İran Sınırından Van'a Geçiş Yapan Afganistanlı Mültecileri Takip Eden Gazetecinin Anlattığı Şaşırtan Detaylar

1.7bPAYLAŞIM

NATO birliklerinin çekilmesiyle radikal İslamcı Taliban'ın yeniden güç kazandığı Afganistan'dan Türkiye'ye göçün yoğunlaştığı bildirildi. Günde bine yakın mültecinin Van'a geçiş yaptığı iddia ediliyor. Sınır bölgesinde bulunan Gazeteci Ruşen Takva da mültecilerin geçişleriyle ilgili birçok detay anlattı. Biz de bu şaşırtan bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Kaynak: https://twitter.com/RusenTakva

Geçtiğimiz günlerde Taliban'ın güç kazandığı Afganistan'dan komşu ülkeler ve Türkiye'ye kaçanların sayısının arttığı bildirilmişti ve Türkiye sınırından da mültecilerin geçtiğine dair bazı görüntüler yayınlanmıştı.

İçişleri Bakanlığı Van'da tedbirlerin artırıldığını açıklamış olsa da günde neredeyse bin kişinin Türkiye'ye geçiş yaptığı iddia edildi. Detaylara buradan bakabilirsiniz;

Günde Bin Kişi Sınırı Geçiyor: Afganistan'dan Türkiye'ye Kaçanların Sayısı Artıyor - onedio.com
Günde Bin Kişi Sınırı Geçiyor: Afganistan'dan Türkiye'ye Kaçanların Sayısı Artıyor - onedio.com

Çektiği görüntüler İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı tarafından yalanlanan Ruşen Takva da bazı gerçekleri gözler önüne sermek için sınır bölgesindeki izlenimlerini bizlerle paylaştı.

Gelin hep birlikte Van sınırında neler oluyor bakalım...

Hadi yorumlara...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-elif

Bunların hepsi önümüzdeki seçimler için oy tuzağı.. Her bir Afganlı Suriyeli vs mülteci malum kişinin malum partisi için potansiyel oy. Ne diyim Allah belanızı versin.!!

doc.dr.sinansagiroglu

Amk asya eşekleri gelin gelin siz olmazsanız olmaz zaten. Ya vallaha billaha sikerim mültecisini, mazlumunu, savaştan kaçanıymış talibandan kaçanıymış umurumda değil. Bir tek biz mi bu teke gibi kokan, kafasının içi örümcek bağlamış, eğitim almamış, eşek kadar bile dünyaya faydası olmayan tipleri ülkeye almak zorundayız? Yunan kadar olamıyoruz vallahi, vur sınırı geçeni gitsin, sen vur bir 10 tanesini bak baklım kalan geçebiliyor mu? Şu kaçakçı orospu evlatlarını da hallet. Türk halkının ayağa kalkması lazım kimse bir şey yapmıyor nasıl iş bu? Bunların yol açacağı sorunları hayal bile edemezsiniz. Ne yapıp edip bunlardan kurtulmamız lazım, etik metik anlamam.

valkyr

Vay be Yunanistan kadar milliyetçi olamadı bu "çok yerli ve milli" hükümet.

mrs.sandman

Türkiye Mülteciler Cumhuriyeti...

kizilkanatlar

Gelin abi siz gelin biz çıkalım ülkeden rahatsız etmeyelim... Bu nasıl rahatlık sınırlarda ya,,, Bunlar iğrenç adetleriyle geliyorlar, bizim cahil yobazlar bitti birde bunlarla uğraşılacak şimdi... suriyelisi, afganı, ıraklısı, avrupaılar bize arap derken kızıyordum,, ama bunlar resmen bitirecek Türklüğü, Türkiye değil resmen mülteci yuvası olma yolundayız... yazıktır ya, üç beş kuruş için ülkeye sokulur mu bunlar? Ne olacak bu memleketin hali...vallahi ne diyeceğimi şaşırdım. Atalarımızın, dedelerimizin kanla aldığı topraklardan nasılda rahat rahat atla geçiyorlar.. bu artık vatana ihanete kadar gider. Ahirette hesap sorar atalarımız, arkamızdan küfredecek bize torunlarımız ya.. iyice yok edecekler Türk soyunu.

Görüş Bildir