Görüş Bildir
Haberler
Intel'den Drone İçin Servet

Intel'den Drone İçin Servet

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dünyaca ünlü teknoloji devi Intel, drone üretiminin önemli isimlerinden biri olan Yuneec’e devasa bir yatırımda bulundu.

Özellikle işlemci kanadında dünyanın bir numarası konumunda bulunan Intel, kendine yeni yatırım alanları açmaya devam ediyor.

İlerleyen teknoloji ile birlikte git gide popülerleşen drone sektörü, işlemci devi Intel’in de dikkatini çekti.

60 milyon dolarlık yatırım

Intel, drone sektörünün önemli isimlerinden Yuneec’e devasa bir yatırımda bulundu. Gelecekte pek çok sektörde başrol alacağı düşünülen ürünlerin önde gelen üreticilerinden Şanghay merkezli Yuneec’e Intel 60 Milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

Yeni ve önemli bir alanda lider olan bir şirketle işbirliği yapmaktan çok memnun olduklarını aktaran Intel CEO’su Brain Krzanich, “ İnsansız hava araçlarının, tüketim ürünlerini sunmaktan, afet bölgelerinde inceleme yapmaya kadar birçok alanda ve birçok şekilde yaşamlarımızı olumlu yönde değiştirme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz. Yuneec’in Intel teknolojisi ile geliştirilecek yeni akıllı, insansız hava araçları inanıyoruz ki çok daha fazla olanaklar sunacak” dedi.

Ürünler, kutudan çıktığında kullanılabilecek

Intel CEO’su Krzanich ürettikleri droneların kurulum derdini müşerilerine yüklemeyeceklerini belirterek “Üretim alanında sahip olduğumuz kapsamlı fikir mülkiyeti ve kontrol mekanizması sayesinde, Yuneec olarak kendimizi tüketicilere yönelik insansız hava aracı pazarını genişletmek üzere konumlandırdık,” açıklamasını yapan Yuneec CEO’su Tian Yu ise İnsansız hava araçlarının, ‘kutudan çıkar çıkmaz’ uçmaya hazır ve stabil video çekimi yapabilecek şekilde tasarlandığını sözlerine ekledi.

ShiftDelete

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0