar ama sevgililik konusunda sürüncemeleri vardır.

12. Ayşe (Sinir bozacak kadar çalışkan olan bir kişi)

İlkokul sıralarınızı hatırlayın ve öndeki kızın "Öğretmenim, ödevlerimizi kontrol etmeyecek misiniz?" dediğini anımsayın. İşte o kız, Ayşe'den başkası olamaz. Elbette kendine has birçok özelliği bulunan Ayşeler, çalışmaktan usanmamaları ile nam salmışlardır. Bazen kendilerini o kadar çok kaptırırlar ki, yaşamayı bile unuturlar. Tembelseniz Ayşe'ye bulaşmayın.

13. Hakan (Sevmeyeni olmayan, herkesin en yakın arkadaşı)

Nedense Hakanlar genellikle çok sevilir. Çünkü onlar dünyaya iletişim kurmak ve sosyalleşmek için gelmiş canlılardır. Dört duvar arasında yaşarsa nefesinin kesileceğini düşünüp derhal sokağa fırlarlar. Çok fazla arkadaşları vardır, hepsiyle de arası iyidir. Yalnız hiçbir zaman onun en iyi arkadaşı olamazsınız çünkü o sadece bir tane "en iyi"den pek hoşlanmaz.

14. Hande (Bilmişliğin zirvesindeki çekici isim)

Bir insan eğer hem çok biliyor, hem de güzelliğiyle dikkat çekiyorsa o kişinin ismi çok büyük ihtimalle Hande'dir. Handeler'i eğer bir mevsim ile özdeşleştirecek olsaydık bu kesinlikle yaz mevsimi olurdu. Çünkü o bıcır bıcır halleri, bir kış mevsimi için pek uygun değildir. Kozmetik ve giyim konusuna da oldukça meraklı olduklarını söylersek ayıp etmiş olmayız herhalde.

15. Can (Ele avuca sığmayan bir enerji bombası)

Ah Can, vah Can, biz seninle ne edeceğiz? Bu çocuğu bir yerde tutmak çok zor. O kadar fazla enerjileri var ki Canlar'ın, nereye gidip coşacağı hiç belli olmaz. Bunların küçüklük halleri sevimli, yetişkin halleri de pek bi yakışıklı olur. Annesi tarafından "oğluşum" diye sevilmişliği mutlaka vardır. Onun peşinden koşmak yorucudur ama yakalarsanız çok eğlenirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cikolatali-pasta

yağmur ne demekmiş?

tugba-acuner

diğerlerini bilmem ama Esra'lar kadar ne istediğini bilen gerekirse söke söke alan görmedim:))

shot

Daha kendi ismim bile tutmayınca diğerleri de inandırıcı olmadı, üzgünüm, bizimla deyılsın.

ates86

gene götten uydurma bir içerik :D

selahattin-kurt1

Benim mustafa diye arkadasim var borc almayi birak dunyayi dolandirdi eski sevgilimin adida gizem hic poncikle alakasi yok gayet yiritici bi kisilikti ama yinede emeginize saglik. Nedense boyle listelerde hic selahattinler soyledir selahattin boyledir diye bisey goremiyorum tamam ismimiz uzunda bu kadar da dislanilmaz be amk 😁

Görüş Bildir